Як чиповать PS2 своїми руками

Якщо вам набридли ваші ігри на Sony PlayStation 2 і тим не менше ви хочете продовжити життя своєї консолі під настирливо наступаючими PS3 і PS4, найцікавіше — перепрограмувати (а ще кажуть — перепрошити або перечіповать) ПЗУ вашої консолі.

Як чиповать PS2 своїми руками

Для початку непогано б вирішити ще одну задачу — як дізнатися, чипованная PS2 чи ні. Для цього найкращим способом є виклик меню чіпа, що можна зробити комбінацією клавіш на джойстику:

 • «Трикутник» плюс «коло» — якщо на чіпі прошивка Matrix;
 • «Трикутник» плюс «квадрат» — якщо прошивка Tocsic;
 • «Хрест» плюс «квадрат» — з режиму Standby.

Не забудемо перед подібним викликом вбудованого в чіп меню виймати диск з приводу і від’єднувати карту пам’яті. З іншого боку, якщо жоден з цих прийомів не дав результату, то можна і так приступати до справи. А що ви втрачаєте, якщо в руках чіп, який вам і потрібен замість того, що стоїть зараз?

підготовчі операції

Відразу хочемо застерегти. Насправді нічого перепрошивати не доведеться в традиційному розумінні цього дії. Вам не доведеться шукати програматор під ваше ПЗУ, не доведеться і шукати відповідне програмне забезпечення. Завдання буде стояти простіше: отпаять стару пам’ять і припаяти нову, це і називається — чиповать своїми руками.

Перше, що потрібно зробити — точно зорієнтуватися в моделі вашої консолі і визначити тип чіпа, який ця модель використовує. Потім набуваємо прошитий чіп.

Серед безлічі пропонованих на ринку чіпів для СоніПС2 найкраще себе зарекомендували Modbo 4-й або 5-й версії. 5-ю, останню, у продажу поки ще можна зустріти не так часто. Тому радимо не витрачати часу і зупинитися на Modbo 4. З іншого боку, звичайно, великий і спокуса запуску ігор з флешок і зовнішнього вінчестера, що є в Modbo 5.

Загалом, кожен сам вирішує, чи варті нові можливості витрачених зусиль з пошуку. Звертаємо увагу, що якщо вам пропонують і двосторонній скотч для майбутньої фіксації чіпа на платі, то відмовлятися не варто, інакше їм все одно варто запастися.

Покрокова інструкція чиповки

Отже, чіп припасений, приступаємо по кроках.

 1. Перевертаємо консоль і виймаємо пластикові та гумові ніжки, нам потрібно дістатися до гвинтів.
 2. Знімає також наклейку з ідентифікацією та гарантією — під нею заглушка і ще один гвинт.
 3. Викручуємо все гвинтики.Відкручуємо гвинтики на PS2
 4. Знімаємо верхню кришку.Знімаємо кришку PS2
 5. Витягуємо плату, злегка підчепивши ззаду і просунувши назад.витягуємо плату
 6. Зроблено важлива частина роботи, можна і відпочити, але з користю для консолі — займіться профілактикою вентилятора і очистіть його, він напевно весь в пилу. Рано чи пізно це довелося б зробити, коли консоль раптом раптово починає перезавантажуватися або відключатися — це вірні ознаки перегріву, а значить, гальмує вентилятор.
 7. Продовжуємо з платою. Знімаємо з неї металевий кожух, який охороняє нижню частину плати. Кожух фіксується чотирма гвинтами, які поки видно — два посередині, один на самому краю, четвертий в 2 см від краю.
 8. Але один гвинт фіксації кожуха непомітний, він під DVD-приводом.
 9. Перевертаємо плату і приступаємо до від’єднання DVD-приводу.
 10. Спочатку від’єднуємо 3 шлейфа. Центральний вимагає особливої ​​акуратності — він фіксується пластмасовою скобою, яку необхідно підняти.
 11. Потім відкручуємо 4 гвинта по кутах.
 12. Наша мета — останній гвинт, який фіксує захисний кожух.
 13. Викручуємо і його.
 14. Знімаємо кожух.
 15. Перед нами захоплююча картина розводки всієї керуючої плати PlayStationплата PS2
 16. Тепер головне — необхідно знайти сміху пайки чіпа, вона для всіх моделей різна. Що стосується Modbo 4 і 5, то тут трохи простіше — їх схеми збігаються.
 17. Як завжди, в цій ситуації допоможе інтернет — в будь-якому випадку помилитися зі схемою можна, в іншому випадку вся робота піде нанівець.
 18. Випаюємо старий чіп — найкраще використовувати паяльник з контролем температури жала. Саме жало має бути досить тонким, розміром вполовину розміру точок пайки.
 19. Пайка — найвідповідальніший етап роботи. Якщо ви не впевнені в своїй майстерності, то краще доручіть цю роботу більшого професіоналу. Хочете самі — тоді попрактикуйтесь. Ось так з наскоку використовувати паяльник не всім вдається.
 20. Отпаяв старий чіп, приступаємо до пайки замінює.
 21. Для цього на плату кладемо шматок гнучкого текстоліту або все того ж двостороннього скотча і спочатку моделюємо проводку проводів. Провід вибирайте м’які, але «не розсипалася», в іншому випадку, тим більше не маючи великого досвіду, вся пайка перетвориться просто в мучення. Оголюються дроти зовсім на трохи — 3 мм, краще не більше і не менше.
 22. Спочатку обробіть припоєм оголені дроти, «зберіть» їх, а потім вже прикладайте до контактів.
 23. Коли провід припаяний з одного боку, обріжте його по довжині, але не в натяг, припаяти з іншого боку і зафіксуйте скотчем.
 24. Коли всі контакти припаяні, даємо платі охолонути і виробляємо збірку консолі в зворотному порядку. Чіповка PlayStation 2 завершена.
 25. Тепер залишається тільки сподіватися, що всередині чіпа ми нічого не збили і консоль виправдає надії, які ми на неї покладали.

Ну і наостанок. Звичайно, сьогодні залишилися PS2 — безумовні об’єкти для експериментів, в тому числі і в пайку. Але якщо ви не впевнені в своїх здібностях, краще доручіть всю роботу хорошому сервіс-центру. Зробивши все самостійно, ви в будь-якому випадку нічого не втратите, хоч перший раз в житті візьмете паяльник в руки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector