Яка матриця краще TN, IPS або MVA. —

Відмінність матриць моніторів IPS і TN
Після того як розібралися який виробник телевізорів є оптимальним вибором і за якістю і за ціною. Все це можна знайти тут. Варто розглянути типи матриць телевізорів і моніторів, бо кожен виробник пропонує широкий вибір в різних цінових категоріях і одним з основних параметрів які представлені на всіх сайтах продають монітори.

Як вже зрозуміло з назви існує 3 основні типи матриць. І кожна з них має свої переваги і недоліки. Відразу варто сказати, що зараз ми говоримо LCD моніторах з LED підсвічуванням, які в широкому асортименті представлені в магазині Elmir.ua. І LED — це не тип матриці як багато хто думає, а тип світлодіодного підсвічування. Тому як жк кристали самі по собі не світяться і видно їх тільки в тому випадку якщо вони будуть підсвічені.

TFT TN матриця

Дана технологія з’явилася найперша і є найбільш дешевою, і часто можна почути замість TN монітор просто назва TFT. Хоча це трохи неправильно. Але суть від цього не змінюється. А так як TN матриця з’явилася перша, то і розвивається технологія дозволила максимально здешевити такі монітори і телевізори. І це в принципі єдиний плюс. З мінусів варто відзначити, що дані монітори мають моторошно маленькі огляду. І як тільки ви відходите від екрану вліво або вправо починається спотворення кольору. Тому такі екрани мають застосування тільки в тому випадку, якщо ви постійно перебуваєте під кутом до монітора в 90 градусів.

IPS матриця

Наступне покоління моніторів. Виробники змогли врахувати кути оглядів, але для виготовлення моніторів великих розмірів знадобилися гроші. Тому дані монітори стали дорожче. Раніше ця різниця взагалі була колосальна. Зараз же знизилася і можна купити монітор c IPS матрицею практично за ті ж гроші. Хоча якщо вибирати телевізор, то він все одно буде дорожче. Дана матриця має максимальні кути огляду (порядку 178 градусів), але при цьому знизилася час відгуку. Хоча за допомогою програмних методів вийшло витягнути час до 5, а місцями до 2-4 мілісекунд.

MVA матриця

При створенні MVA матриці переслідувалося 2 мети. Знизити ціну і зменшити час відгуку при тих же кутах огляду. І так дійсно, практично у всіх виробників це вийшло. І на такі матриці набирають популярність. Але якщо дивитися на вибір з точки зору скептика, то IPS матриця все ж краще.

висновок

Як висновок можна сказати, якщо Вам пропонують телевізор або монітор з IPS матрицею за ті ж гроші, що й інші, то вибираєте його. Але перш зверніть увагу на контрастність і яскравість підсвічування. Для того щоб розібратися з контрастністю і яскравістю задавайте в коментарях питання і підписуйтесь на нашу групу вконтакте.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector