Як встановити або видалити програму Denwer

Сучасний локальний сервер Denwer став дійсно універсальним і ефективним інструментом для створення більшості сайтів. Установка Denwer на практиці дозволяє протягом лічених хвилин організувати повноцінне робоче середовище на своєму локальному комп’ютері.

Як встановити або видалити програму Denwer

Отже, робить можливими розробку і тестування сайтів в будь-якому місці, навіть без необхідності інтернет-підключення.

Але виникає логічне запитання — як встановити Denwer, щоб почати свою роботу, що потрібно знати для запобігання різних проблем.

Запропонованої в статті інформації буде достатньо, щоб вся процедура пройшла коректно і без неприємних «сюрпризів». Особливих проблем при виконанні цих завдань зазвичай не виникає. Але все ж ми постаралися врахувати поширені помилки складності під час установки і роботи з сервером, щоб допомогти швидше приступити до вирішення безпосередніх завдань — розробки та тестування сайтів на своєму локальному комп’ютері.

Як встановити Денвер — послідовні кроки для інсталяції на Windows

Перше питання — як встановити Денвер. У нашому випадку буде розглядатися установка Денвера на Windows 10.

Але відразу зазначимо, що установка Денвера на Windows 7 або інші версії цієї ОС кардинальних відмінностей не передбачає, крім відмінностей в зовнішньому вигляді діалогових вікон.

Установка Denwer починається з відвідин офіційного сайту розробника, щоб завантажити останню версію програми. Тут буде запропонований вибір версії дистрибутива — із списку вибираємо PHP.

Після того як обрана потрібна нам версія, залишається заповнити інші поля на сторінці, що з’явилася — і натискаємо на скачування обраного дистрибутива. Далі залишається завантажити файл по з’явилася посиланням. Натискаємо на скачаний файл — і запускається установка.

З’явиться нове вікно браузера, яке можна закрити для продовження інсталяції.

Вікно інсталяції Denwer в браузері

У наступному вікні слід натиснути Enter.

продовження інсталяції

Коли буде запитано адреса для установки, слід задати шлях в потрібну папку — тут вже керуєтеся своїми уподобаннями. Хоча відразу варто додати — при бажанні файли можуть бути легко перенесені в будь-яку іншу директорію без порушення працездатності.

Під час інсталяції буде запитано назву віртуального диска — підтверджуємо операцію за допомогою Enter.Вибір літери віртуального диска

В кінці залишається лише підтвердити створення ярликів на робочому столі за допомогою клавіш «Y» і «Enter». Завдяки ярликів вдасться швидко запускати, перезавантажувати або вимикати програму при необхідності — не всім буде зручно шукати потрібні виконувані папки по WebServers.

З’явиться після установки вікно з рекомендаціями для підтримки коректної роботи програми — рекомендуємо їх вивчити на випадок появи проблем.

Нюанси ефективного видалення сервера з комп’ютера повністю

Одне питання — установка сервера на своєму комп’ютері. Як ми з’ясували, особливих складнощів вона зазвичай не представляє. Але ось зовсім інше питання — як видалити, і бажано зробити це повністю разом з усіма його файлами?

Безумовно, Денвер вважається одним з найпопулярніших і універсальних серверів для розробки і тестування сайтів на своєму локальному комп’ютері. Однак іноді виникає необхідність його видалення — знаючи кілька основних нюансів, тут теж не повинно виникнути особливих складнощів.

Необхідність повного видалення зі свого комп’ютера може виникати, наприклад, коли користувач вирішує розмістити на комп’ютері інший сервер або ж для вивільнення додаткового вільного простору.

Для деінсталяції необхідно видалення пакета документів, призначених для його установки. Чи не міститься в них і який-небудь файл на кшталт uninstall.exe для повного видалення сервера. Також аналогічний ярлик відсутній і в меню пуск. Тому видаляти належить вручну, хоча особливих проблем це зазвичай не представляє.

Перш за все, належить зупинити роботу самого сервера. Для цього натискаємо іконку «Стоп Денвер». Для зупинки роботи сервера потрібно запустити stop.exe в папці Денвера. Після чого просто повністю видаляємо папку, в якій знаходилися файли програми. Також важливо нагадати — збережіть всі файли своїх сайтів, не забудьте про бекап MySQL. Оскільки разом з видаленням цієї папки сервера також знищуються і всі свої дані створених сайтів.

Робота сервера на комп’ютері супроводжується створенням різних віртуальних дисків, які в більшості випадків маркуються буквою Z. У разі, коли після видалення всіх файлів сервера з комп’ютера ще залишаються якісь його папки або іконки, потрібно відрити програмну рядок, прописавши «subst z: / d ». Після натискання Enter будуть видалені всі файли сервера, що зберігалися на віртуальному диску Z — щоб остаточно видалити Денвер зі свого локального комп’ютера.

Решту проблем зазвичай виникати не повинно. У своїй статті ми розглянули основні нюанси установки і видалення сервера Денвер. Залишається лише подякувати розробників цього сервера за відносну простоту установки і видалення, особливо на тлі багатьох інших поширених аналогів. Ну а в разі, якщо виникають проблеми або збої під час установки або використання, читайте інші наші статті на цю тему — як раз приділили їй нові цікаві та корисні матеріали.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector