Як видалити searchstart.ru з Opera або іншого браузера

Вірусне програмне забезпечення — це невід’ємна частина «дарів» Всесвітньої мережі. На сьогоднішній день більшість користувачів особисто могли споглядати в своїх браузерах стартові сторінки сайтів, які рекламують різного роду послуги або інші сайти. Незважаючи на уявну нешкідливість свого дії, всюди поширені шкідливі рекламні сайти, в число яких входить Searchstart.ru, можуть передати зловмисникам будь-яку інформацію, що зберігається на комп’ютері користувача. Однією з серйозних проблем, до яких призводить дію вірусів є передача важливих особистих даних, наприклад, відомості та рахунки банківських карток.

Вірусна програма searchstar.ru

Принцип функціонування вірусної програми

У такій ситуації, природно, жодна людина не захоче, щоб його персональні дані стали відомі третім особам, які згодом могли б розпоряджатися доходами потерпілого від вірусної атаки людини. Перш ніж видалити Searchstart.ru, слід дізнатися про те, як вірусна програма змогла пробратися непоміченою на комп’ютер. Як би не банально це звучало, але в більшості випадків в придбанні вірусу задіяний безпосередній власник пристрою.

Як і більшість інших типових вірусів, ця програма «приходить» до користувача в комплекті з іншими корисними додатками, які були Завантажено з мережі. Після завантаження на етапі інсталяції програми власник ПК повинен не просто погоджуватися з усіма запропонованими в діалоговому вікні установника діями, а й уважно читати про те, які програми встановляться разом з основною програмою. Як показує практика, в призначеному для користувача угоді перераховані додаткові додатки, що інсталюються з основним. Неуважність, через яку користувачі в більшості випадків не знімають галочки з додаткових програм, «нагороджує» користувача однієї або навіть кількома вірусними програмами.

Щоб згодом не думати про те, як позбутися від Searchstart.ru, краще здійснювати завантаження необхідних безкоштовних додатків виключно з офіційного сайту творця.

Дії вірусного додатки

Складний, продуманий до дрібниць вірус може навіть не насторожити користувача, деякі просто не звертають уваги на постійно завантажується в якості стартової сторінки сторонній веб-ресурс, головною перевагою якого вважається реклама. Однак, в свою чергу, Searchstart.ru не забуває діяти за наперед визначеним планом, тому після виявлення вірус потрібно швидко видалити.

Дії шкідливої ​​програми:

  • миттєве проникнення в усі без винятку встановлені на комп’ютері браузери. Запуск програми буде супроводжуватися завантаженням сайту http://Searchstart.ru, який замінить попередню стартову сторінку.
  • пошукові запити, що вводяться за допомогою відповідних сайтів, будуть відомі зловмисникам (вірусне додаток передає дані на сервер своїх розробників).
  • лише через пару днів будь-який відкритий користувачем сайт буде майоріти різного роду рекламними банерами, які релевантні останнім введеним запитам.

Searchstart.ru досить функціональний вірус, він здатний змінювати результати будь-яких пошукових систем. Розробники вірусної програми отримують доступ до всіх незахищеним графам, зокрема, логінів і паролів користувача, в числі яких можуть бути дані про банківські картки.

Слід пам’ятати, що прибрати Searchstart.ru потрібно якомога швидше, інакше він постійно буде шкодити комп’ютера і його власникові. Через деякий час, якщо не позбуватися від вірусу, то постійно почнуть без відома власника пристрою відкриватися різні рекламні сайти і інтернет-магазини, що заважають нормальному функціонуванню браузера.

Позбавлення від Searchstart.ru

Очищення додатком adwcleaner

Слід зазначити, що видалити Searchstart.ru разом з браузерами не вдасться. Справа в тому, що вражає комп’ютер програма є самостійною одиницею, а не додатковим розширенням. Додаток-вредоносец встановлюється на комп’ютер, через що для його деактивації доведеться скористатися додатковим інструментом. Для цього підійде додаток AdwCleaner, скануючий пристрій на наявність типових рекламних вірусів і очищає їх.

Видалення вірусної програми

Перше, що необхідно зробити «щасливому» власнику Searchstart.ru — очистити папку, в якій зберігаються тимчасові файли. Щоб це зробити, слід зайти на диск, на якому встановлена ​​операційна система (найчастіше це диск С :), і в каталозі «Users» знайти підрозділ «Адміністратор» і папку «AppData», в розділі «Local» очистити підкаталог «Temp» .

Після очищення в меню «Пуск» слід знайти розташовані з правого боку «Програми та засоби» (в деяких версіях ОС цей розділ може називатися «Установка і видалення програм»). У папці, буде представлений список всіх встановлених на комп’ютері програм. Видалити вірусну програму може проста сортування по даті інсталяції, позбавлення від всіх останніх додатків, які не встановлювалися користувачем очистить комп’ютер від вірусів. Однак якщо користувач не знає назви більшості встановлених програм, то краще буде перевіряти їх в інтернеті, щоб непомітно для себе не видалити потрібний програмний пакет, зокрема, драйвер.

Повне очищення комп’ютера

Після всіх вироблених маніпуляцій потрібно запустити AdwCleaner, за допомогою кнопки «Сканувати» програма почне перевіряти пристрій на наявність шкідливих програм. Після перевірки потрібно клікнути на кнопку «Очищення». Всі ці нескладні дії дозволять користувачеві виявити і видалити віруси. В кінці виробленої процедури необхідно перезавантажити комп’ютер.

Видалення програм на windows

Ще один важливий нюанс — після очищення потрібно видалити старі ярлики, які запускають браузери. На заміну їм слід на робочий стіл помістити ярлики, які будуть взяті з каталогів, в яких встановлені браузери. Така дія дозволяє позбавити користувача від ручного очищення переадресації, яку створив в ярлику вірус.

висновок

В принципі, всіх перерахованих вище дій цілком достатньо для того, щоб очистити пристрій від Searchstart.ru. Додатковий захист забезпечить перевірка всіх жорстких дисків повноцінним антивірусом, який зможе перевірити весь пристрій і, при необхідності, видалити шкідливі програми.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector