Як зробити і підключити зовнішню антену до мобільного телефону

Зараз неможливо собі уявити життя без мобільного телефону, але в деяких випадках він стає даремний. Немає зв’язку або дуже слабкий сигнал буває в підвальних приміщеннях, в автомобілях, в місцевості, далеко розташованої від ретрансляційні антени або в місті, де багато висотних будівель, що гасять сигнал. У цих випадках можна скористатися готовим додатковим пристроєм або дізнатися, як зробити і підключити антену до мобільного телефону своїми руками.

Антена для мобільного телефону

Що таке стільниковий телефон

Перш ніж зайнятися пошуком і реконструкцією зовнішніх антен для мобільного пристрою необхідно зрозуміти, як влаштований сучасний стільниковий апарат. А він є маленькою радіостанцію, яка працює на різних частотах, що визначаються стільниковим оператором. Так, в співвідношенні «передача — прийом»: базова станція (BS) — телефон (MS) працює на 935,2-959,8 МГц, а телефон (MS) — базова станція (BS) — на 890,2-914, 8 МГц. Ставлення каналу від BS до MS називається Down Link, а MS до BS — Up Link.

Будь-які провайдерів обмежують дальність зв’язку мобільного телефону від базової станції на відстані до 35 км. При цій конфігурації кількість розмовних каналів досягає 8 і є стандартним режимом, використовуваним в міській зоні. Тоді як GSM передбачає нестандартну конфігурацію з дальністю зв’язку 70-100 км (Extended Cell), але при цьому каналів стає менше — максимум 3. Останній режим зазвичай використовується в прибережній зоні покриття.

На якість зв’язку і силу сигналу також впливають місце розташування, рельєф місцевості, погодні умови і час року, чутливість і потужність стільникового телефону і головною антени. Автомобільна або стандартна встановлюється на вулиці, бажано на даху будівлі або автомобіля. Як і телевізійну, її необхідно направити в бік найближчої базової станції. Для цього пристрій слід рухати і повертати, поки не посилиться сигнал.

 1. Хвильова містить траверсу з перпендикулярно розташованими рефлекторами. Їх розміри залежать від частоти, прямо пропорційною довжині хвилі. Має явну перевагу посилення сигналу при досить невеликих габаритах. Недоліком є ​​необхідність точного наведення на станцію.
 2. Параболічна складається з відбивача і опромінювача. Така конструкція досить сильно підсилює сигнал, але при цьому установка вимагає певних навичок. Мінусом цієї антени є нульова ефективність при неточною налаштуванні.
 3. Плоска панель являє собою плоский невеликий квадрат з опромінювачем всередині рефлектора. Перевагою пристрою служить широкий спектр спрямованості, що не вимагає точного наведення, але при цьому дає середні показники посилення сигналу.
 4. Штирьова конструкція — це невеликий вертикальний стрижень, який одночасно є і облучателем, і рефлектором. Плюсом антени виступає кругова спрямованість, яка не вимагає точного встановлення на базовий розподільник провайдера. Але є нюанс, розміщувати таку антену слід так, щоб між нею і базою не було екранізує конструкцій. Вона встановлюється там, де не потрібно особливого посилення сигналу.

Як підключити зовнішню антену до мобільного телефону

Зазвичай стільникові телефони налаштовані на високі частоти. Тому для ефективності роботи зовнішньої конструкції величезне значення має якість кабелю і його сполуки. Найкраще використовувати коаксіальний провід (RG-6 від відомих виробників) і високочастотний роз’єм. Якщо немає гнізда для кріплення зовнішньої антени, можна використовувати пристрій гучного зв’язку. В цьому випадку антенний провід приєднується до пристрою гучного зв’язку, а мобільник вставляється в гніздо цього пристрою. Також можна центральною жилою кабелю зробити 3-4 витка навколо мобільника, поблизу вбудованої антени.

Звичайно ж, такий спосіб використання телефону не зовсім зручний і обмежується довжиною проводу. Але цих незручностей можна уникнути, зробивши мобільний пристрій стаціонарним.

 • Для голосових повідомлень встановлюється ретрансляція, що приймає і передає сигнали з антени, посилюючи їх безпосередньо в зоні установки.

  Антену «на швидку руку» можна зробити з того, що є в будинку

  1. Взяти мідний дріт і зігнути її в ромбоподібну «вісімку» зі стороною 8 см. Кабелем з’єднати антену з телефоном, попередньо зачистивши його кінці. У горизонтальному положенні прикріпити до стелі, де є сильніший сигнал.
  2. Використовувати кулінарну фольгу, зробивши з неї великий «кульок» і вклавши нього мобільний телефон.
  3. Можна використовувати залізний тазик відповідного розміру, використавши його як параболічну антену з мобільником в фокусі.

  Ромбовидна антена своїми руками

  Ромбовидна антена своїми руками

  Домашня антена, яка підходить в основному для посилення сигналу. Для цього знадобляться: плоскогубці, кліщі або ніж, коаксіальний кабель, паяльне обладнання, мідний дріт (8 см) і перехідник для мобільного пристрою (можна китайський).

  1. Зачистити один кінець високочастотного кабелю так, щоб не пошкодити центральну жилу, він буде підключений до антени. Інший кінець приєднується до телефону.
  2. Мідний дріт припаяти до сердечника кабелю так, щоб конструкція була міцною і розташовувалася вертикально вгору. Такий же провід припаяти до оплетке кабелю вертикально вниз.
  3. Обидва мідні проводи закріпити на невеликій дерев’яній дошці, заізолювавши в припаяних місцях.
  4. Закріпити цю конструкцію на даху якомога вище, а інший кінець антенного кабелю під’єднати до телефону за допомогою адаптера.

  ВАЖЛИВО. Слід строго дотримуватися вертикальну та горизонтальну з’єднання мідного дроту з кабелем.

  Переносна антена підходить навіть в тому випадку, якщо мережі, взагалі, немає.

  Це досить просте пристосування, але досить ефективне. Таким пристроєм можна користуватися скрізь. Для цього потрібно: радіоантена від старого магнітофона, тоненький дріт (0,5 м), викрутка, паяльник і маленька шайба.

  1. Радіоантену розібрати біля основи.
  2. До шайбочку припаяти проводок.
  3. Зібрати підставу антени, прикріпивши шайбу з проводом.
  4. Зняти кришку з телефону і знайти роз’єм для підключення додаткової антени.
  5. Зачистити інший кінець дроту на 1-2 мм (не більш) і вставити в дірочку в центрі цього роз’єму.
  6. Зафіксувати провід по телефону і подивитися на шкалу мережі. Індикатор повинен показати 6 з 6 паличок.
  7. Кришку від мобільного пристрою можна не встановлювати.

  Крім саморобних антен можна використовувати покупні репітери, що дозволяють зробити стійкий зв’язок в будь-яких приміщеннях і віддалених місцевостях. Але вартість такого обладнання досить висока і порівнянна з ціною гарного мобільного телефону, а більш просунуті рішення досягають і 2-3 тисяч доларів. Тому в домашніх умовах завжди можна скористатися більш дешевими і підручними засобами посилення сигналу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector