Як 32-бітну систему зробити 64-бітної

Розрядність операційної системи — це досить важливий аспект, який обов’язково необхідно враховувати, адже він істотно впливає на те, як на вашому комп’ютері будуть працювати ті чи інші ігри і програми. Але що, якщо вам не підходить поточна розрядність Windows? Чи можна якось змінити її? Відповідь — так, можна, при певних обставинах, про які поговоримо нижче. У цій статті докладно розглянемо, як 32-бітну систему зробити 64-бітної. Давайте розбиратися. Поїхали!

Перехід з 32bit на 64bit

 І 32-бітові системи, як правило, встановлені на більш слабких комп’ютерах з невеликим об’ємом оперативної пам’яті, так як при такій розрядності ОС не буде «бачити» понад 3,5 гігабайт ОЗУ. А це може виявитися критичним для шанувальників комп’ютерних ігор і різного потужного софта. Припустимо, на вашому ПК обсяг ОЗУ 6 гігабайт, але у вас встановлена ​​Windows x32. У такому випадку система буде сприймати тільки 3,5 ГБ, а інших 2,5 нібито не існує. Зрозуміло, залишати все як є не має сенсу і потрібно виправляти таку помилку. Детальніше про те, як це зробити далі в статті.

Windows x32bit мем

Звичайно, немає 🙂 Буде потрібно тільки перевстановлення нової версії ОС

Зробити з 32-бітної системи 64-бітну можна і потрібно, але тільки в тому випадку, якщо ваш процесор підтримує більш високу розрядність. Також варто відзначити, що такий перехід буде доцільним, тільки якщо обсяг пам’яті на оперативному запам’ятовуючому пристрої ПК 4 ГБ і більше. Крім усього іншого, існує проблема з драйверами. Так як вам доведеться завантажувати і встановлювати спеціальні драйвери саме під 64-бітну версію. В іншому випадку робота деяких пристроїв, служб та інших елементів ПК може бути порушена.

Як перевстановити Windows з 32 на 64

Тепер перейдемо безпосередньо до того, як це зробити.

  1. Спершу необхідно переконатися, що ваш процесор підтримує розрядність x64. Для цього скачайте і встановіть спеціальну програму CPU-Z. З її допомогою ви отримаєте всю потрібну інформацію про модель і параметри ЦП.
  2. Якщо все нормально і процесор підтримує більш високу розрядність, скопіюйте всі важливі дані з жорсткого диска на інший носій, оскільки при переході ви втратите всі файли.
  3. Наступний крок — завчасно завантажити драйвери під 64-бітну версію для кожного пристрою і контролера, а потім записати їх на флешку або диск.
  4. Вставте в комп’ютер оптичний диск або USB-накопичувач з операційною системою. Зверніть увагу, що встановлюється операційна система Windows повинна бути версії x64.
  5. Виберіть «Встановити», відзначте пункт «Я приймаю умови ліцензійної угоди», після цього натисніть «Далі». Перейдіть в розділ «Додатково» і вкажіть ту область жорсткого диска, на якій зберігається поточна версія Windows.
  6. Клацніть по пункту «Параметри жорсткого диска (додатково)», а потім натисніть кнопку «Форматувати».
  7. Після того як процес форматування буде завершено, залишиться ввести ім’я ПК, ім’я користувача, встановити пароль (у разі потреби).
  8. Далі потрібно ввести ключ продукту.
  9. Тепер, коли перед вами нова операційна система, необхідно встановити драйвера версії x64. Подивитися пристрої, які перестали функціонувати після зміни розрядності, можна в диспетчері пристроїв. Щоб перейти до вікна цієї утиліти, клікніть правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп’ютер», виберіть пункт «Управління». Потім в меню зліва виберіть «Диспетчер пристроїв». Після того як перед вами з’явиться список, ви можете натискати на потрібний пункт і бачити для якого саме компонента слід перевстановити драйвера (відповідний пункт списку буде відзначений попереджає жовтим знаком «!»)

Установка Windows x64

Після виконання всіх цих дій перехід на 64-бітну версію можна вважати завершеним. На жаль, перевстановлення системи є єдиним способом змінити Windows x32 на версію x64. Інших варіантів немає і бути не може, оскільки неможливо провести такі глобальні зміни в самій системі, зберігши її.

Тепер ви знаєте, що 32-бітну систему можливо зробити 64-бітної і знаєте, як саме це зробити. Зрозуміло, доведеться витратити час, але перехід на Windows вищої розрядності дасть вам кілька переваг, які однозначно варті витраченого часу і зусиль. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття і діліться з іншими користувачами інформацією про те, чи вийшло у вас перейти з однієї розрядності на іншу і в чому плюси і мінуси саме для вас.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector