Який мобільний роутер Wi-Fi краще?

У попередніх статтях ми вже розповідали про те, що мобільний роутер Wi-Fi як вид аксесуара міцно увійшов в наше життя, а для деяких користувачів Інтернету став мало не пристроєм першої необхідності. Проте різноманітність моделей і їх широка функціональність продовжують ставити в глухий кут тих, хто вперше зіткнувся з вибором подібного девайса. Як зрозуміти, який мобільний роутер Wi-Fi краще? Як визначити, який з них найбільш якісно виконує свої завдання? Але найбільше користувачів цікавить, який з типів роутерів підійде для конкретних завдань і умов використання?

Вибір мобільного роутера

В першу чергу потрібно визначитися з метою покупки і методом використання

У цьому матеріалі ми розглянемо найбільш затребувані можливості, які надає мобільний роутер Wi-Fi, розглянемо найпоширеніші їх види, а також постараємося допомогти вибрати девайса, максимально підходить саме вам.

Що таке мобільний роутер Wi-Fi

В першу чергу — це зручний доступ в Інтернет, який не прив’язує вас до конкретного місця розташування, проводам або розеток. Для найбільшої компактності і зручності, пристрої подібного типу мають максимально компактні габарити, які дозволяють їм завжди залишатися з користувачем. Джерело живлення у вигляді акумулятора найчастіше вбудований всередину роутера і забезпечує тривалий час роботи без додаткової підзарядки. Таким чином, куди б ви не поїхали, де б не знаходилися, в поїздках по місту, на виїзний конференції, на дачі, у відрядженні в чужій країні, — Інтернет буде з вами. Єдина важлива умова — наявність стабільного покриття мережами мобільного оператора, від якого девайс отримує сигнал.

Головна перевага, яким володіє будь-який мобільний роутер, в порівнянні з модемами та іншими інструментами для підключення мобільного інтернету, це можливість транслювати сигнал відразу на кілька гаджетів. Wi-Fi сигнал на сьогоднішній день вважається найбільш універсальним типом передачі даних, і підключення з цього протоколу підтримує максимально широке число мобільних пристроїв. Це дає велику перевагу у випадках, коли в дорозі при вас перебуває, наприклад, ноутбук або планшет без можливості установки сім-карти, смартфон і так далі.

Огляд роутера після покупки

Ну а третім перевагою, при покупці і підключенні мобільного роутера, можна назвати економію. Більше немає сенсу купувати кілька модемів, кілька сім-карт для різних мобільних гаджетів і оплачувати Інтернет в кожному з них окремо.

Різновиди мобільних роутерів

Всі мобільні роутери діляться на кілька категорій залежно від функцій, технологій передачі даних і додаткових можливостей. Вибрати кращий з них можна, тільки розглянувши всі і зіставивши отриману інформацію з персональними потребами і запитами.

Умовно ми поділимо роутери на кілька категорій:

  • найшвидкісніші, що надають доступ в мережу на максимальній швидкості;
  • найпотужніші, здатні працювати навіть в найбільш віддалених куточках країни, а за рахунок можливості підключення зовнішньої антени, що приймають сигнал навіть там, де немає стабільного покриття мережами оператора;
  • універсальні пристрої, здатні працювати з найбільшою кількістю мереж і стандартів передачі даних;
  • недорогі моделі, призначені для щоденного використання в рамках невеликій території пересування користувача, наприклад, в межах одного міста.

Види мобільних роутерів

Портативні переносні пристрої для використання мобільного Інтернету

А тепер ми крок за кроком розглянемо кожну з цих категорій і постараємося виявити основні переваги кожної з них, які допоможуть визначитися, який пристрій краще підходить саме вам.

Швидкісні мобільні роутери

У випадках, коли до вашого роутеру буде підключено велику кількість девайсів і кожен з них буде вимагати передачі даних одночасно з іншими, буде потрібно досить висока швидкість з’єднання. Якщо пристроїв буде не так багато, але в завдання мобільного підключення буде входити скачування об’ємних файлів, перегляд потокового відео або його трансляція в мережу, то висока швидкість передачі даних неодмінно необхідна. Висока швидкість передачі даних потрібно також і для онлайн-ігор, поширених в останні роки.

Для того щоб отримати найбільш високу швидкість передачі даних, краще всього вибирати роутер з підтримкою мереж LTE, EVDO Rev.B або ж UMTS / HSDPA. Такі моделі можуть надати з’єднання на стабільній швидкості від 7 до 25 Мбіт / сек, що буде досить для перегляду HD-відео в реальному часі або трансляції найбільш високої якості стріму за допомогою таких поширених програм і додатків, як Ustream, Twitch, YouTube і так далі . Решта, менш вимогливі до швидкості завдання, також зможуть отримати достатню швидкість з’єднання.

Потужні роутери з підключається зовнішньою антеною

Якщо ви плануєте використовувати роутер переважно за містом, на дачі або в заміському будинку, якщо ви часто перебуваєте в дорозі і дорога пролягає в місцях невпевненого прийому сигналу мережі, то краще за все розглянути варіанти моделей з підключається зовнішньою антеною. Її підключення значно покращує якість прийому сигналу, відповідно, підвищується і швидкість з’єднання, яка може досить помітно страждати при непевному сигналі мережі. Перед покупкою пристрою перегляньте карту покриття мобільного оператора, який буде забезпечувати передачу даних і переконайтеся в тому, що неподалік від місць, де ви плануєте приймати сигнал, присутні базові станції.

Мобільний роутер з зовнішньою антеною

Роутери, у яких передбачена можливість підключення виносної антени, найчастіше працюють в мережах, що підтримують стандарт Rev.A. Його пропускна здатність досягає 3-4 Мбіт / сек, що дозволяє без особливих проблем і затримок працювати з електронною поштою, соціальними мережами та файлообмінними сервісами, наприклад, Dropbox або OneDrive. У деяких випадках такі роутери дають можливість перегляду онлайн-відео середньої якості. Перегляд FullHD-відео в реальному часі може викликати деякі труднощі і затримки завантаження потоку.

Універсальні роутери, що працюють з декількома стандартами

Для тих користувачів, які багато подорожують або регулярно бувають у закордонних відрядженнях, пов’язаних з професійною діяльністю, кращий варіант — це універсальне мобільне мережеве пристрій з підтримкою декількох стандартів передачі даних. Серед них може бути підтримка мереж CDMA і GSM.

Універсальний мобільний роутер

Універсальність такого типу девайсів полягає в тому, що всередині нього встановлена ​​сім-карта певного оператора, яку користувач може швидко і самостійно змінити на будь-яку іншу. Приїжджаючи в будь-яку країну світу з таким роутером, у користувача з’явиться можливість придбати сім-карту місцевого оператора. Це забезпечить більш впевнений прийом місцевого сигналу і більш економні тарифи, в порівнянні з роумінгом.

Доступні роутери з базовими характеристиками

Ця категорія пристроїв поширена більше за інших. У ній представлено найбільшу кількість моделей і різновидів. Знайти їх в продажу найпростіше і коштують вони відносно недорого. Таке поширення доступних роутерів обумовлено тим, що мати їх у своєму арсеналі мобільних пристроїв прагнуть навіть ті користувачі, які проживають у великих містах і рідко виїжджають в інші країни.

Використовувати такий тип мобільних роутерів можна в будь-який момент протягом дня, забезпечивши стабільне підключення до мережі всіх портативних пристроїв на ходу, в машині або навіть на відкритому повітрі. Поки насиченість відкритими точками доступу Wi-Fi в містах СНД дуже невисока, тому мати Інтернет в кишені, гаманці або рюкзаку прагнуть багато користувачів.

Мобільний роутер загального користування

Як правило, у роутерів такого класу не самі ємкі акумулятори, так як їх користувачі регулярно мають доступ до розетки і не потребують безперервної роботи пристрою протягом декількох діб. Такі моделі найчастіше мають доступ в мережу по стандарту Rev.A. Граничної швидкості в 3-4 Мбіт / сек часто цілком достатньо для поточних потреб, поки користувачі переміщаються між будинком і офісом. Такі роутери використовуються для підтримки підключення до мережі, але не більше.

підсумок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector