Як зменшити розмір фото і відео на Galaxy S10 і заощадити пам’ять

Як зменшити розмір фото і відео на с10 і заощадити пам'ять

Флагмани Galaxy S10 підтримують високоефективний формат зображень HEIF, який займає менше простору в порівнянні з JPEG. У минулому році Samsung додала підтримку формату відео HEVC в Galaxy S9 і S9 +, який так само як і HEIF дозволяє економити простір сховища.
HEIF (скор. Від англ. High Efficiency Image File Format — «високоефективний формат графічних файлів») — формат файлів для зберігання окремих зображень або їх послідовностей (медіаконтейнера). Розроблено Експертною групою по рухомих зображень (MPEG).
вікіпедія

Як зменшити розмір фото і відео на с10 і заощадити пам'ять

У зображеннях формату HEIF може зберігатися вдвічі більше інформації, ніж в JPEG того обсягу. Samsung не використовує якісну перевагу, натомість флагмани Galaxy S10 можуть заощадити простір за рахунок оптимізації цього формату. За даними ресурсу Sammobile, фотографії збережені в HEIF займають в середньому на 1-2 мегабайта менше в порівнянні з JPEG. З відео у форматі високої ефективності економія місця виглядає помітніше, особливо в тому випадку, якщо ви знімаєте довгі відео.

Єдина проблема форматів HEIF і HEVC полягає в підтримці. На даний момент не всі веб-сайти та операційні системи підтримують високоефективні формати на нативном рівні. Незважаючи на це, Galaxy S10 може конвертувати HEIF в JPEG на льоту, відразу після того, як ви натиснете кнопку «Поділитися». Для операційної системи Windows можна знайти безкоштовні плагіни, які забезпечать підтримку високоефективних форматів, а macOS дозволяє їх переглядати за замовчуванням, без необхідності в установці додаткового софту.

Заощаджуємо місце на Galaxy S10 за допомогою HEIF-зображень

Як зменшити розмір фото і відео на с10 і заощадити пам'ять

Відкрийте додаток камери і натисніть кнопку налаштувань в лівому верхньому кутку (шестерня), потім перейдіть в розділ «Параметри збереження». Тут потрібно буде активувати параметр «Фотографії в HEIF». Після цього Galaxy S10 почне зберігати фотографії з розширенням «.heic» замість «.jpg».

Заощаджуємо місце на Galaxy S10 за допомогою HEVC-відео

Як зменшити розмір фото і відео на с10 і заощадити пам'ять

У розділі «Додаткові параметри запису» налаштувань камери потрібно активувати параметр «відеокодек HEVC». Після цього всі ваші відео записи з камери будуть зберігатися за допомогою високоефективного кодека і займати менше простору.

Як поділитися зображеннями в форматі HEIF

Як зменшити розмір фото і відео на с10 і заощадити пам'ять

Додаток галереї смартфонів Galaxy S10 дозволяє перетворювати зображення «.heic» в «.jpg» без необхідності в додаткових діях і ви зможете ними поділитися з іншими додатками і пристроями. Для цього потрібно запустити галерею і натиснути кнопку з трьома крапками в правому верхньому куті, потім вибрати Налаштування. В параметрах галереї включіть «Конвертувати HEIF при відправці». Тепер смартфон буде конвертувати зображення HEIF в JPEG через відправку за допомогою меню «Поділитися».

Для високоефективного формату відео така можливість відсутня, тому що для упаковки HEVC-відео використовується стандартний контейнер «.MP4», який підтримують більшість сучасних пристроїв. У macOS їх можна переглядати без необхідності в установки додаткових кодеків і додатків.

Як переглядати високоефективні зображення і відео в Windows

Для операційної системи від Microsoft можна використовувати додаткові плагіни, які забезпечать можливість перегляду файлів HEIF і HEVC. Для перегляду зображень встановіть HEIF Image Extensions з магазину Windows, а для відео вам знадобиться HEVC Video Extensions. В якості альтернативи можна використовувати медіаплеєр VLC.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector