Як влаштований сучасний комп’ютер? —

комп'ютер
Фоткою самовдоволеного обивателя на тлі свого комп’ютера вже нікого не здивуєш. Чи не той час. Буває, що навіть святий отець в рясі і клобуці позує над клавіатурою. Всі навчилися кликати мишкою. Інтерес в іншому: як влаштований і працює комп’ютер. Адже це диво техніки створив одна людина, а його здібності і функціонал замінює цілу тисячу. І зараз це важливий елемент повсякденного життя. Без нього ні розважитися, ні спілкування по мобільному телефону, та взагалі ніяк.

Тепер подивимося, з яких деталей і як взагалі влаштований комп’ютер. Адже це багатьом цікаво знати.

Системний блок

Це головна основа будь-якого комп’ютера. Багато хто називає його «системний коробок», проте правильно «системний блок». Це по суті склад, де зберігаються важливі деталі. Наприклад, блок живлення. Сама назва говорить про те, що відповідає за харчування комп’ютера. І якщо він відсутній, комп’ютер не запускається. Або материнська плата. В основному в системному блоці вбудовані такі деталі:

  • Блок живлення;
  • Материнська плата;
  • Привід DVD;
  • Модуль пам’яті;
  • вінчестер;
  • відеокарта;
  • Вентилятор, що охолоджує процесор;

Тепер детальніше про кожен елемент

Материнська плата — важлива деталь, але все ж вона складається з деяких деталей, про які варто знати. Це процесор, який відповідає за обчислювальні процеси комп’ютера, без нього комп’ютер так само не запуститься. Так само на материнській платі є слоти для розширення, мікросхеми, порти введення і виведення, шлейф SATA, літійна батарейка.

Вінчестер, або ще інша назва «жорсткий диск», це пристрій, засноване на принципі магнітного запису. Важливий елемент, який містить всю інформацію. Це на ньому зберігаються фільми, ігри, документи і все-все, на яке тільки кликнули «Зберегти».

Відеокарта- це графічна складова комп’ютера. Без неї неможливо дивитися фільми, або грати в ігри. Якщо на вінчестері вони зберігаються, то відеокарта відповідає за виведення графічної інформації на монітор.

Модуль пам’яті — це роз’єм для пам’яті. Пам’ять- це одна зі складових обчислювального процесу на комп’ютері.

Вентилятор процесора. Його ще називають «кулер» — це пристрій, що охолоджує, яке не дає процесору перегріватися. Зазвичай це маленький, але досить таки потужний вентилятор. Варто регулярно проводити чистку вентилятора від пилу http://remontkomputerovnovosibirsk.ru/chistka-noutbooka-ot-pyli.html, так як забитий пилом вентилятор перестаю виконувати свою функцію. Це стосується як стаціонарного комп’ютера, так і ноутбука

Привід DVD- цей пристрій, що зчитує інформацію з дисків DVD і CD.

Ось в принципі і все, що є в системному блоці. Так само там є різні шлейфи, дроти.

Крім системного блоку комп’ютера повинен мати монітор, пристрої для введення і виведення (клавіатура і мишка) і, звичайно, колонки для відтворення звуку.

Монітор — це пристрій, який відтворює графічний сигнал і візуально відображає інформацію, отриману від системного блоку. Складається з екрану, блоку живлення, плати управління та корпусу. За типом екрану вони поділяються на TFT, ЖК (рідкокристалічні), плазмові і LED монітори.

Клавіатура — це пристрій з клавішами, призначеної для введення будь-якої інформації. Розкладка букв різна, залежно від того, якою мовою користувач працює.

Комп’ютерна миша-це координуючий пристрій, за допомогою якого можна управляти курсором на екрані, переміщаючи миша по поверхні столу. Маніпулятор, тобто. У свою чергу клавіатурна миша ділиться на такі типи:

  • дротова
  • бездротова

Ще деякі комп’ютери мають бесперебойник. Він дозволяє під час раптового відключення світла продовжити роботу на певний час, що дає можливість зберегти дані, або доопрацювати свої справи і послідовно вийти з програм.

Ось з таких елементів і складається сучасний комп’ютер

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector