Новий розлучення на Avito і Юлі — за участю кур’єрської доставки

Кур'єр

Останнім часом на Avito, Юлі та інших подібних майданчиках набирає популярність розлучення, в якій мимоволі задіяні сумлінні магазини, які здійснюють кур’єрську доставку товарів.

схема обману

Ви знаходите цікавий для вас товар і списувати або телефонуєте продавцем. Він каже, що не може самостійно привезти товар, а відправить замість себе кур’єра, але хвилюватися не варто: ви заплатите тільки після огляду товару, якщо вас все влаштує. Потім він каже, що не довіряє кур’єру, тому гроші потрібно буде перевести на банківську карту. І дає її номер.

Ви зустрічаєтеся з кур’єром, оглядаєте товар і готові заплатити за нього. Кур’єр каже, щоб ви перевели гроші, і ви їх переводите на рахунок шахрая. Кур’єр дзвонить начальству, з’ясовує, що оплата не прийшла, звіряє номер карти і каже, що гроші було переведено не на той рахунок. Кур’єр йде, а ви залишаєтеся без грошей і без товару. Або ви викликаєте поліцію і разом з кур’єром даєте пояснення.

Що залишилося за кадром

Шахрай замовив обраний вами товар на Вашу електронну адресу, потім подзвонив в магазин і домовився про оплату переказом грошей з карти на карту між приватними особами (багато магазинів, які торгують сірим товаром, працюють саме так). Коли йому подзвонять, він зателефонує вами і скаже, що кур’єр під’їхав. Тепер йому залишилося чекати надходження коштів і сподіватися на вашу неуважність, а також на те, що кур’єру сказали, ніби з вами зателефонували і ви знаєте, на яку карту треба переводити гроші і скільки саме.

Як не попастися?

Тепер, коли ви знаєте про таку схему, пропозиція доставити товар кур’єром повинно вас насторожити. Але навіть якщо ви погодитеся на такий спосіб покупки, дізнайтеся у кур’єра, чий це товар (людини з Avito або з певного магазину), і уточніть, як можна за нього заплатити. Швидше за все, товар виявиться новим, більш дорогим, а способів його оплати кілька і серед них нема переводу грошей на карту шахрая.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector