Як вибрати ноутбук для роботи

Ноутбуки міцно увійшли в наше повсякденне життя за рахунок своєї компактності, продуктивності і зручності, ставши популярним рішенням для всіляких ігор, роботи і вдома. Особливо актуальним стає вибір ноутбука для роботи, впевнено вирішуючи поставлені завдання в будь-якій ситуації. Але який ноутбук краще вибрати для роботи? Якими параметрами керуватися? Розглянемо докладніше основні критерії вибору.

Як вибрати ноутбук для роботи

Для повноцінної роботи з офісними ноутбуками необхідно переконатися в наявності зручної клавіатури, близькою до повноформатної, з довольноёмкім диском, великим екраном, зручністю і наявністю необхідних опцій для вирішення своїх професійних завдань.

Тому часто звичайні ноутбуки для роботи виявляються трохи важче, більше і дорожче звичайних моделей, але забезпечують досить надійні і потужні можливості для комфортного і оперативного вирішення своїх робочих завдань.

Який вибрати ноутбук для роботи — на що спиратися при пошуку

Який повинен бути обсяг жорсткого диска

Цей параметр дуже важливий фотографам, дизайнерам, кліпмейкер і фахівцям інших напрямків. При роботі переважно з офісними документами можна обмежитися і символічним обсягом жорсткого диска — оскільки в іншому випадку він може зробити покупку надто дорогий.

Жорсткий диск ноутбука для роботи можна умовно розділити на три категорії:

 • 0-160 ГБ- цілком достатньо для повноцінної роботи з офісними документами;
 • 160-500 — актуальний варіант при необхідності роботи з графікою і відео в невеликому обсязі, з документами, для зберігання ігор, музики або відеороликів;
 • 500-3000 ГБ-необхідний вибір для професійної роботи з різними інструментами фото- і відео обробки, дозволяючи зберігати значну кількість музики і відеороликів.

Ноутбук для роботи

Оптимальний варіант для роботи дизайнерів, ігроманів, кліпмейкерів, архітекторів, програмістів

Переходимо до вибору відповідної оперативної пам’яті

На практиці оперативна пам’ять не менш важлива, ніж та обсяг жорсткого диска. Оскільки саме вона багато в чому визначає загальну швидкодію ноутбука. Дуже важливий параметр, серед іншого, для задач програмування, видеонаблюдения, рендеринга. Чим швидше комп’ютер буде справлятися з такими завданнями, тим більше функцій можна буде вирішити за певний проміжок часу. Хоча для роботи зі звичайними офісними документамікопірайтеру або журналісту можна заощадити на оперативній пам’яті.

Обсяг рекомендуємо — мінімум 4 ГБ, хоча при впевненості в роботі тільки з офісними документами і інтернетом можна обійтися і 2 ГБ.

Оптимальна частота процесора

Іншою найважливішою складовою для комфортної роботи стає подібна частота процесора, що визначає швидкодію техніки. Від частоти залежить кількість операцій, виконуваних ноутбуком в секунду, визначаючи загальну швидкість роботи.

Але не потрібно керуватися тільки частотою — важливо також визначитися з виробником і іншими параметрами. Більш висока частота буде важливим параметром тільки при виборі ноутбуків однієї серії. Але в будь-якому випадку для роботи не рекомендуються ноутбуки з тактовою частотою нижче 1,6 ГГц.

Працювати з дискретною або вбудованою відеокартою?

Від використовуваної ноутбуком відеокарти безпосередньо залежить якість графіки на відео. Якщо завдання по роботі з відео і графікою обмежуються лише переглядом серіалів в інтернеті, то буде цілком достатньо будь-якої моделі. Відносно відеокарти в такому випадку особливих вимог практично не висувається.

Але зовсім інакше буде складатися ситуація, якщо передбачає звична робота більш спеціалізовані завдання в офісі або вдома.

Відеокарта для ноутбука

Зокрема, при необхідності займатися відповідною обробкою графіки або відео або плануєте насолоджуватися сучасними комп’ютерними іграми, вже досить вимогливими до відеокарти і іншим характеристикам комп’ютера

Безумовно, в такому випадку вже належить подумати про вибір більш сучасною і продуктивної відеокарти для своєї робочої портативної техніки.

Відразу слід зазначити, більшість моделей ноутбуків сьогодні виконується з відповідними вбудованими відеокартами. Завдяки роботі з такою конструктивною особливістю виробникам вдається добитися значної економії споживання енергії. Вартість таких моделей обходиться набагато доступніше, хоча для вирішення абсолютно всіх базових робочих завдань технічних параметрів часто виявляється недостатньо — включаючи роботу з офісними додатками, перегляд всіляких відеоматеріалів, графіки, насолода іграми тощо.

Хоча для стандартної офісної роботи, при використанні тільки документів і перегляду відео з інтернету, такого варіанту для економії буде цілком достатньо. Логічний вибір при бажанні додатково заощадити — для цього можна звернути моделі з відеокартами від Intel, вони часто йдуть вбудованими.

Для дискретних карт характерна краща продуктивність, однак потрібно бути готовими і до більш високої ціни. В такому випадку резонно буде переплачувати за покупку за умови роботи з відео, графікою або цінителям ігор.

Час роботи від акумулятора-як визначитися з відповідним параметром

Якщо в роботі постійно доводиться перебувати в дорозі, відрядженнях, без можливості регулярної підзарядки ноутбука, обов’язково слід подбати про покупку моделей з досить тривалою автономною роботою, маючи більш ємкі акумулятори, здатні впоратися з автономною роботою протягом як мінімум шести годин.

Якщо робота буде відбуватися виключно в офісі або вдома на дивані недалеко від розетки, для економії можна підібрати і менш витривалий ноутбук.

Ноутбук для роботи вдома

Але все ж техніка повинна бути портативної — тому при виборі рекомендуються моделі, що функціонують без підзарядки мінімум 5 годин

Різновиди форм і розмірів ноутбуків для роботи і вдома

 • Великі ноутбуки з діагоналлю від 17 дюймів. Такі моделі є досить важкими, особливо портативними їх не назвеш.

  великий ноутбук

  Зазвичай їх вибирають для заміни стаціонарних комп’ютерів, переносячи з місця на місце тільки в рідкісних випадках

 • Середні за розміром ноутбуки — зазвичай представлені в діапазоні 13-16 дюймів. Найбільш поширена категорія пристроїв, в широкому діапазоні доступних цін, потужності і робочих параметрів, тому завжди можна легко підібрати підходящий варіант під особисті завдання і переваги.

  Середні за розміром ноутбуки

  Гідний вибір для комфортної роботи, беручи з собою ноутбук в дорогу або на зустріч при необхідності

 • Ультрабукі- як правило, з діагоналлю близько 14 дюймів. Але обходяться дорожче стандартних ноутбуків, тому рідко вибираються для вирішення офісних і стандартних робочих завдань.

  ультрабук

  ультрабук

 • Маленькі ноутбуки, а також моделі ноутбуків з діагоналлю 12 дюймів і менше — рідко зустрічаються для робочих завдань. Оскільки тривала робота з такою діагоналлю дуже втомлює для зору. Такі моделі можна взяти з собою на відпочинок, але для роботи слід передбачити більш комфортні і продуктивні рішення.

Які роз’єми необхідні ноутбуку

Купівля ноутбука — зазвичай відповідальний і витратний крок у житті кожної людини. Тому постарайтеся знайти достатньо часу, щоб продумати не тільки робочі завдання, але і пристрої, які будете підключати надалі. Чи плануєте підключення до ноутбука миші, зовнішнього жорсткого диска, клавіатури, кількох флешок одночасно? Для всього цього потрібні відповідні порти.

Якщо робота вимагає підключення додаткового монітора, потрібно передбачити відповідний роз’єм і для нього.

Додаткові нюанси при відповідному виборі

При роботі з офісними додатками оптимальним варіантом стане екран від 15 дюймів. Оскільки при вирішенні на менших екранах робота протягом всього дня в текстовому редакторі або при підготовці презентації буде нагадувати вглядиваніе в щілину поштової скриньки — дуже виснажливий, дратівливий і неприємний процес, який насправді швидко набридне.

Ноутбук затребуваний як портативна техніка, тому повинен повністю відповідати такому статусу. Отже, переконайтеся — наскільки комфортно буде брати його з собою. Для цього вага пристрою не повинен перевищувати 2-3 кілограми.

Перевірка ноутбука перед покупкою

Звичайно ж, рекомендуємо перевіряти обрану техніку перед покупкою

Зокрема, кілька разів його відкрити і закрити, переконавшись в нормальному стані шлейфу.

Обов’язково слід спробувати надрукувати якийсь текст, переконавшись в достатній зручність клавіатури. Спробуйте щось читати з монітора — чи буде комфортно очам, не починають чи втомлюватися. Запустіть якийсь аудіофайл, щоб перевірити якість звуку з колонок, чи підійде під ваші задачі.А також слід перевірити наявність оптичного приводу, якщо знадобиться у вашій роботі, — оскільки в комплектацію багатьох сучасних ноутбуків він вже не входить.

Додаткові покупки до свого ноутбука

Серед корисних додаткових покупок разом з самим ноутбуком можна відзначити вибір відповідної миші, чохла або сумки, настановних дисків з програмним забезпеченням, серветок для догляду за чистотою монітора.

На цьому ключові принципи відповідного вибору практично завершуються. В іншому робочий ноутбук слід підбирати з урахуванням своїх пріоритетів і професійних завдань — включаючи відповідний тип корпусу, дизайнерське виконання, вага, розміри, доступні опції або пропозиції компанії-продавця за ціною або обслуговування.

Неможливо говорити про повністю універсальних рішеннях для всіх фахівців і компаній: вибір техніки -відповідальність завдання, тому вивчайте характеристики, порівнюйте і робіть ідеальну покупку, яка буде радувати роками стабільної і продуктивної служби.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector