Як встановити Ubuntu Touch на смартфон

На сьогоднішній день дві операційні системи займають лідируючі ніші в мобільному сегменті — це iOS і Android. Багато виробників впритул займалися створенням власних мобільних систем. Деякі спроби увінчалися успіхом. Їх результатом стали в кращому випадку кілька пристроїв, які так і не набули успіху на ринку. Ubuntu Touch була анонсована в 2013 році.

Як встановити Ubuntu Touch на телефон

На телефони ставиться мобільний варіант Лінукс-системи — Ubuntu Touch.

Вона мала деякий інтерес з боку користувачів. Ubuntu Touch, установка на смартфон якої можлива і сьогодні, пропонує користувачеві не тільки новий інтерфейс. Вона буде цікава ентузіастам, а також всім шанувальникам ОС Linux. Та й просто тим, хто втомився від одноманітності мобільних платформ.

Чим цікава?

Мобільна платформа Убунту Тач з’явилася 4 роки тому. Вона знайшла досить широку популярність — цьому сприяла добре відома настільна «мати» нової мобільної системи. Але найпопулярнішою версією на телефон Ubuntu не стала. Причиною тому була низька стабільність, велика кількість багів. Пристрої під керуванням цієї ОС часто перезавантажувалися, а оболонка не була верх дизайнерської думки.

У пресі багато разів поверталися до теми цієї операційної системи. Чутки ходили найрізноманітніші — як про замороження платформи, так і про повне припинення робіт над нею. Вірити всім їм не можна, але як факт — Ubuntu Touch на смартфонах фігурує досить рідко. Останнім часом виходить інформація про істотні оновлення платформи і це дає всім любителям мобільної ОС надії, що Canonical не забула про багатообіцяючому продукті.

Інтерфейс Ubuntu Touch

У складі проекту мобільної версії Убунту є дві окремі глобальні версії — для смартфонів і для планшетів. Вони називаються відповідно — Phone і Tablet. Вони практично не відрізняються для кінцевого користувача, а відмінності спрямовані скоріше на підтримку апаратної платформи.

Основні особливості

У настільної версії ОС використовується графічний інтерфейс Unity, полюбився непрофесійним користувачам Linux. У мобільній ж виробник злегка утік від нього — залишилися незмінними тільки бічна і верхня панелі.

Всі основні дії в новій ОС виконуються жестами. Припустимо, якщо провести між краями екрана, на ньому з’явиться меню багатозадачності. Для користувачів системи Android таке рішення буде кілька незручним, але новаторським і незвичайним.

Крім того, в Убунту на смартфоні є Термінал! Це поки неповноцінна його версія, і їй ще далеко до функціональності настільної. Однак деякі функції все ж є, а прийоми працюють.

Термінал на мобільному

Як встановити Убунту на Android?

Щоб встановити Ubuntu на телефон замість Android, потрібно мати базові навички роботи з системою Андроїд. Інсталяція не вилучено вашу «рідну» систему, вона буде зроблена поверх вже існуючого дистрибутива.

ВАЖЛИВО. Всі дії ви виконуєте на свій страх і ризик.

 1. Буде потрібно додаток для Android — Linux Deploy. Ви зможете знайти його в Play Market.
 2. Запустіть програму і вивчіть меню довідки на екрані. Ви повинні побачити пропонований порядок дій.
 3. Якщо потрібно, перейдіть в «Налаштування» і виберіть російську мову інтерфейсу.
 4. Створіть новий профіль для облікового запису Linux. Для цього в головному екрані програми натисніть на рядок «Лінукс». Вона розташована вгорі.
 5. Натисніть кнопку «ОК». Залишилося тільки вибрати потрібний профіль.
 6. А зараз потрібно Файловий менеджер. Найкраще скористатися Провідником ES. Відкрийте його. У кореневому каталозі створіть папку Ubuntu. Дуже важливо записати назву англійською мовою. Установка файлів ОС буде виконана саме в цю папку.
 7. Запишіть шлях до папки в окремому місці. Він ще стане в нагоді.
 8. Знову запустіть програму Linux Deploy. В параметрах виберіть «Дистрибутив» — «Ubuntu». Після цього повинна початися завантаження Ubuntu на смартфон.
 9. Коли установка буде завершена, натисніть на кнопку «Старт». Ви побачите сервісні повідомлення. Вони говорять про те, що йде процес розгортання ОС.
 10. Скачайте та встановіть програму VNCViewer. Воно знадобиться для отримання додаткових даних. Пароль облікового запису за замовчуванням — changeme.
 11. От і все! Тепер на вашому смартфоні або планшеті встановлена ​​повністю працездатна копія Ubuntu!

Установка Ubuntu Phone

Ми розглянули установку повноцінної Убунту на мобільний девайс. Установка Ubuntu Mobile на смартфон — більш просте завдання. Її можна виконувати з настільної версії цієї операційної системи.

Інтерфейс Ubuntu Mobile

Насамперед потрібно підключити репозиторій universe і провести інсталяцію потрібних пакетів:

sudo apt-get install ubuntu-device-flash phablet-tools android-adb-tool android-fastboot-tool

Наступна команда почне установку мобільної ОС на пристрій.

УВАГА. Всі дані на пристрої будуть стерті!

ubuntu-device-flash touch -channel = ubuntu-touch / stable / ubuntu -bootstrap

Інсталяція займе деякий час. Воно буде залежати від швидкості USB-з’єднання, а також потужності мобільного процесора.

висновки

Сподіваємося, тепер для вас не складе труднощів встановити Ubuntu на телефон. Ми досить детально розглянули інсталяцію як настільної, так і мобільної версії цієї чудової операційної системи.

Якщо у вас залишилися якісь питання або виникли проблеми під час установки — ласкаво просимо в коментарі до цієї статті. І також ви можете приєднатися до обговорення інших матеріалів. У нас дуже багато інформації для вас і її кількість лише зростає!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector