Налаштування керма Logitech

Сучасний ринок відеоігор пропонує безліч симуляторів, здатних занурити з головою користувача в віртуальний світ. Окремо в цьому плані варто жанр гоночних симуляторів, що дозволяють сісти на місце пілота гоночного боліда, реактивного літака або будь-якого іншого виду транспорту. Для забезпечення максимального віртуального ефекту розроблені спеціальні девайси — маніпулятори. Так, лідером в ніші ігрового керма по праву вважається компанія Logitech.

Налаштування керма Logitech

Найпопулярніші моделі:

 • Кермо Logitech driving force GT;
 • Кермо Logitech G27;
 • Кермо Logitech G25;
 • Кермо Logitech Momo racing;
 • Кермо Logitech formula force EX.

Щоб відчути реальну атмосферу гоночної траси, потрібно налаштувати маніпулятора. Далі ми спробуємо розібратися, як налаштувати кермо Logitech driving force GT, Логітек Момо Рейсінг і інші моделі за допомогою програми Logitech Profiler.

Установка Logitech Profiler

Спочатку встановіть програмне забезпечення з офіційної сторінки розробника. Знаходимо пакет Logitech Gaming Software, вибираємо нашу модель маніпулятора і викачуємо утиліту.

Завантаження програми Logitech Profiler

Завантаження програми Logitech Profiler

ВАЖЛИВО. Важливо! Деякі моделі рулів НЕ синхронізуються з програмою Logitech Profiler, тому перед покупкою маніпулятора або під час налаштування переконайтеся, що ваш кермо сумісний з утилітою.

Головна фішка утиліти — збереження налаштувань маніпулятора для різних програм. Ви створюєте профіль і керуєте налаштуваннями для кожного конкретного симулятора. Запустивши гру, система сама визначить потрібний профіль і включить потрібні налаштування.

Створення та налагодження профілів

Щоб створити новий профіль в Logitech Profiler, викликаємо меню «Profile», вибираємо «New», визначаємо ім’я профілю і призначаємо відповідний йому симулятор. Кількома «Ок» — готове.

ВАЖЛИВО. Іграшки, що працюють на платформі Steam, за замовчуванням зберігаються в директорії Steam.

Далі починаємо роботу з настройками профілю. Вибираємо потрібний профіль зі списку в меню «Вибір гри», або вибравши опцію «Вибір профілю» в меню «Профіль». Опція «Редагування» дозволяє змінювати ім’я, адреса файлу .exe або видаляти профіль.

Налаштування профілю Logitech Profiler

Налаштування профілю Logitech Profiler

міняємо налаштування

Force Feedback, тобто встановлення ігрових ефектів, знаходиться в меню «Редагування», підміню «Додаткові ігрові настройки». Щоб скористатися цією функцією, потрібно поставити галочку напроти рядка «Використовувати додаткові налаштування ефектів».

Додаткові настройки ефектів

Додаткові настройки ефектів

Основні параметри, що налаштовуються:

 • «Загальні силові ефекти» — це сукупна чутливість до ігрових ефектів;
 • «Ефект силовий віддачі» — чутливість до ефекту віддачі;
 • «Damper Effect Stregth» — чутливість ефекту демпфірування (чутливість до фізичних контактів);
 • Прапорець в рядку «Включити центрування віддачі» означає, що використовується опція центрування (в стандартних настройках опція вимкнена), а за допомогою «Центрування ефекту віддачі» можна налаштувати його чутливість.
 • Прапорець в рядку «Використання спеціальних налаштувань рульового колеса» включає використання налаштувань маніпулятора.
 • Прапорець «Комбінування педалей» призначає загальну вісь для педалей акселератора і гальмування (в стандартних настройках опція відключена).
 • Прапорець «Градус повороту» включає зміну градуси повороту керма.

Регулюємо чутливість маніпулятора

Крім перерахованих вище ефектів можна регулювати налаштування осей, управляти зонуванням (задавати «мертві» і «робочі» зони керма). Для прикладу, налаштуємо педаль гальмування.

Відкриваємо наш профіль, шукаємо пункт «Brake» і у вікні, знаходимо «Axis Properties». У новому вікні вказані можливі настройки:

 • «Чутливість» регулює залежність осей. Якщо встановити 50%, то чутливість гальмування буде пропорційною. Значення менше 50% задає більш високу чутливість в кінці ходу, більше 50% — навпаки, на початку ходу;
 • За допомогою опції «Мертва зона» вказуємо нечутливу область для маніпулятора;
 • Опція «Range» вказує робочу зону;
 • Прапорець «Invert Axis Polarity» відображає дзеркально управління маніпулятора і відгуку в грі.

Вказуємо призначення кнопок керма

За що ще люблять програму Logitech Profiler, так це за можливість визначити для кнопки маніпулятора конкретне поєднання клавіш. Така функція буває дуже корисна в деяких симуляторах.

Зміна призначення кнопок керма

Зміна призначення кнопок керма

Так, наприклад, гра «NetKar Pro» для більшої схожості з реальністю пропонує ефект «забризкування» скла захисного шолома. Цікавий ефект, який без сумніву додає реалістичності. Так ось, у міру забруднення скла екран мутніє і дійсно огляд ускладнюється. Можна витерти скло — для цього за замовчуванням використовується кнопка «L» на клавіатурі. Само собою, не дуже зручно, граючи на маніпуляторі, шукати потрібну кнопку на клавіатурі, тому краще призначити цю клавішу однієї з кнопок на кермі.

Для цього в програмі Logitech Profiler відкриваємо приготований профіль нашого симулятора, натискаємо кнопку на кермі, якої ми хочемо додати поєднання клавіш. Відкриється список, в ньому вибираємо цю кнопку і в меню вибираємо «Select Keystroke» і «New Keystroke». Відкриється нове вікно, в якому вибираємо опцію «Запис» і натискаємо поєднання клавіш на клавіатурі. У нашому випадку це одна клавіша «L», потім натискаємо «Стоп» і «Ок». Готово.

Задаємо поєднання клавіш для кнопок маніпулятора

В онлайн-іграх широко використовується спілкування в чатах. Крім привітань та побажань удачі суперникам, також правилом хорошого тону є вибачення при створенні дискомфортних ситуацій. У більшості симуляторів присутня функція відправки швидких стандартних повідомлень натисненням однієї кнопки. Однак, деякі ігри, такі як вищезгадана «NetKar Pro», не пропонують таких можливостей, і спілкування в чаті викликає масу труднощів. За допомогою утиліти Logitech Profiler можна задати для кнопок керма деякі часто вживані фрази, щоб спілкуватися в чаті, не відволікаючись від водіння транспортного засобу.

Швидкий доступ для кнопок

Швидкий доступ для кнопок

Для цього, перебуваючи в налаштуваннях профілю симулятора, натискаємо кнопку керма, яку хочемо використовувати в грі, вибираємо її із запропонованого списку, далі «Select Command» і «New Command» — відкриється віконце. Задаємо назву комбінації, припустимо, для фрази «Привіт» натискаємо на «Запис», потім натискаємо «Enter» і пишемо на клавіатурі «Привіт», і знову натискаємо «Enter», далі «Ок». Готово: тепер при натисканні на кнопку керма в чат відправлятиметься повідомлення «Привіт».

висновки

Програма Logitech Profiler пропонує безліч можливостей налаштування маніпулятора під свої потреби. Ви можете задавати чутливість керма і педалей відповідно своїй манері водіння, можете призначати будь-яке поєднання клавіш кнопок керма, щоб максимально швидко реагувати на те, що відбувається на трасі і з головою зануритися у віртуальний світ.

ПОРАДА. Іноді при включенні симулятора збережені настройки не включаються. Щоб виправити цю проблему, викличте меню «Global Profiler Settings», відкрийте «Options» і в віконці поставте прапорець в рядку «Apply profiles to games automatically».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector