VPN що це таке в телефоні

Багато хто з нас користуються Інтернетом на своїх телефонах. Поряд зі звичним мобільним інтернетом ми активно використовуємо Wi-Fi. Його точки доступу можна знайти в різних публічних місцях — вокзалах і аеропортах, кінотеатрах і кафе, парках і скверах. При цьому таке підключення дуже вразливе, і кваліфіковані зловмисники можуть отримувати доступ до знаходяться на вашому девайсі даними. Щоб уникнути подібного ми часто вдаємося до послуг VPN — ефективної технології, яка гарантує безпеку і конфіденційність інформації на нашому гаджет. У цьому матеріалі ми розповімо, що це таке VPN в вашому телефоні, опишемо як налаштувати ВПН. А також перерахуємо ряд мобільних додатків з цією технологією, які можна легко встановити на ваш пристрій.

Що таке VPN?

абревіатура «VPN» є скороченням слів «Virtual Private Network» (віртуальна приватна мережа). Дана технологія дозволяє створювати в мережі Інтернет захищений віртуальний канал, в якому в зашифрованому вигляді передаються необхідні нам дані. Такий процес носить назву «туннелінг». А забезпеченням його роботи в телефоні займається спеціальний сервер-посередник, що здійснює процедуру з’єднання з потрібним мережевим ресурсом.

VPN-тунель

ВПН створює безпечний тунель для передачі призначених для користувача даних

Переваги використання ВПН зводяться до наступного:

№ПреімуществаОсобенності
1КонфіденційністьШифрування каналу не дозволяє розпізнати передаються дані навіть вашому провайдеру.
2Блокування рекламних трекерівВи напевно помітили, як переглянуті вами в мережі товари переслідують вас на інших сайтах. Використання VPN в телефоні дозволяє усунути їх роботу і залишитися інкогніто.
3анонімністьТехнологія підміняє IP-адреса користувача на свій, внаслідок чого досягається анонімність користувача в мережі.
4Доступ до заблокованих ресурсівЗавдяки VPN здійснюється доступ до ресурсів, заблокованим в даній країні, а також до ресурсів, які реалізують селективний доступ по регіону користувача. Таким чином, ви зможете не тільки обійти локальних цензорів, а й переглядати той контент, який у вашій країні недоступний (наприклад, Netflix, Hulu, BBC та інше).
5Безпечна робота з публічними Wi-FI мережамиТепер ваші дані в смартфоні під надійним захистом навіть в публічних точках доступу.

VPN-encrypted

Все що передаються через ВПН дані надійно шифруються

Поряд з описаними вище перевагами, у ВПН є і недоліки. Зокрема, його використання зменшує швидкість роботи в мережі (особливо в разі безкоштовних VPN-клієнтів). Також безкоштовні програми можуть збирати статистику користувача, і передавати їх рекламним фірмам, які використовують її в маркетингових цілях.

Читайте також: кращі VPN для Гугл Хром.

Як користуватися ВПН на телефоні

Використовувати VPN на вашому телефоні можна двома шляхами:

 • Активувати вбудований в ваш телефон VPN-функціонал, що дозволяє підключитися до потрібного сервера.
 • Встановити на телефон якесь VPN-додаток. Додатки такого типу бувають платними і безкоштовними, при цьому безкоштовні зазвичай працюють повільніше, і мають обмеження за своїми можливостями.

Давайте розглянемо, як активувати ВПН на Андроїд і iOS.

Активація приватній мережі на ОС iOS

Для включення VPN на iOS, виконайте такі дії:

 1. Увійдіть в налаштування вашого пристрою, і знайдіть там VPN і тапніте на ньому;
 2. Натисніть на опції «Додати конфігурацію»;

  Додати конфігурації ВПН

  Натисніть на «Додати конфігурацію»

 3. Виберіть тип захисту (IKEv2, IPSec, L2TP) і задійте необхідну конфігурацію;

  Тип захисту ВПН

  Виберіть тип вашої захисту

 4. Заповніть дані про настройках приватної мережі, включаючи опис ідентифікатора, сервер, нік і пароль для реєстрації;
 5. Якщо ви використовуєте проксі-сервер, тоді виберіть його використання в автоматичному або ручному режимі;

  заповніть дані

  Заповніть зазначені дані

 6. Натисніть на «Готово» і переведіть повзунок стану в потрібне положення.

Як включити VPN на телефоні з Android

Для включення ВПН на Андроїд виконайте наступне:

 1. Перейдіть в розділ «Налаштування» вашого телефону;
 2. Там знайдіть «Бездротові мережі», і далі виберіть «Додатково» (або виберіть розділ «Ще«);

  налаштування

  Знайдіть підрозділ налаштувань ВПН

 3. Відкриється підрозділ «VPN»;
 4. Натисніть на кнопку плюс (Додати мережу VPN);
 5. Заповніть Установки постачальників VPN-послуг, впишіть ваш логін і пароль. Після цього збережіть ваші налаштування і користуйтеся ВПН-функціоналом.

  Дані ВПН мережі

  Заповніть дані вашої мережі ВПН

Мобільні ВПН-додатки

Рекомендуємо звернути вашу увагу на наступні VPN-додатки для ОС «Андроїд» і iOS, рекомендовані журналом «PC Mag» по співвідношенню «швидкість-ціна-конфігурація»:

 • NordVPN
 • ExpressVPN
 • TorGuard
 • AirVPN
 • IPVanish
 • Private Internet Access

Зазвичай робота таких інструментів зводиться до інсталяції їх на ваш телефон, подальшого запуску, після чого додаток підключається до найближчого від вас VPN-сервера. Якщо ж ви хочете вибрати для себе іншу країну в налаштуваннях програми, це здійснити так само просто. Але пам’ятайте, що чим далі від вас сервер, тим повільніше може бути швидкість вашого VPN.

Давайте розглянемо декілька ВПН-додатків більш пильно.

NordVPN — програма для підключення до приватної мережі

Програма «NordVPN» носить мультиплатформенний характер, і працює як на мобільних пристроях, так і на PC. Це одна з кращих VPN-програм, що пропонує свої можливості приблизно за 69 $ в рік. Її функціонал підтримує роботу понад 3500 серверів, розташованих в 60 країнах світу.

NordVPN

«NordVPN» — одне з кращих в світі ВПН-додатків

Завдяки даному додатку ви можете підключити до 6 пристроїв до одного аккаунту одночасно. NordVPN також пропонує повний вибір протоколів і налаштувань безпеки, включаючи функцію відключення з’єднання на рівні додатків. Є тут комплексна система SmartPlay, що робить міжнародний стрімінг (потокову передачу даних) простий і зручною.

PrivateInternetAccess — VPN-додаток для телефону

Серед топових ВПН-програм можна не відзначити «PrivateInternetAccess» — додаток, що мають одну з найнижчих цін серед якісних VPN-інструментів. Його вартість становить всього 40 $ в рік, при цьому підтримується робота з більш ніж 3 тисячами серверів в 28 країнах по всьому світу. Додаток зовсім не веде логів, активно підтримує безліч функцій безпеки і конфіденційності збереження даних.

PrivateInternetAccess

«PrivateInternetAccess» — якісне ВПН-додаток за низькою ціною

TorGuard — інструмент для зміни IP

Для отримання максимальної оцінки від експертів ВПН-інструмент не повинен вести логів, і додаток «TorGuard» повністю відповідає вказаній вимозі. Воно пропонує різноманіття протоколів безпеки, але особливо хочемо підкреслити анонімну роботу з електронною поштою, що буде знахідкою для мандрівників, які бажають захистити свої дані.

Додаток для телефону не розголошує кількість IP-адрес, які він надає, але кількість серверів (понад 3000) за останні півроку практично подвоїлася. Незалежно від того, де ви знаходитесь у світі, підтримка TorGuard більш ніж в 50 країнах світу повинна забезпечити вам надійний захист. Розробник додатку приймає платежі в біткойнов, а також є новачком у світі криптовалюта litecoin.

TorGuard

Розплатитися за функціонал «TorGuard» можна і біткойнов

CyberGhost VPN — надійний віддалений сервер

Додаток «CyberGhost VPN» підтримує OpenVPN, L2TP, IPSec, функцію відключення з’єднання і P2P поряд з BitTorrent. Якщо ж ви відправляєтеся в дорогу, вам буде приємно дізнатися, що CyberGhost має 366 серверів, розташованих в 115 місцях по всьому світу. Під час серфінгу ви можете використовувати будь-який з 1400 індивідуальних IP-адрес, тому ваш серфінг завжди буде анонімним.

CyberGhost VPN

Додаток «CyberGhost VPN» дозволяє вибрати одну з 115 локацій

Додаток не реєструє дані про з’єднання, має індивідуальний захист додатків, плюс підтримку IPV5, а також запобігає витоку DNS, IP і WebRTC. Все це означає, що будь ви в аеропорту, кафе або ресторані, ви завжди будете в цілковитій безпеці.

ExpressVPN — допоможе включити ВПН на телефоні

Незалежно від того, де ви знаходитесь на земній кулі, ваше підключення може бути захищене функціоналом додатки «ExpressVPN». Воно працює з більш ніж 1700 серверами в 150 містах і 94 країнах. Ви можете направляти свої дані на телефоні через будь-яку юрисдикцію і країну за вашим вибором.

ExpressVPN

«ExpressVPN» — одне з кращих в світі ВПН-додатків

Нам сподобалося, що ExpressVPN пропонує широкий спектр варіантів протоколу, включаючи OpenVPN, SSTP, L2TP / IPSec і PPTP. Якщо ви дійсно хочете захистити свою конфіденційність, розгляньте можливість оплати в біткойнов, що повністю підтримується можливостями програми.

Це цікаво: VPN для Яндекс браузера.

висновок

У нашому матеріалі ми розібрали, що це таке VPN в вашому телефоні, і як його активувати. А також перерахували ряд ВПН-додатків, які ви можете встановити на ваш пристрій. Використовуйте їх можливості для створення закритого VPN-з’єднання і зручного серфінгу в мережі, що дозволить повністю захистити передані вами дані. Особливо рекомендуємо придивитися до платних інструментів. Вони вміщають в собі найактуальніші розробки в області туннелінга і створення безпечних з’єднань в мережі Інтернет.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector