Як встановити або видалити браузер Microsoft Edge в Windows

Microsoft Edge — новинка в сфері браузерів, який був представлений в ОС Windows 10, що викликає чимало інтересу і цікавості з боку користувачів. Компанія-розробник обіцяє, що цей оглядач інтернету має високу швидкість, за деякими тестами навіть краще, ніж у Mozilla Firefox або Google Chrome, зручним і приємним для очей інтерфейсом, а також підтримує всі нові мережеві технології.

Новий браузер Microsoft Edge - логотип

Чим краще новий браузер Microsoft Edge

Чим корисний Microsoft Edge?

У порівнянні з IE новий оглядач має низку переваг, на які слід звернути увагу:

 • Швидкий пошук

Цей браузер, як і інші сучасні має можливість здійснення пошуку при забиванні запиту в адресний рядок.

 • Hub

Його наявність на увазі збереження всіх закладок, завантажень, історії пошуку та інші важливі елементи.

 • Спеціальні списки для читання

Ця корисна опція необхідна для збереження контенту, якщо ви бажаєте ознайомитися з ним після в онлайн або оффлайн режимах. Всі необхідні матеріали будуть збережені браузером в спеціальній папці Hub. Для більшої зручності розробниками створено спеціальний інтерфейс з книжковимоформленням.

 • Нотатки, коментарі, виділення

Браузер Microsoft Edge надає можливість залишати свої замітки або коментарі на будь-якій сторінці сайту. Причому ці позначки згодом можна зберегти, поділитися ними в соціальних мережах або відправити по електронній пошті.

Нотатки, виділення, коментарі прямо на сторінці

 • Cortana

У новому дітище Microsoft є і голосовий помічник, який допомагає в управлінні пошуком, а також дозволяє ефективно працювати з контентом сайтів.

 • Feedback

Зворотний зв’язок з розробниками оглядача Microsoft Edge для Windows 10 можна налаштувати максимально просто і швидко отримати відповіді на ваші запитання. Свої побажання, зауваження або відгуки ви можете відправити, просто клікнувши по кнопці зі смайликом, який знаходиться в верхньому кутку вікна.

Як встановити Microsoft Edge

Можливість знайти, скачати новий браузер є, але от встановити його можна не скрізь. На ОС Windows 7 і 8 і інших ранніх варіантах браузер працювати не буде, для коректної роботи підходить виключно Windows 10, де установка проводиться автоматично разом з ОС.

Як видалити Microsoft Edge в Windows 10

Новий оглядач Microsoft Edge, безсумнівно, хороший і зручний для роботи з веб-сторінками. Але не всі користувачі люблять нововведення або ж просто звикли до своїх перевіреним, налаштованим під себе оглядачам. І тоді постає проблема — як відключити Microsoft Edge або видалити.

Видалення Microsoft Edge через папку

Для відключення будь-якої утиліти юзер в першу чергу використовує функцію «Установка і видалення програм». Однак цей браузер знайти там вийде, так як його розробники не передбачали таку можливість. Найлогічніший в цьому випадку варіант — видалення папки з браузером, що можна зробити за допомогою файлової системи.

Видалення браузера через папку

 1. У провіднику проходимо в каталог: Системний диск: \\ Windows \ SystemApps;
 2. Тут же знаходимо папку Microsoft.MicrsoftEdge_ з цифрами. Натискаємо правою кнопкою, вибираємо «Властивості»;
 3. Приберіть галочку «Тільки для читання»;
 4. Далі зайдіть усередину самої директорії і змініть файлів MicrosoftEdgeCP.exe і MicrosoftEdge.exe найменування на якісь інші. Якщо браузер вам взагалі не потрібен, то можна їх видалити.

Відключити Microsoft Edge за допомогою PowerShell

В ОС Windows 10 є за замовчуванням встановлена ​​програма PowerShell, призначена для виконання дій з файлами ОС. З її допомогою можна відключити браузер наступним чином:

 1. Наберіть в пошуку PowerShell, правою кнопкою на іконку утиліти і виберіть «Запустити від імені адміністратора»;
 2. Потім необхідно прописати команду для виведення інформації про системні додатках Get-AppxPackage;
 3. В результаті виникне великий список програм, відшукайте певну, в рядку «Name» якої зазначено MicrosoftEdge.exe. У графі «PackageFullName» прописується версія браузера, що необхідно скопіювати;
 4. Щоб відключити браузер, запустіть команду в PowerShell: Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage.

Відключення за допомогою програми Powershell

Після виконання вами вищеописаних пунктів браузер в ОС Windows 10 буде відключений за замовчуванням.

Використання сторонніх додатків

Деякі програмісти-ентузіасти, які не дуже задоволені новим браузерам, розробили спеціальний додаток для його блокування — Edge Bloker v1.0. Програма знаходиться у вільному доступі, і її можна завантажити на сайті розробників. Після установки програми запустіть його і виберіть кнопку «Block», після чого оглядач буде заблокований. Якщо необхідно в майбутньому відновити його роботу, то існує можливість розблокування.

Варто згадати, що Microsoft Edge — елемент системного програмного забезпечення для Windows 10, і його видалення або рішення відключити може спричинити негативні наслідки в роботі функцій ОС.

Як перевстановити Microsoft Edge

Для перевстановлення знову скористаємося Powershell

Microsoft Edge — браузер відносно новий, і в його роботі трапляються збої. Іноді в таких випадках єдиним рішенням залишається перевстановлення програми. Для цього вам необхідно спочатку видалити папку з файлами браузера, як це було описано вище, або повністю очистити її вміст. Потім необхідно перереєструвати програму в своєму обліковому записі. Для цього знову запускаємо програму PowerShell і вводимо команду: Буква системного диска: \ Users \ (логін вашого користувача). Натисніть Enter. Потім застосуєте команду: Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register «$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml» -Verbose}.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector