Яку файлову систему краще вибрати для флешки

Ще кілька років тому не кожен мав у своєму розпорядженні цифрові накопичувачі, тому користувачів абсолютно мало цікавили питання, пов’язані з файловими системами NTFS або FAT32 для флешки. Однак в даний час цифрові носії активно використовуються для різних сучасних гаджетів. Ніхто не уявляє собі мобільного пристрою без карти пам’яті, оскільки без неї не вдасться зберігати улюблену музику, фото, зроблені особисто користувачем.

Особливості файлових систем

Від вибору файлової системи залежить подальша робота з накопичувачем.

Переносити важливий контент з одного комп’ютера на інший також досить просто, якщо мати в наявності цифрові накопичувачі. До речі, такий поширеності сприяє ще і доступна вартість цифрового продукту. Багато хто використовує флешку, абсолютно не виявляючи інтересу, в якій файловій системі форматувати флешку, як часто здійснювати такий процес.

Звичайно, якщо вкрай рідко використовувати знімні носії, при цьому швидкість запису і зчитування НЕ буде провокувати «щипання» нервів, може бути, дійсно, і не варто обтяжувати себе зайвою інформацією. Якщо ж ваша професійна діяльність і чи творче начало потребує активного використання флешки, тоді вам корисно знати, в яку файлову систему форматувати флешку.

Особливості файлової системи

Якщо ви вперше стикаєтеся з таким поняттям, як форматування флешки, що це таке, якого різновиду віддати перевагу, дуже важливо розібратися заздалегідь, щоб згодом здійснювати правильний вибір. Теоретичні знання, як відформатувати флешку, безумовно, важливі, але краще відразу ж приступити до одночасного поєднання теоретичних знань і практичних дій.

Протистояння Fat32 і NTFS

Для цього зовсім не зайвим буде ознайомитися з відмінними характеристиками файлових систем, на підставі яких можна буде прийняти рішення, як краще форматувати флешку в FAT32 або NTFS. Корисно також ознайомитися з недоліками і перевагами FAT32, exFAT або NTFS, які добре помітні при практичному використанні цифрових накопичувачів.

особливості FAT32

Розробником FAT32 є Microsoft. Більшість цифрових накопичувачів, точніше, карт пам’яті, які використовуються у фотоапаратах, мобільних пристроях, планшетах та інших сучасних гаджетах, поставляються споживачеві в файлової системі FAT32. У зв’язку з цим легко зрозуміти, що головною перевагою FAT32 для флешки є її відмінна сумісність. З цієї причини можна навіть не турбуватися з приводу працездатності накопичувача, відображення записаного на ньому контенту на будь-якому пристрої.

На жаль, на цьому переваги FAT32 завершуються. Якщо вам буде потрібно записати досить об’ємний матеріал, на жаль, але краще від такого накопичувача все-таки відмовитися або попередньо відформатувати флешку, що це значить, ми допоможемо теж розібратися. Акцентуємо вашу увагу, що така найвідоміша компанія, як Transcend, що спеціалізується на виробництві флешок, завжди їх супроводжує саме в форматі FAT32.

флешка від

особливості NTFS

Зверніть увагу, в якому форматі знаходиться ваш жорсткий диск. NTFS — хороший формат для нього, згідно з думкою більш досвідченим користувачам і фахівців. Це означає, що, якщо у вас не встановлено цей формат, тоді постарайтеся виправити цей промах. При цьому багато користувачів перебувають в омані, вважаючи, що переформатувати жорсткий диск без втрати даних просто неможливо.

На щастя, це зовсім не так. Досить клікнути по меню «Пуск», знайти параметр «Виконати», запустити його, а в рядку вікна прописати «convert d: / fs: ntfs».

Перетворення диска без втрат

Буква «d» позначає ім’я локального диска, який ви вирішили відформатувати. Якщо вам потрібно перетворити ще якийсь локальний диск, використовуйте цю ж саму фразу, але тільки букву «d» замініть на відповідну. Складно, можливо, комусь повірити, але це, дійсно легко, при цьому жоден документ не буде втрачено.

Отже, після виявлення таких переваг NTFS, багато хто може кинутися форматувати все підряд. Відповідаючи на питання оточуючих, в якому форматі краще форматувати флешку, ви будете однозначно стверджувати, що в NTFS. Ми, звичайно, не буде стримувати ваших поривів, але все-таки порекомендуємо дізнатися ще деякі подробиці цієї ФС. На зовнішніх накопичувачах, до числа яких належить і флешка, така ФС може вести себе іноді досить специфічно.

Через таку своєрідності може навіть активно пощипати нерви непідготовленим користувачам. Зокрема, як тільки ви поставите завдання скопіювати на цифровий носій певний контент, система відразу ж приступить до виконання такого завдання, але вона попередньо включити механізм кешування, а вже тільки потім безпосереднє копіювання на сам носій.

Візуально користувач буде спостерігати досить високу швидкість копіювання, яка згодом може впасти до граничного мінімуму. Звичайно, коли зовсім немає часу, а система вказує великий часовий інтервал, необхідний для завершення операції копіювання, користувач може почати нервувати. Насправді час, необхідний для копіювання однаково при будь-якому форматі, просто на екрані воно може ось так хитро відображатися.

Ще одним найважливішим перевагою NTFS є її неймовірна надійність, завдяки якій ФС вдається витримувати багаторазовий reset. Це забезпечується за рахунок ведення журналу. На жаль, це явна перевага обертається інший сумної стороною, через яку флешка буде швидше зношуватися.

особливості exFAT

В даний час, ставлячи собі питання, яку вибрати файлову систему для флешки, можна розглянути ще один новий варіант — exFAT. Такий формат можна розглядати, як щось середнє між NTFS і FAT32. Розробникам вдалося застосувати переваги вже використовуваних ФС, виключаючи їх недоліки. Якщо розглянути тільки можливості такої файлової системи, можна відразу зрозуміти, що вона є ідеальним варіантом для карт пам’яті телефонів і флешок.

Файлова система exFat

Єдиним мінусом, який може зупинити користувача від прийняття такого рішення, є те, що exFAT НЕ розпізнається операційними системами Windows XP і більш ранніми версіями. Також вони можуть бути не лічені побутовими програвачами, музичними центрами та іншими пристроями.

Існує, звичайно, можливість, «подружити» Windows XP з exFAT, але для цього буде потрібно спочатку встановити спеціальні драйвера, які ще слід знайти, оскільки готових вам «на блюдечку» їх ніхто не надасть.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector