Що робити, якщо не працює кнопка Пуск в Windows 10

Відносно недавно компанія Microsoft випустила нову Windows 10, пропонуючи безкоштовно оновитися до цієї версії системи. Однак, після установки оновлення багато користувачів зіткнулися з неприємною проблемою — періодично переставала працювати кнопка «Пуск», що істотно заважало забезпечення зручності користування в системі. На щастя, рішення було знайдено, тому не поспішайте засмучуватися. У цій статті докладно розглянемо, що робити, якщо не працює кнопка «Пуск» в Windows 10. Давайте розбиратися. Поїхали!

Починаємо нашу розповідь

Усунути помилку Виндоуз 10 можна, головне — уважно слідувати інструкціям

Причини подібної несправності можуть бути різними, тому і рішень проблеми існує кілька. Рекомендується спробувати кожне з них, поки не знайдеться той самий, яке позбавить вас від цієї неприємної проблеми.

Перший варіант — перезапустити Провідник Windows. Робиться це в такий спосіб. Для початку запустіть «Диспетчер завдань». Зробити це можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Alt + Del або Ctrl + Shift + Esc. У вікні Диспетчера завдань натисніть «Детальніше», потім перейдіть на вкладку «Процеси». У списку процесів необхідно знайти «Провідник», клікнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати «Запустити знову». Якщо цей спосіб не допоміг, то переходьте до наступного.

Через диспетчер задач

Спочатку пробуємо найпростіший метод

Другий варіант вирішення проблеми — скористатися вбудованою утилітою Windows PowerShell, яка дає дуже широкі можливості для настройки і роботи з системою. Щоб відкрити PowerShell, можна за допомогою комбінації клавіш Win + R, а потім введіть powershell в полі, що з’явилося «Відкрити». Також ви можете запустити утиліту через «Диспетчер завдань». Перебуваючи у вікні Диспетчера, відкрийте меню «Файл» і натисніть «Запустити нову задачу». У відповідному полі введіть powershell і відзначте галочкою пункт «Створити завдання з правами адміністратора». Тепер, коли ви потрапили в вікно утиліти, пропишіть команди:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register «$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml»}

Не забудьте натиснути клавішу «Enter», щоб розпочати виконання команд. Якщо у вас у вікні з’явилося кілька виділених записів, то нічого страшного. Закривайте утиліту і сміливо перевіряйте — чи працює кнопка «Пуск». Несправність повинна зникнути. Варто зазначити, що цей спосіб допомагає в переважній більшості випадків. Але існує ймовірність, що і цього виявиться мало. Не впадайте у відчай, тому що є ще кілька способів, які допоможуть напевно позбутися від виниклої несправності.

Викликаємо систему Powershell

Один з варіантів запуску оболонки

Третій підхід — звернутися до реєстру. Реєстр — це останнє місце в системі, куди потрібно лізти, якщо ви недосвідчений користувач, однак, якщо нічого більше не допомагає, це єдине вірне рішення. Вносячи будь-які зміни до реєстру Windows, слід бути максимально уважним і обережним, так як допущена помилка може стати причиною серйозних проблем в операційній системі. Щоб перейти в редактор реєстру, натисніть комбінацію клавіш Win + R. У вікні «Виконати» пропишіть regedit в полі для введення. Потрапивши до реєстру, виберіть папку «HKEY_CURRENT_USER». Далі, знайдіть в ній розділ «Software». У розділі «Software» є папка «Microsoft», яку також потрібно відкрити. Потім перейдіть до каталогу «Windows». У ньому ви знайдете папку «CurrentVersion» з каталогом «Explorer» всередині. Перейшовши до нього, відкрийте розділ «Advanced». Нарешті, потрапивши в потрібну область реєстру, перевірте наявність файлу «EnableXAMLStartMenu» в правій частині вікна. Якщо такий файл відсутній, клацніть правою кнопкою миші по порожній області та виберіть пункт «Параметр DWORD (32 біти)». Перед вами відкриється невелике вікно, в якому потрібно встановити «0» в полі «Значення». Систему обчислення залиште шестнадцатеричной. Після цього натисніть кнопку «ОК». На цьому процес редагування реєстру закінчений. Перезавантажте комп’ютер, щоб внесені зміни вступили в силу і перевірте працездатність Пуска. Проблема повинна зникнути.

За допомогою редактора реєстру

Найскладніший, але більш дієвий спосіб

У тому випадку, якщо навіть останній спосіб не допоміг, швидше за все, справа в російській назві папки користувача. На щастя, її можна перейменувати. Насамперед необхідно включити обліковий запис адміністратора. Як це робиться? Запустіть командний рядок від імені адміністратора (натисніть Win + R і введіть «cmd»). У вікні командного рядка пропишіть команду:
net user Адміністратор (або Administrator) / active: yes
і натисніть клавішу «Enter» для її виконання.

Тепер необхідно вийти з поточної облікового запису та зайти під обліковим записом «Адміністратор». Якщо ви використовуєте Pro версію або корпоративну, виконайте наступні кроки:

 1. Перейдіть в «Керування комп’ютером».
 2. Виберіть розділ «Локальні користувачі».
 3. Відкрийте папку «Користувачі».
 4. Вибравши потрібну обліковий запис в правій частині вікна, клацніть по ній правою кнопкою миші і натисніть «Перейменувати».
 5. Вкажіть потрібну назву латиницею.

перейменування користувача

Для цих маніпуляцій необхідні права адміністратора

Якщо ж у вас встановлена ​​Home (Домашня) версія, то алгоритм дій буде наступний:

 1. Відкрийте папку «users» (або «користувачі») на диску C.
 2. Перейменуйте папку, відповідну необхідної облікового запису.
 3. Далі, відкрийте редактор реєстру і перейдіть по шляху: HKEY_LOCAL_MACHINE — SOFTWARE — Microsoft — Windows NT — Current Version — ProfileList.
 4. Серед папок з ідентифікаторами облікових записів знайдіть ту, яка відповідає вашій; побачити це можна серед переліку файлів справа, в розділі «Значення».
 5. Клацніть по потрібному файлу і поміняйте назву в поле «Значення».
 6. Відкрийте меню «Правка» і натисніть «Знайти».
 7. Введіть C: \ Users \ старе ім’я папки.
 8. Якщо будуть знайдені папки, що містять старе ім’я, перейменуйте їх.
 9. Виконуйте пошук до тих пір, поки не знайдете і не можете перейменувати всі розділи.

Зверніть увагу, що редагування реєстру також необхідно виконувати для корпоративної і професійної версій Windows, за винятком пунктів 6, 7, 8, 9 — їх потрібно виконувати тільки власникам домашніх версій.

Якщо жоден із запропонованих способів не допоміг вирішити проблему, доведеться перевстановити систему.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо кнопка «Пуск» в Windows 10 перестала знаходитесь у скрутному становищі, а меню не відкривається. Спробуйте кожен варіант і обов’язково знайдеться той, який допоможе виправити неполадку. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття розібратися з несправністю і задавайте виникли питання по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector