Як прибрати шум на фото в Фотошопі

В даний час практично кожна сучасна людина має цифровий фотоапарат, що дозволяє робити якісні знімки. Однак навіть такі сучасні пристрої здатні спровокувати розчарування, коли бажане фото супроводжується видимими недоліками, в число яких входять і шуми.

Безумовно, якщо існує найменша можливість зробити повторний знімок, вибравши правильні настройки, людина скористається цим. На жаль, в житті часто трапляється так, що скористатися шансом повторної зйомки просто не вдається, тому найрозумніше вивчити інформацію, як прибрати шум на фото в Фотошопі.

Як прибрати шум на фото

Якщо ваше фото вийшло неякісним — не впадайте у відчай. Редактор допоможе виправити недоліки

Придушення шуму в Adobe Photoshop

Чи не кожен цифровий знімок супроводжується шумами. Якщо процес фотографування відбувається в денний час при відмінному освітленні, можна цілком спокійно уникнути виникнення таких естетичних недоліків.

Також якість знімка залежить від того, яким апаратом здійснюється зйомка, які параметри чутливості можна виставити на ньому. Професійні фотографи також можуть відрегулювати витримку і діафрагму, щоб заздалегідь створити умови для якісної фотозйомки. На жаль, у власників простих фотоапаратів таких можливостей немає, тому саме вони найчастіше стикаються з отриманням неякісних фото, в зв’язку з цим вони прагнуть отримати практичний досвід, як прибрати шуми в Фотошопі.

Усунення шуму: до і після

Використовуючи інструментарій Фотошоп, ви зможете скоригувати неякісне фото

усунення шумів

Щоб підвищити естетику фотознімку, користувач повинен заздалегідь завантажити і проинсталлировать Adobe Photoshop, а також в окремих випадках закачати необхідні плагіни.

Також дуже важливо звернути увагу, в якому форматі була збережена фотографія, яку планується підкоригувати. Дуже добре, якщо фото було збережено в форматі RAW, оскільки в цьому випадку підвищується шанс провести більш успішну коригування.

Обробка фото в Camera RAW

Отже, відчуваючи необхідність в усуненні шуму на фотографії, необхідно спочатку відкрити зображення в Фотошопі. Після цього на панелі інструментів слід клікнути по меню «Фільтр», після розгортання додаткового меню слід знайти пункт «Шум», при наведенні курсору на нього відкриється додатковий список з пропонованими операціями, серед яких останнім у списку знаходиться пункт «Зменшити шум».

Якщо клікнути по даному пункту, на екрані з’явиться діалогове вікно, в якому будуть розташовані інструменти, що дозволяють редагувати зображення. Також з лівого боку діалогового вікна буде відкрито для перегляду фото в стовідсотковому масштабі.

Зменшення шуму в Camera RAW

Всі запропоновані інструменти оснащені повзунками, пересуваючи які, користувач буде на власні очі спостерігати за зміною якості фото. Якщо в процесі таких дій вдасться досягти бажаного результату, прибрати всі шуми, залишиться тільки зберегти внесені зміни.

На цій же панелі інструментів можна встановити галочку біля пункту «Видалити артефакт JPEG», що також сприяє підвищенню якості фото, але тільки за умови, що дефект виник раніше при стисненні зображення.

На цьому процес усунення шуму завершується, але не завжди користувач залишається задоволеним результатом, оскільки доводиться констатувати втрату різкості, з чим не завжди готові змиритися ті, хто коригував фото.

Після обробки Camera RAW

На отриманому фото шуми практично відсутні

зменшення шуму

Часто помітити шуми неможливо при первинному побіжному перегляді зображення. Однак досить збільшити його масштаб, як відразу стають видимими всі естетичні дефекти.

Графічний редактор Adobe Photoshop оснащений спеціальним додатком Adobe Camera RAW, що дозволяє працювати з зображеннями, збереженими в форматі RAW.

Щоб прибрати шуми, користувач повинен перейти на вкладку «Деталізація», далі збільшити зображення. З правого боку відкритого вікна також розташовується панель інструментів, оснащена повзунками і розбита на два розділи. Перший розділ орієнтований на коригування різкості, а другий — на усунення шумів.

Починати працювати необхідно саме з другого підрозділу, де розміщені повзунки, переміщаючи які вдається регулювати яскравість, кольоровість і світність. Іноді тільки коригування світності вже дозволяє прибрати всі видимі шуми і підвищити якість зображення. Для цього цілком достатньо тільки підвищити саме параметри світності.

Якщо ж при роботі з параметрами другого підрозділу знизилася різкість, доводиться обов’язково відрегулювати її в першому підрозділі.

Досвідчені графічні дизайнери рекомендують, перш за все, відрегулювати два параметра «Ефект» і «Відомості про яскравість». На жаль, отримати готові цифрові показники, які рекомендовано встановити на цих параметрах, неможливо, оскільки кожна фотографія відрізняється початковими параметрами, тому потребує індивідуальної коригування.

Рівень складності коригування, а також рівень естетики готового результату залежить від того, якою версією Adobe Photoshop вирішив скористатися початківець графічний дизайнер. На даний момент версія Adobe Photoshop CS5 помітно виграє перед версією Adobe Photoshop CS3.

Порівняння фото: до і після

Як бачимо, процес виправлення легкий і зручний

Додавання перешкод

Іноді виникає необхідність імітувати, що зображення було зроблено на смартфоні, відповідно, користувач повинен, навпаки, з високоякісного знімка зробити зображення, що супроводжується низькою якістю. Цього вдається досягти, якщо ознайомитися з рекомендаціями, як зробити перешкоди в Фотошопі.

Процес додавання перешкод

Для додавання перешкод спочатку фотографію слід відкрити в графічному редакторі, після цього знайти на панелі інструментів меню «Фільтр». У списку, знайти пункт «Шум», навести на нього курсор мишки, провокуючи відкриття додаткового списку, на першій позиції якого знаходиться пункт «Додати шум». Саме по цьому пункту слід клікнути.

Після цього відкривається нове діалогове вікно, в якому користувач може вибрати тип розподілу перешкод, а також їх рівень. У цьому випадку не можна покладатися на поради майстрів, супроводжувані конкретними показниками коригування фотографій, оскільки одні й ті ж показники шуму здатні по-різному відбиватися на якості зображення в залежності від їх дозволу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector