Яка швидкість Інтернету вважається нормальною

У третьому тисячолітті Інтернет непомітно став незамінним явищем в кожному будинку і за популярністю впритул підійшов до свого конкурента — телебаченню. Сьогодні навіть літні люди роблять вибір на користь глобальної мережі, адже на відміну від телебачення тут є свобода вибору і безмежні можливості. Дуже часто буває так, що користувач не задоволений своєю швидкістю Інтернету і задається логічним питанням — «Яка швидкість Інтернету вважається нормальною?». Відповісти на нього однозначно не вийде, як би цього не хотілося. Перш за все необхідно визначити кілька цілей, для яких вам потрібна глобальна мережа Інтернет. А вже потім виходячи з цілей визначатися зі швидкістю.

Тестуємо швидкість Інтернету

Тестуємо швидкість Інтернету

Скільки це — один Мбіт?

Ми з вами не будемо заглиблюватися в дискретну математику, щоб детально вивчати, що з себе представляє міра швидкості Інтернету. Досить буде сказати, щоб не вводити деяких в оману, що Мбіт і Мбайт — це різні одиниці вимірювання інформації. І так, як користувачі більше знайомі зі звичними мегабайтами, наведемо такі аналогії:

 1. Швидкість Інтернету в 512 Мбіт дорівнює швидкості скачування будь-якого файлу 64 кілобайт за 1 секунду.
 2. 6 мегабіт заявленої швидкості провайдером буде рівнятися близько 750 кілобайт в секунду.
 3. Інтернет з 16 Мбіт буде завантажувати 2 мегабайта в секунду інформації з мережі.

Яка швидкість Інтернету вважається хорошою для мобільних пристроїв

Для мобільних пристроїв, таких як планшет або телефон цілком достатньо буде швидкості в 1 Мбіт. Хоча цього може не вистачити, якщо користувач збирається виконувати відразу кілька онлайн-задач, тобто перегляд фільмів, скачування файлів і т.д. Зазвичай мобільний контент має в кілька разів менший обсяг через що ресурсів вимагає також менше, ніж web-версії сайтів і додатків. Одного Мбита цілком вистачить і для інших завдань, наприклад, для розмов в Skype та інших месенджерах. Можна твердо сказати, що для мобільних пристроїв ця швидкість є цілком нормальною.

Якою має бути швидкість Інтернету для онлайн ігор і перегляду фільмів

Ігри та фільми онлайн є найбільш Інтернет-споживаними завданнями для комп’ютера. Не завжди швидкості, яку ви оплатили є нормальною для забезпечення перегляду фільму онлайн в HD-якості. І тут немає ніяких шахрайських дій з боку провайдера. Вся справа в тому, що немає жодного Інтернет-провайдера, який би зміг забезпечити цілодобову стабільну швидкість переданої інформації. Цьому сприяє різні чинники — від елементарної навантаження мережі, до можливостей вашого комп’ютера і розташування в мережі.

Найчастіше з цим питанням звертаються саме геймери, адже для результативної та цікавої гри їм просто необхідно використовувати стабільну швидкість Інтернету. Відомі цифри швидкості передачі даних по мережі, які необхідні для найпопулярніших онлайн-ігор.

 • Для тих, хто любить фантастичний світ World of Warcraft — цілком достатньо буде 512 Мбіт швидкості.
 • Ігри World of Tanks і Dota знаходяться на одному щаблі Інтернет-споживання — до 1 Мбіт.
 • Для Counter Strike досить також половини Мбита.

Варто врахувати ще і вид передачі даних. Якщо у вас підключений пакет з 16 Мбіт, який реалізується за допомогою супутникового сигналу, то цілком ймовірно, що Інтернет-з’єднання з 10 Мбіт, що підключений за допомогою кабелю буде краще і швидше. Це відбувається з тієї причини, що бездротове з’єднання характеризується великою втратою пакетів даних при передачі.

пакети Інтернету

Тарифи Інтернет-послуг

Для того, щоб дивитися фільми в різних якостях сьогодні необхідно знати приблизну потрібну швидкість Інтернету.

 • Щоб дивитися відео з типом трансляції 360p, потрібно Інтернет-з’єднання зі швидкістю близько 1 Мбита (Чому гальмує відео в інтернеті?).
 • Для перегляду трансляції з 720p буде достатньо 5 Мбіт.
 • Щоб переглядати онлайн відео в якості Ultra HD 4K, необхідно більше 30 Мбіт в секунду.

Для яких цілей необхідна швидкість Інтернету більше 30 Мбіт в секунду

На даний момент є і більш швидкі підключення, але і коштують вони відповідно дорого. Не кожен Інтернет-провайдер здатний забезпечити швидкість понад 30 Мбіт. В першу чергу така швидкість знадобитися тим, хто має дорогі і потужні пристрої, телевізори з високою роздільною здатністю, комп’ютери з великою продуктивністю, які дозволяють відтворювати вимогливий контент. Також у високій швидкості потребують користувачі, які часто вивантажують в мережу різні ролики, програми, ігри великих обсягів. Тому поняття нормальної швидкості Інтернету залежить в першу чергу від ваших завдань.

Всім, хто використовує Інтернет лише для ознайомлювальних цілей — відвідування соціальних мереж, інтернет-журналів, читання книг онлайн, цілком достатньо буде швидкості в 1 Мбіт якісного з’єднання (з мінімальними втратами пакетів або низьким ping).

Для тих, хто більш вимогливий до глобальної мережі, скажімо, середній сегмент (а таких користувачів більшість) — нечасте скачування файлів, перегляд відеороликів Youtube і онлайн-фільмів, використання онлайн-ігор і т.п. буде достатньою швидкість від 10 Мбіт / сек.

Рекомендую: 15 способів посилити сигнал Wi-Fi на ноутбуці.

Як вимірювати швидкість інтернету

Для того, щоб вимірювати швидкість Інтернету і визначити низька або нормальна вона у вас, існую спеціальні онлайн-сервіси та програми (Яндекс Інтернетометр). Найпростіше використовувати онлайн-сервіси, адже для цього немає необхідності завантажувати на свій комп’ютер непотрібні файли і займати простір жорсткого диска. Щоб тест був максимально точним, потрібно дотримуватися деяких умов:

 1. Підключіть кабель безпосередньо через мережевий інтерфейс (мережеву карту) до того комп’ютера, на якому будете перевірятися швидкість.
 2. На підприємстві, що перевіряється комп’ютері потрібно закрити всі програми, які працюють на даний момент. Також потрібно вимкнути різноманітні утиліти, які можуть працювати у фоновому режимі, зазвичай ними виступають антивірусні фаєрволи і торрент-клієнти, які запускаються разом з комп’ютером.
 3. Відкрийте «Диспетчер завдань» і остаточно переконаєтеся, що ніяких завантажень не проводиться.

Одним з популярних сервісів перевірки швидкості передачі пакетів по мережі є сервіс http://speedtest.net/ru/.

 1. Щоб перевірити свій Інтернет, перейдіть за посиланням і натисніть на велику кнопку посередині «Почати перевірку» (Begin Test).
 2. Після цього система перевірки з’єднається з найближчим сервером, розташований до вашого місця перебування і проведе всі необхідні процедури по визначенню швидкості.
 3. В кінці перевірки ви побачите на моніторі всю інформацію по вашому з’єднанню, а саме: число втрачених пакетів (ping), що входить і виходить швидкість з’єднання і ваш поточний IP-адреса.

Сервіс перевірки швидкості Інтернету Speed ​​Test

Сервіс Speed ​​Test

Ще один подібних сервіс, який доступний за адресою https://2ip.ua/. Тут ви також можете перевірити швидкість, натиснувши на кнопку головної сторінки «Тестувати». Примітно, що іноді результати тестів між цими двома сервісами відрізняються і різниця місцями велика. Але не можна сказати однозначно, що сервіси пудрять мозок користувачам, адже умови і методи перевірки можуть відрізнятися. Не кажучи вже про інші фактори впливу на результат — розташування серверів сервісів, завантаженість мережі в даний моменти і т.д.

Сервіс перевірки швидкості Інтернету 2ip

сервіс 2ip

Не можна назвати точну цифру швидкості Інтернету в Мбітах, яка підходила б для кожного користувача і вважалася б нормальною. Пакет з певною швидкістю потрібні вибирати виходячи зі своїх потреб.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector