Windows 10 Fall Creators Update: що нового і як встановити

17 жовтня 2017 року компанія Microsoft випустила чергове велике оновлення Windows 10, яке називається Fall Creators Update. Його тестуванням протягом декількох місяців займалися звичайні користувачі, які беруть участь в програмі Windows Insider. Fall Creators Update лише формально вважає великим оновленням. Помітних нововведень в ньому небагато.

Деякі вбудовані додатки Microsoft оформлені в стилі Fluent Design і показують ефекти напівпрозорості і анімації. У майбутньому Microsoft планує повністю перевести Windows 10 на такий дизайн.

Браузер Microsoft Edge тепер вміє повноцінно працювати з файлами PDF і EPUB — ви можете відкривати їх, малювати поверх них і залишати анотації.

У клавіатурі з’явилися емотикони і колекції Emoji 5.0. Також з’явилася підтримка рукописного введення однією рукою і можливість перегортати списки за допомогою стилуса.

«Параметри» стали набагато багатшими. У них з’явилися нові настройки, а «Панель управління», яка була прибрана з стартового меню ще навесні з виходом Creators Update, тепер стане в нагоді хіба що просунутим користувачам.

У «Параметрах» з’явився новий розділ «Телефон». Він дозволяє зв’язати комп’ютер зі смартфоном на базі Android або iOS і синхронізувати деякі дані (наприклад, історію перегляду веб-сторінок в браузері).

Fall Creators Update додав в Windows 10 підтримку платформи Mixed Reality. 17 жовтня в магазині Microsoft з’явилися шоломи доповненої реальності сторонніх виробників і контент для цих пристроїв. У Windows 10 встановлено два додатки з підтримкою Mixed Reality — «Засіб перегляду змішаної реальності» і Paint 3D.

Встановлених додатків стало трохи більше, майже всі вони як і раніше абсолютно даремні (але, на щастя, випіліваются утилітами начебто DWS). Microsoft безсоромно додає в стартове меню іконки «рекомендованих» додатків, причому навіть не вказано, що цих додатків насправді немає на комп’ютері — при натисканні на іконку ви перейдете в магазин, звідки можна скачати рекламований таким чином контент. Хороша новина: ці іконки можна відкріпити від початкового екрана, щоб вони не заважали.

Панель завдань майже не змінилася, але тепер ви можете закріплювати на неї обрані контакти. У теорії це повинно спрощувати переписку з ними, а на практиці тільки засмічує панель задач.

Змін в Fall Creators Update насправді набагато більше, але їх більша частина відноситься до оптимізації коду і поліпшення зовнішнього вигляду і роботи існуючих можливостей. Радикальних змін в Windows 10 не відбулося, і це добре, оскільки багато користувачів проти різких змін, вони вважають за краще, щоб операційна система добре виконувала свої функції і поступово удосконалювалася.

Встановити Fall Creators Update можна декількома способами.

Перший спосіб. Відкрийте «Параметри» (Win + I або через стартове меню), перейдіть в дбав «Оновлення та безпека»> «Центр оновлення» і натисніть на кнопку «Перевірка наявності оновлень». Якщо апдейт виявиться, комп’ютер завантажить і встановить його. В процесі інсталяції пристрій кілька разів перезавантажиться. Всі настройки, файли і встановлені програми збережуться. Microsoft використовує для розповсюдження оновлень нову систему Unified Update Platform, завдяки якій розмір настановних файлів зменшений приблизно на 35%.

Другий спосіб — за допомогою «Засоби для оновлення». Скачайте файл Windows10Upgrade.exe, запустіть його і натисніть на кнопку «Оновити зараз». Утиліта перевірить сумісність вашого комп’ютера з оновленням і, якщо все в порядку, запропонує перезапустити пристрій, після чого апдейт скочується і буде встановлений. Як і в попередньому випадку, всі ваші налаштування, файли і встановлені програми збережуться.

Третій спосіб — за допомогою утиліти MediaCreationTool. Скачайте її з сайту техпідтримки Microsoft, прийміть ліцензійну угоду, виберіть опцію «Оновити цей комп’ютер зараз», вкажіть, щоб ваші персональні файли і додатки були збережені, і дотримуйтесь подальших інструкцій. При бажанні ви можете вибрати установку апдейта без збереження файлів і додатків, в цьому випадку буде проведена чиста установка, а після того, як ви зайдете в акаунт Microsoft, система відновить ваші настройки.

Четвертий спосіб — через програму Windows Insider. Приєднуйтеся до неї, відкрийте «Параметри», перейдіть в розділ «Оновлення та безпека»> «Програма попередньої оцінки Windows» і натисніть кнопку «Почати». Після цього вам буде доступна новітня тестова збірка Windows 10, яка в даний момент є релізной і поширюється як Fall Creators Update. Надалі ви можете вийти і програмних засобів, після чого ваш комп’ютер перестане отримувати тестові збірки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector