Як використовувати Telegram в якості музичного сервісу з доступом до мільйонів треків

Соціальна мережа «ВКонтакте» більше не придатна для меломанів, які не звикли платити за музику з економічних або ідеологічних міркувань. Спочатку розробники випиляли з додатків VK кешування треків зі збереженням їх у локальну пам’ять, а в жовтні обмежили безкоштовне прослуховування однією годиною на день (і збираються урізати ліміт до півгодини), а також прибрали музичний розділ зі старих версій програм. По-справжньому безкоштовної музика у «ВКонтакте» була тільки за Павла Дурове, а нові власники соцмережі налагодили діалог з правовласниками і домовилися з ними про виплату відрахувань. Повноцінного музичного сервісу з «ВКонтакте» не вийшло, це як і раніше звалище з треками різної якості, помилками в назвах пісень, музикою власного твору користувачів, аудіокнигами і всяким сміттям. Тих, хто не хоче платити за такий сервіс, цілком можна зрозуміти, до того ж є люди, які слухають рідкісну музику, права на яку належать не мейджорам, а інді-лейблів або самим виконавцям.

Дуров не залишив Лібертаріанська ідею про те, що музика повинна бути безкоштовною, і зараз реалізовує її в месенджері Telegram. C оновленням до версії 4.4 в ньому, крім російської та української мов, з’явився новий музичний плеєр.

Як працює плеєр

Розробники Telegram запустили канал @cctracks для демонстрації роботи нової музичної платформи. У ньому викладено кілька треків, які поширюються за ліцензією Creative Commons, тобто їх можна слухати і копіювати безкоштовно.

В інтернеті плеєр досить примітивний: він показує назва виконавця і пісні, дозволяє запускати відтворення, ставити його на паузу, перемотувати треки, регулювати гучність, завантажувати mp3-файли і ділитися музикою з співрозмовниками. Автоматичного переходу до наступної пісні, управління плейлистами і перегляду інформації про реліз або файлі немає. У мобільних додатках поразнообразнее. Крім усього перерахованого вище передбачена відправка файлів в інші програми (наприклад, в той же «ВКонтакте»), а також кнопки управління і показ обкладинки в області сповіщень. При натисканні на назву треку відкривається повноцінний плеєр з кнопками відтворення та паузи, перемикання, повтору, перемішування і пошуку по списку Параметри. Натискання на назву поточної композиції у верхній частині списку відтворення відкриє на весь екран обкладинку релізу.

Під час відтворення треку автоматично кешується наступний, а кеш зберігається той час, що зазначено в настройках (Установки> Дані і сховище> Використання сховища): три дні, тиждень, місяць або завжди. Вибірково треки не видаляються, але є можливість вказати тип файлів, які ви хочете видалити (фото, документи, музика, інші файли). Плеєр в додатках також вміє зберігати файли в стандартну папку з музикою, після чого вони стають доступні в встановлених на смартфоні програвачах.

Де брати музику

Якщо на вашому комп’ютері є музична колекція, ви можете завантажити її в чат з самим собою через стандартний інтерфейс відправки повідомлень. Треки скопійовано на сервер месенджера і будуть доступні вам на будь-якому пристрої, з якого ви зайдете в Telegram.

Для створення каталогізувати колекції і сортування музики за релізів, жанрами, виконавцями і іншим параметрам можна скористатися каналами. Ці канали можна зробити публічними, і ваша музика буде доступна всім, хто в них вступить або кого ви додасте в них.

Також існує величезна кількість тематичних каналів, які викладають музику. Як правило, кожен такий канал спеціалізується на якійсь одній тематиці (попсові новинки, клубні релізи, важка музика, добірки за настроєм і т.д.) Пошуку в них немає.

Третій спосіб — шукати музику за допомогою спамерських пошукових роботів. Відправляєте боту ім’я виконавця, назва пісні або вказуєте жанр, і він показує вам, що він знайшов. Деякі боти також вміють знаходити потрібну музику по звуковим фрагментами (наприклад, YaMelodyBot від «Яндекса»).

Знайти музичні канали та пошукових роботів можна в тематичних вибірках Telegram-каналів: tlgrm.ru, telegram-store.com, tgstat.ru, telegrambots.info.

Майте на увазі, що обмін музикою, правами на яку ви не володієте, а також прослуховування і скачування музики, яку ви не купували, може вважатися піратством і переслідуватися за законом.

музичний комунізм

Очевидно, що Павло Дуров серйозно взявся за музичну сферу і планує створити на базі Telegram майданчик для зручної дистрибуції музики в обхід посередників (менеджерів, лейблів, правовласників і т.п.) Досвід «ВКонтакте» показав, що це можливо, хоча соцмережа в результаті все одно довелося враховувати інтереси Sony, Universal і Warner, а в США і Європі вона до недавнього часу вважалася піратським ресурсом. Не виключено, що Дуров заглядає в віддалене майбутнє, де немає ніяких лейблів, і сподівається, що в середовищі діджеїв і виконавців стане модно заводити Telegram-канали з музикою, якої вони готові безкоштовно ділитися зі слухачами.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector