Куди пропадають гроші з рахунку телефону? Всі можливі причини

гроші

Мета оператора зв’язку — отримання прибутку будь-якими способами, як повністю чесними і законними, так і тими, що трохи переступають за межу дозволеного законом. При цьому операторам важливо дотримуватися балансу, щоб не сполохати абонентів, тому їм доводиться шукати компроміси при виникненні спірних ситуацій. З якими підводними каменями можуть стикатися абоненти, які виявляють, що з їх рахунку пропадають гроші?

договір

Найгірше, що ви можете зробити — орієнтуватися по тарифу за допомогою рекламної брошури, яку вам дали при оформленні SIM-карти. Зазвичай в ній перераховані тільки переваги тарифу, які при уважному вивченні можуть виявитися не такими привабливими, як здалося спочатку.

Договір з оператором полягає в письмовому вигляді, проте в більшості випадків в ньому прописуються далеко не всі умови. Дізнатися подробиці тарифікації і всі нюанси можна на сайті оператора, причому він має право вносити туди зміни, заздалегідь попереджаючи абонентів. Як правило, попередження залишаються непоміченими, оскільки інформація публікується в розділі новин на сайті оператора, а туди мало хто заглядає.

Розірвання договору можливе з ініціативи будь-якої зі сторін — оператора або абонента. Оператор зазвичай знімає з себе зобов’язання по виконанню договору по закінченню певного періоду неактивності — коли абонент кілька місяців поспіль не користується платними послугами, і з його рахунку не проводиться списання. Перед блокуванням SIM-карти і розірванням договору оператор зазвичай «спустошує» рахунок, тобто бере плату просто за зміст номера в базі. Після цього номер переходить в його власність, і він продає або віддає його безкоштовно новому абоненту. Відомі випадки, коли разом з номером новий абонент отримував доступ до різних акаунтів його колишнього володаря: соцмережах, поштою, банківським кабінетах і різних сервісів, вхід в які прив’язувався до телефону. Повернути номер, який був переданий іншій людині, не вийде, тому потрібно дуже уважно стежити за тим, щоб у вас його не забрали. Якщо ви зовсім не користуєтеся номером, але він використовувався при реєстрації на сайтах, хоча б раз в пару місяців відправляйте платне SMS-повідомлення або робіть платний дзвінок.

На заблокованому номері можуть збиратися борги, які оператор перенесе на інший номер, що належить вам. Саме тому, якщо ви не користуєтеся яким-небудь номером і не боїтеся того, що він перейде до іншої людини, потрібно обов’язково розривати договір у письмовій формі. Зайдіть в операторський салон з паспортом і заявою про розірвання договору (або заповніть бланк, який вам дасть консультант) і залиште собі копію (бажано, з підписом співробітника та печаткою оператора).

Платні та псевдобесплатние опції

Перше, що ви повинні зробити після придбання SIM-карти або зміни тарифу — зайти в особистий кабінет і відключити всі непотрібні опції. Навіть безкоштовні — вони мають звичай ставати платними через якийсь час. Деякі опції можна вважати умовно безкоштовними — самі по собі вони вимагають витрат, але гроші стягуються за ті послуги, які надаються з їх допомогою. Самі наочні приклади — утримання викликів або інформування про появу в мережі тих, кому ви дзвонили.

повідомлення оператора

Контент-послуги — бездонне джерело заробітку для оператора. Витрати на їх надання близькі до нуля, а плата за них може бути будь-який (хоча оператори намагаються не нахабніти і не спустошувати рахунку абонентів занадто швидко і помітно). Підписатися на даремний контент від операторів і їх партнерів на кшталт анекдотів і гороскопів простіше простого — досить просто натиснути не на ту кнопку, намагаючись позбутися від настирливого повідомлення, яке можна прийняти за системне. Деякі шахрайські сайти навмисно вводять користувачів в оману — на яку б кнопку ви не натиснули, вони оформляють wap-підписку (яка, до того ж, не вимагає підтвердження за допомогою SMS або USSD-команди).

віруси

вірус

Віруси можна підхопити в додатках, на сайтах або по посиланнях, які приходять в SMS-повідомленнях від незнайомих номерів. Шкідливий код поширюється під виглядом контенту, який нібито має відношення особисто до вас, або важливого оновлення браузера або операційної системи. Після потрапляння на пристрій вірус впроваджується в пам’ять, ховається і управляє SMS-повідомленнями і дзвінками: переводить гроші хакерам-шахраям, оформляє платні підписки на контент і т. П.

роумінг

Роумінг в Росії дивна річ. Його начебто немає, але на сам справі він все ще є. Повне скасування роумінгу трапиться влітку 2019 року, а до цього часу оператори як і раніше можуть надавати одні й ті ж послуги в різних регіонах за різними цінами. Окремо стоять Крим і Севастополь — там у операторів на більшості тарифів передплаченої особливі умови. Чи не хочете багато платити в роумінгу — заздалегідь уточніть можливості зниження витрат на своєму тарифі.

Зарубіжний роумінг дорогий, а смартфони влаштовані таким чином, що вони можуть споживати мобільний трафік навіть при відключеній опції мобільного інтернету.

автоподовження послуг

Іноді без підключення додаткових послуг не обійтися, але у деяких операторів вони активуються не разовий, а підпискою. Наприклад, у вас закінчився трафік і ви вирішили «поліпшити» тариф новим пакетом на кілька гігабайт. Є ймовірність того, що якщо ви не вимкнете цей пакет в особистому кабінеті на сайті, в додатку або USSD-командою, то він буде автоматично видаватися вам кожен місяць.

Підписки в додатках

Підписка

Багато сервісів дозволяють оформити безкоштовний пробний період, який триває кілька місяців. За цей час ви можете взагалі забути про те, що підписалися на щось, і пропустіть момент, коли підписку можна скасувати. І добре, якщо вона була оформлена на карту з порожнім балансом (тоді списувати буде нічого), але деякі люди в якості платіжного засобу вибирають рахунок телефону. Від таких платежів теж можна відмовитися — в магазині додатків або безпосередньо в додатку, в якому Ви підписалися.

помилки

Оператори іноді допускають помилки в нарахуваннях (випадково чи ні — на їхній совісті). Наприклад, ви можете скористатися послугою додавання трафіку, а оператор спише гроші двічі — за первинну і повторну активацію. І вирішить, що раз ви готові так сильно вийти за рамки абонентської плати, то можете не помітити підключення гудків, гороскопів і анекдотів.

випадковості

Ви можете не пам’ятати, як півгодини розмовляли з незнайомцем, відправили півсотні SMS на свій домашній телефон, 10 годин дивилися, як хтось ріже на YouTube воду, але це не означає, що ваш смартфон не здатний на таке без вашої участі. Досить не заблокувати екран, покласти смартфон в кишеню і сунути туди ж руку — там може відбуватися все, що завгодно. Завжди переконуйтеся, що ви натиснули відбій після завершення розмови або дочекалися, поки це зробить співрозмовник, і блокуйте екран перш, ніж покласти смартфон в куртку або сумку.

чужий умисел

Залишати смартфон незаблокованим може бути небезпечно ще й тому, що їм може скористатися стороння людина. Добре, якщо він просто подзвонить куди-небудь або відправить звичайне SMS, гірше — коли почне відправляти SMS на платні номери, переводити гроші з вашого рахунку на свій номер або дзвонити родичам в зарубіжжі. Коли даєте свій смартфон дітям, щоб вони пограли в ігри, передбачте надійний захист від платежів в магазині додатків, інакше вони можуть напокупали непотрібного вам контенту, сплативши його з рахунку телефону.

Що робити?

У більшості випадків проблему зайвих списань можна вирішити з оператором, звернувшись до нього по каналах підтримки. Якщо він зрозуміє, що помилився, то поверне вам гроші, а якщо побачить, що винні ви — тут все залежить від того, наскільки ви для нього цінні, яких збитків завдали, і чи не було раніше зловживань з вашого боку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector