Який кулер краще? Види систем охлжденія. Чому не всі так гладко?

охолодження ПК
Сучасні комп’ютерні технології піднялися на дуже високий рівень розвитку як в плані продуктивності, так і в плані енергетичних витрат. Ця тенденція прискорила прогрес і в розвитку сучасних систем охолодження модулів ПК. На сьогоднішній момент існує 3 їх основні різновиди. Деякі використовуються комбіновано, інші ж тільки при тестуванні окремих модулів (наприклад, процесора або відеокарти) для того, щоб з’ясувати максимальний рівень їх продуктивності.

Важливо відзначити, що якщо ви зважилися на створення свого власного ПК і при цьому вирішили встановити потужну систему охолодження, то не потрібно думати, що чим сильніше охолодження тим краще для процесора (відеокарти або центрального), це далеко не так. Адже все процесори розраховані на те, що будуть грітися і у кожного є свій режим.

Система охолодження тому і називається система, а не набір кольорів і вона повинна мати зворотний зв’язок з температурою процесора. Тому якщо у вас немає досвіду в складання й налагодження ПК, то краще звернутися за допомогою на http://webdoctor.by/sborka-kompyutera-na-zakaz, де вам допоможуть і підберуть всі необхідні компоненти в залежності від ваших побажань і кількості коштів .

кулери

Це комбінований спосіб охолодження ПК, заснований на одночасному використанні радіатора, який приймає тепло від модуля, і вентилятора, який це прийняте тепло розсіює, підтримуючи тим самим оптимальну для роботи температуру навколишнього повітря. На даний момент це найпростіша і швидка система охолодження, вона так само є і найпоширенішою в світі. Кулери та радіатори ставлять виробники на свої процесори і відеокарти. Ця система охолодження існує в безлічі різних варіацій як форм, так і розмірів від 40х40 мм до 320х320мм.

Всього є 4 варіанти системи збирання кулера:

  • Підшипник ковзання — найдешевша і недовговічна система
  • 1 підшипник ковзання + 1 підшипник кочення — більш надійна система, яка працює набагато тихіше попередньої
  • 2 або 4 підшипника кочення — найнадійніша і сама тиха система, однак вона набагато дорожче двох попередніх

Голчасті або Nсв підшипники, їх встановлюють тільки кілька фірм і відрізняються ці кулери великим терміном експлуатації, низьким рівнем шуму і порівняно недорогою ціною.

Радіаторна система охолодження

Механізм розсіювання тепла за допомогою теплопроводящей елемента, який безпосередньо контактує з модулем — це один з найстаріших, дешевих і простих способів охолодження. У ньому використовуються принципи теплопередачі і теплопровідності матеріалів. До процесору підключається радіатор, наприклад, з міді, і охолоджує його. Тут провідну роль відіграє висока теплопровідність міді. Мідний радіатор забирає тепло від процесора, а потім розсіює його в повітря. Основними матеріалами для виготовлення радіаторів є відносно дешевий алюміній і мідь, що володіє великою теплопровідністю. Іноді підставу радіатора роблять зі срібла, тому що це самий теплопровідний металл.Всего існує 6 видів радіаторів:

  • екструзійні радіатори — найдешевші з усіх
  • стрічкові — нагрівальні елементи в формі гармошки
  • холоднодеформовані — створені на основі технології холодного пресування
  • складові — близькі родичі складчастих радіаторів
  • литі — створюються за допомогою технології заливки в форму при високому тиску

Система рідинного охолодження

У цій системі в якості теплоносія застосовується рідина. В основному використовується дистильована вода або спеціальне масло. Головною відмінністю від повітряної системи охолодження є те, що вода — набагато більш теплоємність речовина, ніж повітря. А принцип роботи схожий з системою охолодження автомобільного двигуна — вода замість повітря циркулює в радіаторі, нагрівається, і відходить в більш холодне місце, забезпечуючи тепловідвід. До складу системи входить водоблок, який підключений безпосередньо до процесору або відеокарти, трубки, по яких циркулює рідина, розширювальний бак ємністю від 250 мл до 1 літра і система радіаторів з кулерами — вони-то і охолоджують нагріту воду. Найчастіше така система виходить об’ємною і не поміщається в коробку системного блоку, тому виробники створюють хитромудрі зовнішні системи.

Головним мінусом рідинної системи охолодження є те, що можливий перегрів околопроцессорной-сокетних елементів через відсутність повітряного охолодження. Зазвичай ця проблема вирішується установкою додаткового кулера. Так само ця система досить дорога і використовується, в основному, тільки для розгону процесора.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector