Як з фотоапарата зробити Web-камеру

Практично будь-який електронний пристрій при бажанні можна використовувати в нетиповому йому амплуа. Це відноситься і до смартфонів, планшетів, телевізорів, комп’ютерів, фотоапаратів, і в тому числі до звичайних калькуляторах.

Фотоапарат як web-камера

Фотоапарат як web-камера

Бажаючи «перетворити» (умовно) свій гаджет в будь-яке інше пристрій, необхідно задати собі хоча б одне питання, але ключовий: «Так чи потрібно це робити насправді?». Більшість подібних перетворень можуть негативно позначитися на основних функціональних можливостях пристрою, що при певних наслідки може привести до фактичної відмови від роботи (при втручанні в структуру системи або фізичних модифікацій).

Але добре, що дані проблеми не відносяться до даної в цій статті теми. Так як нижче буде надано невелику інструкцію по тому, як можна підключити свій фотоапарат до комп’ютера в якості web-камери, що для цього потрібно, а також як правильно провести налаштування і чи всі фотоапарати і комп’ютери для цього підходять.

Що для цього потрібно

Відразу варто відзначити кілька ключових моментів, а саме:

 1. Наведене керівництво актуально для фотоапаратів (в народі «дзеркалки», цифрові в даному випадку не розглядаються) середньої цінової категорії і / або вийшли вже з категорії «сучасні моделі».

Обумовлюється це тим, що переважна більшість сучасних гаджетів вже досить тривалий час поставляються із закладеною функцією роботи в режим «web-камера».

Більш «старі» моделі подібним функціоналом похвалитися не можуть.

 1. Підключити «дзеркалки» до комп’ютера і використовувати її для відео-дзвінків можливе лише за умови, що вона підтримує трансляцію потокового відео. Іншими словами, камера повинна вміти виводити отриману картинку відразу на екран пристрою одержувача, наприклад, телевізора або монітора.

Для того щоб перевірити наявність даного функціоналу, зробіть наступне:

 • Перевірте, поставлявся в комплекті з фотоапаратом кабель «AV-micro-sub» або аналогічний кабель, з одного боку якого знаходяться так звані «тюльпани», а з іншого боку роз’єм для підключення самої камери. Якщо в комплекті його немає (наприклад, девайс купувався «з рук», тобто б / у), буде потрібно придбати подібний провід в будь-якому найближчому комп’ютерному магазині;

  AV-micro-sub

  Кабель «тюльпан»

 • Підключіть відповідним чином камеру і телевізор, і на останньому виберіть режим «AV»;
 • Увімкніть камеру і перевірте чи виводиться картинка на екран.

Далі все просто. Якщо картинка є, то ваш фотоапарат підходить під розглядаються маніпуляції, якщо немає, то на жаль.

Подібні «тюльпани» поставлялися, як раз, з моделями, категорія яких була озвучена вище. В даний час велика частина камера оснащується підтримкою «HDMI».

 1. Не тільки камера повинна відповідати вищевикладеним вимогам, але і сам комп’ютер.

Встановлена ​​відеокарта повинна бути оснащена відповідним роз’ємом під один з «тюльпанів», який відповідає за передачу відео сигналу.

Якщо і далі планується подібне використання «дзеркалки», то кращим варіантом буде придбати спеціальний «ТВ-тюнер», який і буде головною сполучною ланкою між камерою і комп’ютером.

ТВ-тюнер

ТВ-тюнер

На відомих китайських інтернет-магазинах вартість подібних пристроїв мінімальна, щось близько 300-500 рублів.

Отже, беручи до уваги все вищесказане, варто зазначити, що розглядається «перетворення» — це не «п’ятихвилинне» справу, так як вимагає певних грошових витрат і часу на доставку / отримання.

Крім того, слід задати собі ще раз питання: «А чи потрібно це робити насправді?». Звичайнісінька веб-камера коштує тих же грошей, що і «ТВ-тюнер», але при цьому не вимагає інших вкладень і якихось складних налаштувань. Тому, можливо, варто задуматися про придбання спеціалізованого пристрою. Питання, питання …

Якщо ж ваша рішучість не згасла, перейдіть до безпосередніх налаштувань відображення картинки і розпізнавання пристрою.

налаштування

Необхідно розуміти, що навіть якщо ваша камера і комп’ютер відповідає всім наведеним вимоги, якщо їх просто з’єднати, то нічого путнього з цього не вийде.

Для коректної роботи буде потрібно додаткове програмне забезпечення, що створює віртуальну веб-камеру, обов’язки якої і прийме на себе ваш фотоапарат.

Досить часто подібний софт поставляється в комплекті разом з TV-тюнером або іншим пристроєм видеозахвата у вигляді інсталяційного диска.

Або можна просто додатково завантажити безкоштовну програму «SplitCam», або аналогічні варіанти «ManyCam» і «ActiveWebCam».

Для продуктів компанії «Canon» передбачена фірмова утиліта під назвою «PSRemote».

Попередньо варто відключити на фотоапараті завершення роботи при простої, а також надати йому джерело електроживлення, якщо планується його тривале безперервне використання.

Далі, встановіть і запусти одну з наведених програм і зробіть наступне, наприклад, в програмі «SplitCam»:

 • Відкрийте вкладку «File» і перейдіть в розділ «Source»;
 • Серед представленого списку оберіть комунікатор відео захоплення;

  програма SplitCam

  Вибираємо пристрій «WebCam»

 • Після цього програма створить віртуальну веб-камеру, яку зможуть розпізнати і інші додатки;
 • Якщо ви плануєте використовувати отриманий результат в «Skype», то відкрийте його в розділі «Налаштування» — «Звук і відео»;
 • І серед наявних варіантів виберіть створене вами віртуальну web-камеру;
 • При необхідності надайте Skype всі необхідні для його роботи повноваження.

На цьому налаштування «перетворення» можна вважати завершеними.

висновок

Отже, як видно з вищевикладеного невеликого керівництва, нічого складного в розглянутому в цій статті процесі немає. Головне — бажання, трохи часу і невеликі фінансові витрати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector