Jolla: Мінкомзв’язку не створює свою ОС, а буде використовувати нашу

Jolla Sailfish

Аннтен Саарніо, голова ради директорів фінської компанії Jolla, спростував заяви ЗМІ про те, що Мінкомзв’язку планує створити власну мобільну операційну систему. За його словами, відомство веде переговори про розвиток системи Sailfish, розробленої фахівцями Jolla.

Саарніо зазначив, що Jolla зацікавлена ​​залучити до своєї операційної системи якомога більше партнерів і вже займається постачанням в Росію смартфонів з попередньо встановленими програмами «Яндекса». Надалі компанія планує інтегрувати в Sailfish більше російських сервісів. Саарніоне не цікавлять політичні підґрунтя цього кроку і він не боїться можливого впливу російської влади на операційну систему. За його словами, критично важливі технології залишаться у Jolla і не будуть нікому передаватися.

Засідання Мінкомзв’язку, на якому обговорювалося створення операційної системи, яка змогла б конкурувати з Android та iOS, відбулося в минулу п’ятницю. На ньому були присутні представники компаній Jolla, «Яндекс» і «Альт Лінукс. За відомостями РБК, відомство захотіло створити власну операційну систему у співпраці з цими компаніями. Мінкомзв’язку невдоволено дуопольним становищем Google і Apple на мобільному ринку і планує добитися того, щоб їх операційні системи були встановлені не більше ніж на половині смартфонів і планшетів, що продаються в Росії. Підтримку цієї ідеї відомство сподівається знайти в інших країнах БРІКС — Бразилії, Індії, Китаї і ПАР. Микола Нікіфоров заявив на тій зустрічі:

— Вважаємо за необхідне створення на базі відкритої ОС альтернативи існуючим закритим або закривається мобільних платформ. Чи готові забезпечити підтримку зі свого боку і впевнені, що наші партнери до нас приєднаються. Тим більше, що Jolla сьогодні — це фактично вже міжнародна компанія, в структурі власників якої крім фінських є як російські, так і китайські акціонери. Очікуємо найближчим часом побачити серед акціонерів розробника мобільної ОС Sailfish також і стратегічних індійських, бразильських і південно-африканських інвесторів.

Глава ради директорів Jolla зазначив, що ЗМІ невірно витлумачили підсумки цієї зустрічі, а створення ще однієї мобільної операційної системи «позбавлене сенсу», «не спрацює і не потрібно». Ймовірно, в його словах є частка істини — навіть такому гіганту як Samsung не вдається просунути на мобільний ринок власну операційну систему Tizen, вона не здатна конкурувати з Android ні в одному сегменті ринку.

Тим часом, Мінкомзв’язку сьогодні розіслало по ЗМІ новий прес-реліз. У ньому цитуються слова міністра зв’язку Миколи Никифорова:

— Зараз формується міжнародний проект по створенню мобільної ОС, куди вже входять кілька країн БРІКС, і ми розраховуємо побачити серед партнерів стратегічних інвесторів, як з Південно-Африканської Республіки, так і з інших країн БРІКС. Зі свого боку готові забезпечити всю необхідну підтримку для вирішення загального завдання — створення на базі відкритої ОС конкурента закритим або закривається мобільних платформ.

Jolla і Sailfish в цьому прес-релізі взагалі не згадуються.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector