Microsoft: Windows 10 — наша остання ОС

Windows 10

В ході виступу на конференції Ignite євангеліст Microsoft Джеррі Ніксон заявив, що Windows 10 стане останньою операційною системою, яку розробляє компанія. Він пояснив, що робота над Windows 10 спочатку велася у фоновому режимі паралельно з розвитком Windows 8.1. Звучить так, ніби Microsoft зупиниться на Windows 10 і не буде випускати нові версії своєї ОС, але на ділі все не так, просто компанія тепер розглядає Windows як сервіс, який буде постійно оновлюватися, обростати новими функціями і відкидати застарілі.

За словами Ніксона, в майбутньому Windows буде отримувати оновлення, в тому числі великі, але в Microsoft ще не знають, під яким брендом вони будуть випускатися. У будь-якому випадку, користувачі Windows 10 зможуть бути впевнені, що на всіх їх пристроях встановлена ​​новітня версія операційної системи, будь то комп’ютер, планшет, смартфон, ігрова консоль або шолом доповненої реальності. Windows буде розвиватися разом з усіма інноваціями, над якими працює компанія. На цьому тижні Microsoft повідомила про відмову від щомісячного випуску оновлень, відомого як Patch Tuesday (вівторковій патч), замість цього апдейти будуть випускатися в міру готовності.

Windows 10 для ПК і планшетів вийде цього літа, а для смартфонів та інших пристроїв (міні-комп’ютерів, ігрової консолі Xbox One, шолома HoloLens) восени або ще пізніше. Наскільки спроможна ідея поширення Windows 10 як сервісу, покаже час. Плани у Microsoft грандіозні — компанія сподівається, що до середини 2018 року актуальна версія Windows буде встановлена ​​як мінімум на мільярд пристроїв.

Варто відзначити, що ідея поширення софтерних продуктів з поступовими оновленнями без різких технологічних ривків не нова. Подібним чином розвивається Google Chrome і Chrome OS — вони регулярно отримують невеликі оновлення, на які мало хто звертає уваги, але за останні пару років браузер і десктопна операційна система Google змінилися майже до невпізнання. Швидше за все, Microsoft планує оновлювати Windows приблизно таким же чином — може вийти і одинадцята, і дванадцята версія Windows, але користувачеві це буде не важливо — він просто буде знати, що у нього встановлено найсвіжіше оновлення.

Користувачам не доведеться кожні кілька років замислюватися про покупку і перевстановлення операційної системи, стикаючись з ризиком втрати файлів і несумісністю встановлених раніше програм. Крім того, їм не потрібно буде вивчати особливості роботи нового інтерфейсу, який міг помінятися занадто кардинально, як у випадку з переходом з Windows 7 на Windows 8.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector