Як встановити шрифти в Автокад

Вже давно минули ті часи, коли шрифти для Автокада були примітивними «страшними» прикладами векторних зразків, які жодна пристойна програма і брати-то не хотіла. Сьогодні в розпорядженні AutoCAD’а вся палітра фонтів, векторних, растрових — ttf, fon — які доступні і будь-який інший програмі на комп’ютері. Іншими словами, при проектуванні тепер можна користуватися всіма фонтами, встановленими в системі.

установка шрифтів

Як в Автокаде встановити шрифти.

Крім того, розглядається «креслярська» (хоча це так, для дилетантів, насправді сьогодні Автокад — потужна система для проектувальників зі своїми обчислювальними і моделюючими можливостями) програма як і раніше працює зі своїми «старими» векторними зразками -shx. Таким чином, завдання, як встановити шрифти в даній системі, розбивається на дві — як додати шрифт в систему і як встановлюється власний фонт програми.

Встановлюємо шрифт від операційної системи

Довантажувати fonts від Windows необхідно в два прийоми:

 1. Спочатку переписуємо файл в загальну папку зберігання для всіх — З: \ Windows \ Fonts (це якщо у вас системний C: і ви систему теж ставили в папку за замовчуванням — Windows, інакше зорієнтуйтеся, де у вас стоїть система).
 2. Але такого перепису ще мало (часто в інших ситуаціях подібних установок і такого елементарного дії вистачає). Для шрифту ж потрібно його зареєструвати в системі — встановити.
 3. Це робиться тут же, в папці Fonts — вибираєте переписаний файл і йдете в меню «Файл», в команду «Встановити шрифт». Зауважимо, іноді система змінює меню вміст своїх спеціальних папок. встановити шрифт
 4. Встановлений ресурс буде тут же доступний для будь-якої програми на комп’ютері. Хоча радимо не забувати про один нюанс. Подібна установка пов’язана, крім усього іншого, з його реєстрацією в системному реєстрі. Тому, для чистоти «експерименту», не заважає перезавантажити систему.
 5. Як би там не було, тепер можна завантажити Автокад і використовувати встановлений шрифт.

Для установки ми використовували стандартні можливості Windows. Але вони надають мінімум сервісу. Існує безліч і інших програм (одна з них входить в пакет Corel Draw — Font Navigator), які з успіхом виконають ту ж задачу, але, крім того, нададуть безліч дуже корисних додаткових функцій. Ці функції допоможуть не заплутатися на комп’ютері зі шрифтами, адже їх може бути кілька тисяч (і все, до речі, доступні в Автокаде).

Встановлюємо «рідний» шрифт Автокада

Строго кажучи, у вас не буде такої необхідності — за своєю ініціативою використовувати ці примітивні фонти в векторному форматі shx від самої Autodesk — розробника програми. Вони вже занадто застаріли порівняно з тими ж «Колібрі» та «ВЕРДАНІ», так популярними в Інтернеті, їх якість багато в чому залишає бажати кращого, хоча і скорочують кілька ресурси і швидкість роботи друкувальних пристроїв.

УВАГА. Але ці шрифти можуть бути корисні, коли вам надходить креслення, і в ньому використовується зразок напису «від Автодеска», відсутній у вас. У цьому випадку на полотні креслення ви побачите не нормальний помітний текст, а якісь каракулі. Це вірна ознака того, що програма «побачила» — в роботі використовується фонт, якого у вас на компі немає. В цьому випадку відбувається спроба замінити відсутній файл на вподобаний з наявних. Коли спроба замінити каракулі — на жаль, виявилася не дуже вдалою.

Перевірити, яка заміна була зроблена, дуже просто. Натисніть на клавішу F2 — викличте Вікно команд Автокада — і перейдіть в самий верх вікна. Там буде рядок типу: «Fonts abc.shx instead xyz.shx» — виявлено застосування неіснуючого шрифту xyz.shx і замість нього був встановлений abc.shx. Тепер і стає зрозумілою завдання — знайти цей самий xyz.shx і забезпечити його додавання в використовуваний софт. Робиться все дуже просто:

 1. Спочатку потрібно будь-якими шляхами завантажити файл в мережі, таких ресурсів повно.
 2. Потім «Провідником» відкрити папку, де знаходяться всі подібні об’єкти програми — це C: \ Program Files \ AutoCAD \ Fonts. Знову ж — системний диск може бути іншим, а повне ім’я папки, де встановлені файли софта, буде супроводжуватися версією-роком випуску програми. вказати шлях
 3. В папці Fonts вже буде близько 4-5 десятків шрифтів shx. Ви просто сюди ж переписуєте новий файл — xyz.shx.
 4. Тепер знову запускаємо AutoCAD і відкриваємо креслення — все написи на своїх місцях (якщо ви, звичайно, завантажили гарантовано потрібний шрифт, в іншому випадку, пошуки доведеться продовжити).

Заміна шрифтів вже в рамках Автокада

Всі наведені операції ні у кого не повинні викликати питань — шрифт в Автокад, хоч і помітна «величина», але робота з нею спрощена до межі. Набагато важливіше вже потім, в процесі роботи в програмі, «набити» руку їх використання і застосовувати з розумом, вирішуючи все ту ж задачу, як змінити шрифт. Тут важливо мати на увазі наступні нюанси:

Спочатку на панелях інструментів ( «Draw») надається тільки один інструмент для роботи зі шрифтами — «Multiline Text» — багаторядковий текст. Насправді палітра «текстових» інструментів значно багатшими — всі вони знаходяться на панелі «Text», яка вимагає спеціального виведення.

Панель «Text»

Серед інших можливостей цієї панелі:

 • Single Line Text — однорядковий текст;
 • Edit Text — редагування раніше введеного тексту, ось тут і міняємо один шрифт на інший, вже в тому розумінні, як воно загальноприйнято у всіх програмах;
 • Fine and Replace — ще одна спроба вирішення, як поміняти, але вже в рамках набраного многострочного тексту;
 • Text Style — робота зі стилями текстів;
 • Scale Text — масштабування набраного тексту;
 • Justify Text — вибір вирівнювання тексту відносно 9-ти характерних точок описаного прямокутника;
 • Convert distance between spaces — коригування розміру прогалин в тексті.

Власне, всі операції дозволяє робити один інструмент роботи з багаторядковими текстами, там же і можливість вставки спеціальних символів, відсутніх на клавіатурі (знаки «градуса» і «плюс / мінус» — найхарактерніші).

ПОРАДА. Радимо звернути увагу і на однорядковий текст, який незамінний при компонуванні креслення в режимі «Layout».

При цьому маємо на увазі — після створення текст в розглянутому додатку — багато в чому такий же об’єкт креслення, як і будь-який інший, його можна переміщати, копіювати, видаляти. Є можливість імпортувати раніше набраний текст з будь-якого редактора.

Звертаємо особливу увагу на текстові стилі. З ними пов’язаний ще один нюанс зміни шрифту. Ви можете створити кілька текстових стилів — або за допомогою інструменту «Text Style» на панелі «Text» або за допомогою команди «Text Style …» меню «Format». Кожен стиль пов’язується з конкретним шрифтом. Таким чином, змінюючи стиль тексту, ви можете автоматично змінювати і всі його складові. Спочатку в програмі створений тільки один стиль «Standard» зі шрифтом txt.shx.

«Text Style ...»

У міру роботи існує можливість, як і раніше залишаючись в рамках одного стилю, змінювати деякі його характеристики в конкретних місцях креслення — відстань між рядками, фактор масштабування по горизонталі, вирівнювання і т. П.

В процесі проектування іноді недоцільно використовувати даний розмірний стиль для особливо складних ділянок креслення. Тоді розмір просто можна скомпонувати з ліній, стрілок, спеціального символу і тексту. У цій гнучкості і полягає одна з найпривабливіших сторін Автокада. Все що завгодно ви зможете зробити різними інструментами, головне — кожному знайти своє оптимальне застосування.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector