Як відновити флешку Kingston

Практично кожна людина, яка, так чи інакше, пов’язаний з комп’ютерами, хоч раз, але стикався з проблемою несправності флеш-карти. Виражатися вона може по-різному: Windows не бачить флешку, відмовляється її форматувати, відбуваються збої при копіюванні і переміщенні файлів або визначається неправильний обсяг пам’яті.

Як відновити накопичувач

Відновити накопичувач Kingston можна за допомогою спеціального ПО

Перші кроки відновлення

Більшість простих випадків можна вилікувати, провівши просте форматування флешки засобами операційної системи Windows. Для цього потрібно вставити її в комп’ютер і після її визначення зайти в Мій комп’ютер, натиснути правою кнопкою на накопичувачі і вибрати Формат. Після вдалого форматування система сповістить про це.

Якщо після проведення форматування проблеми залишилися або воно закінчилося невдачею, наприклад, операційна система видала помилку — «Windows не може завершити форматування», то потрібно пробувати інший спосіб. Наприклад, компанія Kingston для своїх накопичувачів надає спеціальні засоби для відновлення їх працездатності. Програма для відновлення флешки Kingston легко скачується з офіційного сайту компанії, в розділі підтримки. Після скачування її необхідно розпакувати і запустити. У вікні, вибрати потрібний накопичувач і натиснути Format. Після проведення форматування особливим способом флешка повинна запрацювати.

Стрибка додатки для відновлення

Ще один спосіб, який варто спробувати — це використовувати програму для низкоуровнего форматування. Така програма, наприклад, D-Soft Flash Doctor або подібні. Вона не орієнтована під якийсь конкретний накопичувач або виробника, тому може форматувати будь флешки і карти пам’яті.

Якщо всі ці дії ні до чого не привели, значить, виникли серйозні проблеми з контролером.

Відновлення флешки Kingston за допомогою прошивки

Відновити флешку можна, використавши спеціальну утиліту для низкоуровневой прошивки її контролера. Але бувають ситуації, коли пристрою дійсно вже нічим не допомогти, крім фізичного втручання, типу пайки або підключення до спеціальних пристроїв.

Якщо накопичувач володіє наступними критеріями життєздатності, то шанс її відновити ще є:

  • Windows визначає флешку при її включенні в порт комп’ютера;
  • після вставки флешки в роз’єм система автоматично просить провести форматування;
  • накопичувач ідентифікує себе, видно в системі, при зверненні до нього виводиться повідомлення «Вставте диск …»;
  • систематичні помилки при проведенні копіювання або переміщення файлів на флешку;
  • повільна швидкість роботи накопичувача в цілому.

Перед тим як відновити флешку Кінгстон, потрібно з’ясувати ідентифікатори контролера. Їх потрібно два, перший — VID, містить ідентифікатор виробника. Другий — PID, позначає код продукту. Визначити їх потрібно утилітою зразок Flash Drive Information Extractor. Отримавши їх, можна записати абикуди.

Flash Drive Information Extractor

Пошук утиліти для відновлення

Безпосередньо для проведення прошивки знадобиться спеціальна утиліта, здатна прошити контролер флешки на низькому рівні. Такі спеціальні програми зазвичай бувають тільки у виробників устаткування. За допомогою них вони проводять первинну прошивку, ремонт і тестування пристроїв. Іноді ці утиліти потрапляють в мережу випадково, а іноді виробники діляться ними. Але проблема вся в тому, що кожен виробник має свою утиліту, яка може бути різною в залежності від моделі контролера і обсягу пам’яті.

Для пошуку потрібної програми саме для реанімовувана моделі і знадобляться SID і PID. У мережі є один сервіс, званий Flashboot.ru, який зберігає тисячі утиліт для прошивки різних пристроїв і гаджетів.

В поля SID і PID необхідно підставити отримані номери і натиснути пошук. Сервіс може відобразити відразу кілька варіантів програм. Потрібно вибирати ту, в описі якої вказаний відповідний обсяг відновлюваного накопичувача. Також в списку можуть бути присутніми утиліти і для інших виробників. Потрібно пам’ятати, що необхідно відновити флешку Kingston, тому вибирається максимально підходить її конфігурація зі списку. В поле Utils описується назву програми. Після знаходження потрібної рядки в списку потрібно скопіювати назву утиліти і перейти в розділ files сайту flashboot.ru. У рядок пошуку потрібно вставити скопійоване назва і натиснути знайти.

Пошук підходящої прошивки

Після знаходження утиліти її потрібно завантажити на комп’ютер і розпакувати. Іноді виникає ситуація, коли шуканої програми в файлах немає. Тоді можна просто пошукати її на ім’я в будь-якому пошуковику.

Використання програми для відновлення флешки Kingston

Використання утиліти — найпростіша частина операції. Потрібно всього лише вставити флешку, запустити програму і натиснути на кнопку Старт в програмі. Звичайно, дизайн, локалізація і методика роботи різних утиліт для різних флешок може бути різним, але суть одна, і вона інтуїтивно зрозуміла. Після успішної прошивки контролера операційна система може відразу запропонувати відформатувати відродилася флешку.

Якщо нічого не допомогло

Якщо нічого не допомогло або утиліта так і не знайшлася, то це означає, що, швидше за все, якийсь із модулів електронних схем накопичувача пошкоджений фізично. У такій ситуації зможе допомогти тільки сервіс-центр. Фахівці зможуть фізично підключитися до контактів флешки і провести аналіз або сканування на предмет пошкоджень. Якщо флешка підлягає ремонту, то її відремонтують, якщо ж ні, то їй вже нічого не допоможе.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector