Легка і швидка самостійна настройка Wi-Fi-роутера

Wi-Fi надає собою швидкий бездротовий доступ до інтернету без прив’язки до проводів і модему. Необхідно тільки пристрій з модулем Wi-Fi — використовуючи його, до мережі можуть підключитися відразу кілька пристроїв.

Налаштування Wi-Fi роутера

Для правильного налаштування роутера не знадобиться спеціальної освіти

Купівля і настройка роутера займе трохи часу і не вимагає особливих знань. Щоб детально розглянути всі етапи підключення, ми скористаємося настройками для моделей марки TP-Link, найбільш популярних у великої кількості користувачів.

Перш ніж перейти до установки Wi-Fi, потрібно з’ясувати, як поставити маршрутизатор і переконатися в його правильній роботі.

Правильне підключення Wi-Fi-роутера

Як підключити Wi-Fi-роутер? Спочатку вибираємо місце для нього — головне, щоб він не стояв на столі, де розташований комп’ютер або на системному блоці, оскільки в таких випадках нерідко виникають перешкоди в роботі. Тому ми трохи віддаляємо його від іншої техніки і маємо в своєму розпорядженні ближче до центру будинку, щоб хвилі покривали якомога велику кількість площі.

Щоб дізнатися, наскільки роутер покриває приміщення, після установки скачайте спеціальні програми — вони дозволять зробити роботу пристрою максимально продуктивною.

На зворотному боці роутера є наступні роз’єми (в базовому варіанті):

  • 4 Lan — порт для з’єднання з ПК. До одного пристрою одночасно можна під’єднати максимум 4 комп’ютери. Вставляємо кабель в один з портів, іншу частину підключаємо до гнізда ззаду системника.
  • У гніздо для WAN-кабелю встановлюється шнур з інтернет-з’єднанням.
  • Кабель електромережі включаємо в розетку.

Підключення роутера до мережі

Ще тут ви побачите кнопку перезавантаження і включення / вимикання — їх функції зрозумілі. Коли ви розібралися з проводами і вставили їх куди потрібно, знизу на робочому столі з’явиться значок про новому підключенні. Тепер нам потрібно дізнатися, чи правильно ваш ПК встановив роутер.

Диспетчер пристроїв — настройка роботи комп’ютера з роутером

Як увійти в налаштування роутера і перевірити, чи правильно розпізнав комп’ютер обладнання. Використовуємо Панель управління, зупиняємося на чолі із мережею — якщо у вас Windows XP, в Windows Vista / 7/8 цей розділ позначений як «Мережа та управління», «Центр управління мережами і загальним доступом».

Тут з’являться актуальні підключення — вибираємо «Підключення по локальній мережі», дивимося властивості. Тепер ви побачите список компонентів, де зупиняєтеся на «Протокол інтернету TCP / IP». Тут ми перевіряємо, як позначені галочки:

  • Зазвичай виділяються рядки, в яких мова йде про автоматичне отримання IP-адреси і DNS-сервера.
  • У деяких постачальників відомості вписуються вручну, тому ви побачите заповнені рядки. Звірте їх з даними в договорі або інструкції до пристрою, внесіть правильні цифри, якщо вони не збігаються.

Наступний крок — переходимо до того, як зайти в налаштування роутера.

Браузер і вхід в параметри

Налаштування роутера здійснюється за допомогою браузера.

В адресному рядку вписуємо ваш IP-адресу. У більшості випадків це комбінація 192.168.1.1 — стандартна версія адреси, яка, втім, відрізняється у деяких постачальників інтернет-послуг. Після натискання Enter ви побачите налаштування Wi-Fi-роутера. Якщо цього не відбулося, значить, IP-адреса не підходить і потрібно ввести інші цифри.

Вхід в панель настройки роутера

Як дізнатися IP-адресу:

  • У документах або на зворотному боці маршрутизатора.
  • Якщо при вході в властивості «Підключень по локальній мережі» раніше поле IP-адреси було заповнене, а не стояло автоматичне визначення — скопіюйте його.
  • Спробуйте перевірити інші адреси — останні два значення можуть виглядати як 0.1, 0.2, або ж 1.2.
  • Впишіть в командному рядку (вона відкривається через «Пуск») дію cmd, а потім — ping 168.x.1, і вам будуть показані всі параметри пристрою.

Після введення IP перед вами з’явилася форма для введення логіна і пароля. Обидві рядки тут ми заповнюємо словом admin, після чого з’являться безпосередньо параметри самого роутера.

перепрошивка обладнання

Насамперед настройка роутера починається з перепрошивки його до актуальної версії — після випуску кожної моделі проходить багато часу, протягом якого робляться доопрацювання, виправляються помилки. Тому установка найбільш актуальної версії дозволить уникнути неполадок в роботі.

Отримати її ви можете на сайті компанії-виробника. Завантажте файл і знову зайдіть в параметри (як зайти в налаштування роутера через браузер, вам відомо) в System Tools, підрозділі Firmware Upgrade. Тут вибираємо «Огляд …», завантажуємо файл і після натискання Upgrade почнеться оновлення.

уточнення: прошивка необов’язкова, тому можете обійтися без неї — це не стане перешкодою для роботи пристрою.

Налаштування інтернет-з’єднання

Після перезавантаження Wi-Fi-обладнання (вона відбудеться автоматично) приступаємо до установки параметрів для доступу до Всесвітньої павутини. У розділі System Tools вибираємо вкладку Password і вписуємо на свій розсуд нові дані для входу в настройки.

Тепер в розділі Network зупиняємося на графі WAN, де ми вибираємо тип з’єднання, що надається провайдером. Переважно це динамічний IP (Dynamic), але в деяких випадках цей варіант не є вірним.

Як дізнатися свій тип з’єднання?

Він зазначений в документах поряд з іншими даними для налаштування Wi-Fi-роутера. Якщо вони відсутні, дізнайтеся їх на сайті постачальника інтернет-послуг або ж зверніться до фахівця по телефону.

Примітка: якщо потрібен інший тип з’єднання (не динамічного), самостійно внесіть додаткову інформацію в поля, розташовані в цій формі після вибору потрібного параметра.

Решта поля при виборі варіанту Dynamic IP будуть заповнені автоматично.

Іноді провайдери прив’язують точку доступу Wi-Fi до мережевої карти ПК. У цього обладнання є персональний MAC-код, який ми копіюємо в налаштування роутера — для цього потрібно натиснути кнопку «Clone MAC — Code».

Клонування MAC-адреси

Де її знайти? Залежно від виробника адреса може бути розташований в різних розділах, переважно в Wireless. У найбільш поширених моделях фірми TP-Link MAC-адресу знаходиться в папці Network, для його копіювання потрібно вибрати спеціальну графу.

Налаштування роутера Wi-Fi успішно завершена. Підтвердіть перезавантаження — її вам запропонує зробити маршрутизатор, потім вступлять в силу всі внесені зміни.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector