Як зробити зарядний пристрій для літієвих акумуляторів своїми руками

Практично у всіх сучасних літій-іонних акумуляторів відмінна енергоємність, а також високі малогабаритні показники. Саме з їх допомогою можна живити пристрої високої потужності з найбільшою ефективністю. І зовсім не обов’язково для цього купувати готове зарядний пристрій в магазині, адже є варіант більш бюджетний, який особливо сподобається радіоаматорам — зібрати зарядний для літій-іонних акумуляторів своїми руками.

Зарядний пристрій для літій-іонних акумуляторів

Зарядний пристрій для літій-іонних акумуляторів

Запобіжні заходи: перезаряд неприпустимий

Вкрай важливо перед початком збирання АКБ для батарей запам’ятати одну просту річ — літієві акумулятори строго заборонено перезаряджати. У них дуже строгі вимоги до режиму зарядки і експлуатації, тому їх не можна заряджати до напруги більше 4,2 В. А ще краще керуватися інформацією про безпечний порозі для кожної окремо взятої банки. До речі, там може бути зазначений навіть менший поріг, який вважається допустимим для цього примірника.

Ще краще, якщо ви збираєтеся робити зарядку для літієвих акумуляторів своїми руками, кілька разів перевірити використовувані матеріали і обладнання. Якщо у вас сумніви щодо точності показань вашого вольтметра або походження банок, а також максимально допустимої потужності їх заряду, краще ставити поріг ще менше. Оптимально буде в межах 4.1-4.15 В. В цьому випадку заряджати АКБ, у яких немає вбудованої плати захисту, буде безпечно для вас.

В іншому випадку велика ймовірність сильного нагріву і здуття банок, рясного виділення газу з різким неприємним запахом і навіть їх подальшого вибуху. Перевірте всі кілька разів перед тим, як приступати до складання і зарядці.

Збираємо зарядний пристрій для літієвих акумуляторів своїми руками

Схема зарядного устройствa для літієвих акумуляторів своїми руками

Схема зарядного устройствa для літієвих акумуляторів своїми руками

Щоб зібрати зарядний пристрій для літієвих акумуляторів, досить буде одного спрощеної схеми. ЗУ, створене за такою схемою, практично не потрібно буде регулювати, а для роботи вам знадобиться:

  • Задати U вих = 4.2 В без підключеної батареї (за допомогою R8);
  • Встановити зарядний струм, використовуючи R6 і R

У ролі індикатора роботи ЗУ відмінно проявить себе світлодіод типу «заряд». Він буде підсвічувати, якщо підключений до нього акумулятор розряджений, і згасне, коли той повністю зарядиться.

Послідовність збору зарядки літієвих акумуляторів своїми руками така:

  1. підбираєте відповідний корпус;
  2. кріпите до нього блок живлення (5 В) і елементи зазначеної схеми (обов’язково в правильному порядку);
  3. берете латунь і вирізуєте з неї дві смужки, кріпіть їх на гнізда;
  4. використовуючи гайку, встановлюєте відстань між контактами і АКБ, які збираєтеся підключати;
  5. кріпите перемикач, якщо хочете згодом мати можливість змінювати полярність на гніздах (якщо — ні, залишаєте все як є).

Як зібрати зарядку для літій-іонних акумуляторів своїми руками?

Оскільки Li-Ion батареї чутливі до різкого напрузі під час зарядки, в фірмових АКБ вбудовані спеціальні мікросхеми. Вони забезпечують контроль напруги і не дозволяють перевищувати допустимі межі. Тому для того щоб зібрати зарядку для літієвих акумуляторів 18650 своїми руками, потрібна більш складна схема, ніж та, про яку йшлося вище.

Такий варіант АКБ буде створити набагато складніше, ніж попередній і в домашніх умовах це можливо, тільки якщо є певні навички і відповідний досвід. У теорії ви зможете отримати зарядний пристрій, який за характеристиками нічим не поступатиметься фірмовим АКБ. Але на практиці це далеко не завжди так.

А ви збирали ЗУ в домашніх умовах з підручних матеріалів? Розкажіть в коментарях про свої результати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector