Як включити і налаштувати Adobe Flash Player в різних браузерах

Adobe Flash Player — не що інше, як додатковий модуль для відтворення ігрової анімації, аудіо і відео, створених в форматах .swf, .FLV, .F4V, .SWF і т. П. Коли мультимедіа з такими розширеннями викладають в інтернет, у браузерів немає можливості відтворити їх без стороннього ПО, тому замість контенту ми бачимо сіре вікно з проханням встановити або оновити плеєр. Навіть якщо він вже є, періодично відбуваються різні помилки. Спробуємо розібратися, як цього уникнути.

Як включити і налаштувати Adobe Flash Player в різних браузерах

Налаштування Adobe Flash Player в різних браузерах.

Чому Флеш Плеєр не працює автоматично

Дуже поширена проблема: кожен раз при спробі відкрити відео або гру, з’являється повідомлення «Натисніть сюди, щоб запустити Adobe Flash Player». Яким би веб-сервером ви не користувалися, за замовчуванням він не дозволить плагіну працювати без відповідного дозволу з вашого боку, ось чому Adobe Flash Player не починається відразу автоматично. Як зробити цю функцію доступною, ми розповімо нижче. Якщо ж Флеш Плеєр раніше спрацьовував самостійно, а потім раптом перестав запускатися — причина, швидше за все, в тому, що його або веб-оглядач пора оновити. Якщо ви хочете переглянути контент негайно, нічого не залишається, як запустити плагін вручну, а потім вже зайнятися налаштуваннями.

Автоматичне початкове налаштування Flash Player для Google Chrome

Перед тим як включити Flash Player в Google Chrome, потрібно завантажити модуль з офіційного сайту, клікнути по ньому і почекати, поки завершиться інсталяція. Потім робіть так:

 1. Відкрийте Гугл Хром, впишіть в пошуковий рядок «chrome: // plugins» (без лапок) і натисніть Enter.
 2. Знайдіть в переліку Флеш Плеєр і клацніть «Включити», а також погодьтеся з пропозицією «Запускати завжди».

Включити Flash Player в Google Chrome

Тепер плагін буде спрацьовувати без вашої участі, як тільки розпізнає флеш-контент в Гугл Хром. Перевірте, чи все функціонує коректно. Якщо ні, то:

 • відкрийте інший сайт з відео або аудіо та спробуйте запустити — можливо, проблема не в вашому ПО, а в структурі певного ресурсу;
 • отримавши повідомлення про збій плагіна, відкрийте меню браузера «Додаткові інструменти» — «Диспетчер завдань», зніміть завдання під назвою «Процес GPU» і перезавантажте сайт, де не показувався флеш-контент;
 • якщо відео / аудіо відтворюється на всіх ресурсах, наберіть в пошуку chrome: // components / і знайдіть в переліку Adobe Flash Player: цифри поруч зі словом «Версія» не повинні бути обнулені — в іншому випадку це показник пошкодження файлів плагіна — натисніть » перевірити оновлення », завантажте його, і все запрацює; chrome: // components
 • також перевірте налаштування безпеки, тому що браузери критично реагують на Флеш Плеєр і часто блокують його за замовчуванням ( «Меню» — «Налаштування» — «Додаткові» — «Контент» — «Flash» — пересуньте повзунок вправо).

Автоматичне початкове налаштування Flash Player для Mozilla Firefox

Зараз розберемо, як включити встановлений Флеш Плеєр в Мозіль. Як правило, даний браузер просить завантажити Shockwave Flash. Це майже така ж програма і навіть належить тій же компанії, але має ряд переваг (втім, для звичайного користувача це навряд чи помітно).

 1. Відкрийте браузер і знайдіть зверху в кутку кнопочку з трьома горизонтальними смужками — «Меню».
 2. Тепер клацніть на «Додатки» — «Shockwave Flash» — «Завжди включати».

«Shockwave Flash» - «Завжди включати»

Після того як ви включили Flash Player в Mozilla Firefox, будьте готові до того, що через деякий час може відбутися збій, і з’явиться повідомлення про крах елементів — з даними веб-оглядачем таке відбувається часто. В цьому випадку доведеться оновити плагін. Проблеми з запуском також бувають при:

 • віруси (проскануйте свій комп’ютер в режимі глибокої перевірки за допомогою антивірусу або спеціальної утиліти, блокуйте всі загрози, перезавантажте систему);
 • кеші (в пошуку «Віндовс» шукаємо «% appdata% \ Adobe» (без лапок), з’явиться однойменна папка, а в ній — ще одна з підписом «Flash Player» — видаліть все, що там є; повторіть те ж саме за запитом «% appdata% \ Macromedia»);
 • збилися налаштуваннях ( «Панель управління» — «Всі елементи» — «Flash Player» — «Додатково» — «Видалити все»).
 • функції прискорення (відкрийте в браузері якусь відео і клацніть по ньому правою кнопкою, натисніть «Параметри», приберіть мітку з функції «Апаратне прискорення»);
 • пошкодженні браузера (видаліть Мозіль стандартним способом, а потім відкрийте диск «С» і знайдіть папки «Program Files» і «ProgramData», а в них — «Firefox» і очистіть їх. Проведіть ту ж процедуру по шляху З / Користувачі / Ваше ім’я в системі / AppData / Local / Firefox і С / Користувачі / Ваше ім’я в системі / AppData / Roaming / Firefox);
 • порушення в роботі системи (її можна або відновити, якщо ви пам’ятаєте, з якого часу почалися проблеми, або замінити).

Автоматичне початкове налаштування Flash Player для Opera

Як включити, так і відключити Флеш Плеєр в Опері можна в розділі плагінів. Для цього набираємо в пошуку вже знайоме: «chrome: // plugins».

 1. Виберіть потрібний, натисніть «Включити».
 2. Вгорі зліва натисніть «Меню» — «Налаштування» — «Сайти» — «Модулі» — «Запускати весь вміст».

Перевірте, відтворюється чи контент. Якщо немає, то, швидше за все, в Opera включений турбо режим. Він прискорює завантаження, якщо з’єднання повільне, але блокує Flash Player. Відкрийте меню і приберіть галочку навпроти нього. Якщо результату все одно немає, причиною можуть бути:

 • дві встановлені версії плагіна, які заважають один одному (увійдіть в розділ «Модулі» — «Показати подробиці» — відключити NPAPI і залишити PPAPI);
 • «Апаратне прискорення» (вище написано, як його відключити);
 • накопичений кеш (видаляємо, як описано у випадку з Мозіль).

Автоматичне початкове налаштування Flash Player для яндекс.браузер

Флеш Плеєр в яндекс.браузер включається тим же методом, що і в Гугл Хром. Зробіть пошукової запит: «chrome: // plugins», і потрапите на сторінку зі списком плагінів. Знайдіть червоний значок плеєра і натисніть «Включити» і «Запускати завжди».

Запуск Flash Player в яндекс.браузер

Перевірте працездатність модуля. Причини, за якими він може не запуститися, ті ж самі, що і в вищезазначених браузерах, і усуваються тими ж методами.

ПОРАДА. Adobe Flash Player — досить проблемне ПО — його компоненти схильні до вірусів і впливу шпигунських програм, були випадки, коли зловмисники отримували через нього доступ до веб-камері і персональних даних. Деякі браузери навіть тимчасово блокували Флеш Плеєр, ніж привели користувачів в замішання і створили масу незручностей, а розробникам Adobe довелося в терміновому порядку усувати всі несправності.

З недавнього часу з’явилася технологія HTML5, завдяки якій можна буде уникнути установки додаткових плагінів і обійтися стандартними можливостями веб-сервера при запуску мультимедійного контенту. Новинку обіцяють повсюдно впровадити до 2020 року, і компанія Adobe закриє проект Flash Player.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector