JavaScript error: getAudioPlayer updateCurrentPlaying is not a function в ВК — як виправити

ВКонтакте — найпопулярніша соціальна мережа в Росії, яка в останні роки все частіше засмучує користувачів. Даний факт проявляється в постійних збоях ресурсу, падінні серверів і вводяться обмеження — яскравим прикладом стало обмеження фонового прослуховування музики.

Міркувати про причини і переслідуваних цілях нового керівництва сайту ми не будемо, а зупинимося на більш глобальної проблеми — помилку «JavaScript error: getAudioPlayer updateCurrentPlaying is not a function» при прослуховуванні музики і перегляді відео в ВК.

Матеріал написаний простою мовою, маючи на меті допомогти недосвідченим користувачам — без хитромудрих визначень і складних маніпуляцій з персональним комп’ютером.

GetAudioPlayer updateCurrentPlaying is not a function- що це?

Уявімо типову ситуацію — ви вирішили пару годинок посидіти на улюбленому сайті, спілкуючись з друзями і слухаючи музику. Однак, з останнім виникає проблема, а саме вилазить новий рядок в лівому верхньому кутку екрану. Вона виглядає приблизно так (може трохи змінюватися стилістика і текст в залежності від використовуваного браузера):

Помилка-JavaScript-error-в-ВК-прі-прослуховуванні-музики
Помилка JavaScript error в ВК при прослуховуванні музики

У підсумку жодна з аудіозаписів не хоче відтворюється, перезавантаження сторінки не допомагає. Така ж ситуація — і з відеозаписами, незалежно від сторінки відкриття. Найчастіше такий баг відбувається через те, що повністю не прогрузити Java-скрипти сайту або його окремі модулі. Ще однією причиною можуть бути планові технічні роботи.

Розбиратися в складних визначеннях, професійних описах проблеми в такий момент хочуть далеко не всі, тому переходимо безпосередньо до рішень бага — від самого простого до вимагає трохи часу і зусиль.

Переклад помилки: відсутня функція оновлення гри ауді-плеєра

Перезавантаження комп’ютера

Природно, самим логічним буде відразу ж перезавантажити ваш пристрій (ПК, ноутбук, планшет). Варто зазначити, що простий перезапуск браузера навряд чи допоможе. Такий спосіб актуальний при дрібному збої в операційній системі (мережі, браузері), причиною якого може бути перевантаження або неправильне завантаження даних при включенні. Якщо не допомогло — рухаємося далі.

Очищення кешу браузера

Кеш браузера — копії сторінок, коли-небудь відвідуваних користувачем, що зберігаються в файлах браузера. Начебто цілком невинне визначення, за фактом є головним «сміттям» всіх провідників в інтернет.

Для очищення використовуємо нехитру інструкцію:

 • в разі Mozilla Firefox відкриваємо браузер.
 • Копіюємо в адресний рядок наступне: «about: preferences # privacy» (без лапок).
 • Шукаємо пункт «Кукі і дані сайтів» — праворуч від заголовка натискаємо «Видалити дані».

Видалення-тимчасових-даних-кеш-куки-з-браузера-Firefox
Видалення тимчасових даних (кеш, куки) з браузера Firefox

Ця дія видалить всі тимчасові файли, що найчастіше вирішує проблему JavaScript Error. Mozilla можна назвати скоріше винятком з правил — система очищення в інших браузерах проводиться набагато простіше. Для Google Chrome, Opera і яндекс.браузер:

 1. Заходимо в браузер і використовуємо поєднання клавіш «CTRL + H».
 2. У новому вікні вибираємо пункт «Очистити історію».
 3. Проставляємо все галочки в меню і натискаємо «Видалити дані».

Оновлення JAVA і Adobe Flash Player

Незнайомі багатьом назви — саме ті програми, що забезпечують безперебійну обробку і відтворення аудіо- та відеофайлів в мережі. Залишати складні формулювання, шляхи в налаштування системи не будемо, адже оновити Java і Adobe в 2018 році можна за допомогою пошуку в Google / Yandex:

 1. Просто вводимо в адресний рядок «оновити Java» і «оновити Adobe flash player» відповідно.
 2. Якщо ваш ПК, а точніше його ОС, що не потопає у вірусах — перша ж посилання при кожному запиті буде вірною, варто лише слідувати підказкам на кожному з ресурсів.
 3. Скачайте актуальний інсталл файл і просто встановіть його в систему.

перевстановлення браузера

Передостанній варіант — для більш-менш розбираються користувачів. Хоча на перший погляд все просто. Необхідно всього лише видалити наявний браузер, скачавши після цього нову версію з офіційного сайту.

Але все не так очевидно — ви повинні видалити ВСІ файли колишнього інтернет-провідника. Зробити це вручну можна в папці розташування, найчастіше це Program Files на диску C. Просто знаходимо файлик з іконкою сміттєвого бачка «Uninstall», натискаємо на нього і погоджуємося з усім.

Якщо не хочете розбиратися в складнощах — скачайте CCleaner. Програма допоможе вам не тільки швидко і без особливих зусиль видалити / оновити будь-яку програму, але і дозволить провести тотальну чистку комп’ютера від сміття (пункти «Очищення» і «Реєстр»).

Програма-CCleaner
програма CCleaner

Останнє помітно збільшити швидкодію системи і запобіжить дрібні збої в роботі важливих програм. Інтерфейс утиліти зрозумілий навіть літнім користувачам — просто переходимо у вкладки, що відповідають цілям, і проводимо операції в 2 кліка!

Останній шанс перемогти Javascript Error в ВК

Прочитавши цей варіант багато вигукнуть «Так він же найпростіший!», Проте це дуже помилкове судження. Справа в тому, що редагування системних файлів — небезпечна штука, здатна спричинити за собою програмні збої, а може і зовсім привести до непоправних наслідків.

Тому включаємо максимум концентрації:

 • Заходимо в меню «Пуск».
 • Далі знаходимо всім знайому іконку «Мой компьютер».
 • Відкриваємо диск C, де розташовується папка «WINDOWS» — проходимо, що не соромимося.
 • Переходимо по шляху «System32» — «driver» — «etc».

В останній папці може знаходиться багато файлів, вибираємо «Hosts». Натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо графу «Відкрити за допомогою …». У списку шукаємо всім відомий простий «Блокнот». Підтверджуємо.

 1. Важливо — в файлі повинна міститися один рядок «127.0.0.1 localhost».
 2. Є щось ще нижче її? Без побоювань видаляємо.
 3. Після натискаємо зберегти і намагаємося увійти ВК — все повинно запрацювати!

Крім цього спробуйте

Також не зайвим буде виконати кілька корисних перевірок:

 • Відкрийте список встановлених плагінів і розширень в браузері. Сміливо відключайте всі зайві, особливо ті, які впливають на самі сайти (скачівалкі, плеєри, блокувальники).
 • Обов’язково виженете систему через сканери типу AdwCleaner або Malwarebytes. Зробити це потрібно 2-3 рази, постійно перезавантажуючи систему.

Антивірусний-сканер-AdwCleaner
Антивірусний сканер AdwCleaner

висновок

Сподіваємося, що цей матеріал допоміг вам позбавитися від JavaScript error: getAudioPlayer updateCurrentPlaying is not a function — слухайте музику і дивіться улюблені відео в соцмережах без збоїв! Варто також розуміти, що збій може бути викликаний з боку серверів, тому просто потрібен час на її рішення.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector