Як включити або відключити мережеву карту

Мережева карта — необхідний елемент для наявності інтернет-з’єднання. Іноді виникає потреба включити її, якщо вона не відображається в списку пристроїв, або ж вимкнути, якщо ви більше нею не користуєтеся або хочете поміняти. Ці дії можна виконати декількома способами — через BIOS або безпосередньо при роботі Windows. Давайте розглянемо всі варіанти, які допоможуть запустити або зупинити функціонування мережевого адаптера.

Локальне устаткування для ПК

Мережевий адаптер є важливим елементом в побудові локальної мережі

Як включити адаптер?

Іноді мережева карта підключена, але система не бачить її через те, що вона була деактивовано. Щоб запустити її через BIOS, виконайте такі дії:

 • Виберіть режим перезавантаження і перейдіть в BIOS — для цього клікніть на клавішу F12, F1 або Esc. Вибір клавіші залежить від конфігурації окремого ПК, тому, можливо, вам доведеться спробувати декілька варіантів. Крім того, при запуску завжди з’являється напис про те, яку комбінацію потрібно натиснути, щоб перейти в налаштування — орієнтуйтеся на неї.
 • В відкрилися настройках виберіть розділ, що містить слово «Integrated», де буде рядок «On Board» або щось близьке і схоже на неї — це і є мережева карта.
 • Якщо ви побачите, що навпроти зазначеного рядка діє значення «Disabled», — адаптер дійсно відключений. Поміняйте статус на «Enable».
 • Перед тим, як вийти з налаштувань, використовуйте поєднання клавіш для збереження і виходу, щоб параметри почали діяти.

Комп’ютер заново перевантажиться, після чого адаптер включиться в систему.

Активація безпосередньо через Windows виконується так:

 • Зайдіть в «Параметри», зупиніться на розділі «Система».
 • Виберіть меню «Обладнання» і в випадають рядках знайдіть мережевий адаптер — якщо він відключений, то навпроти назви відобразиться червоний хрест.
 • Щоб запустити деталь, клікніть по її назві два рази, відзначте галочкою пункт «Обладнання використовується», натисніть «ОК», щоб параметри вступили в силу в Windows.

Активація мережевого обладнання

У разі, коли навпроти назви варто знак оклику жовтого кольору, — це значить, що карта активована, але потрібно поміняти драйвера для її коректної роботи.

Відключення мережевої карти

Якщо пристрій перестало працювати, вам потрібно поставити новий адаптер або ви бажаєте його відключити, це робиться через BIOS, а не Windows.

Щоб зупинити роботу обладнання, дотримуйтесь таких вказівок:

 • Запустіть ПК або виконайте перезавантаження, якщо комп’ютер включений і при запуску BIOS натисніть на клавішу F12 або Del. Для входу в настройки використовуються клавіші F1, F10 і інші. Якщо ви не знаєте, яку саме вибрати, читайте текст «Press … to enter Setup», де буде вказана потрібна комбінація.
 • В параметрах відкрийте розділ зі словом «Integrated», де вам знадобиться рядок «On Board LAN» або щось на неї схоже.
 • Поміняйте статус рядка на «Disabled», щоб деактивувати її.
 • Не забудьте для виходу скористатися кнопкою Save and Exit, щоб зберегти зміни.

Відображення LAN-обладнання в Біос

Як бачите, відключити мережеву карту можна через БІОС, а включається вона в цьому ж меню або в настройках Windows. Все це виконати неважко і при необхідності ви легко впораєтеся із завданням самостійно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector