Як видалити вірус з браузера

Найбільш потрібними, частіше використовуваними програмами на комп’ютері / ноутбуці є різні браузери. Через них користувач входить в інтернет, отримує, викачує інформацію, роздає, пересилає іншим користувачам. Тому з’явилися віруси, які вражають точково саме браузери, не зачіпаючи інших програм. Антивірусні програми часто не помічають такі віруси, між тим користувач отримує через них безліч реклами, спливаючих банерів, сповільнюється робота ОС, переходи на потрібний сайт блокуються, відбувається переадресація на інші сайти. Ці та інші неполадки, пов’язані з браузерних вірусами, можна виправити, очистивши браузер Яндекс, Google Chrome, IE та інші. Давайте розглянемо, що таке рекламний вірус в браузерах, як видалити його безпечно, ефективно.

Видалення вірусів з браузерів

симптоми зараження

Їх багато, назвемо найпоширеніші.

 • Поява нав’язливих рекламних банерів, тізерів, посилань з пропозиціями продати або купити. Причому реклама виникає на сторінках сайтів, де раніше її не було.
 • З’являються запити про підтвердження якихось відомостей з порадами, вимогами відправити SMS на короткі номери на самих різних сайтах, в тому числі популярних (вірус замінює адресу сайту).
 • Виникнення безлічі вікон з повідомленнями про швидке блокуванні.
 • Вихід вікон з повідомленням про необхідність перевірити і встановити новий флеш-плеєр.
 • Відкриття в браузері різних еротичних картинок, відео.
 • Довільно відкриваються вкладки, вікна в браузері, часто непомітно, побачити вкладку можна тільки після закриття основного вікна браузера.

шляхи зараження

 • Зазвичай зараження відбувається при закачуванні програм, використовуючи файли-установники з розширенням .exe. Запустивши установник, ви бачите пропозицію встановити вже саму програму або завантажити її, заодно отримуєте кілька модулів, доповнень.
 • В деякі програми «вшитий» рекламний модуль, пропонуються доповнення — так може потрапити до вас вірус adware.
 • Віруси потрапляють при відвідуванні сумнівних сайтів, зазвичай еротичної спрямованості, фішингових. Іноді посилання приходять через поштові розсилки, в соцмережах від абсолютно незнайомих осіб.

Антивірусні програми не гарантують 100% захисту, все ж при відсутності їх ризик зростає багаторазово. При постійному оновленні їх і самої ОС ви підвищуєте захист від всіляких вірусних атак.

Видалення браузерного вірусу

Якщо ви «піймали» рекламний вірус в браузері, як видалити його? Багато в чому перебіг подій залежить від конкретного вірусу, що потрапив в браузер. Однак є універсальні методи, які допомагають в таких ситуаціях. Пропонуємо вам покрокову інструкцію, радимо виконувати все саме в зазначеному порядку.

Перевірка антивірусною програмою

Відкрийте браузер Яндекс, Google Chrome, зайдіть в доповнення. ( «Інструменти» — «Додатки). Подивіться, чи немає підозрілих без встановленої вами. Якщо бачите незнайомі, видаліть їх.

На браузерах Firefox і Opera натисніть Ctrl + Shift + A, потім пройдіть через «Інструменти» в «Доповнення».

Перевірка додатків

Рекламний модуль нерідко встановлюється у формі додатку. Для перевірки зайдіть в Панель управління — Програми — Програми та засоби.

Програми та засоби

Програми та засоби

Якщо бачите підозрілі програми в списку — видаліть їх.

Перевірка утилітами

Як сказано вище, антивірусники не знаходять все тизери, рекламний «сміття», що потрапили на комп’ютер. Якщо у вас вірус реклама в браузері, як видалити її, адже постійна нав’язлива реклама заважає роботі на браузері?

Краще цього для перевірки застосувати дві спецутіліти. Рекомендуємо провести перевірку обома утилітами, вони очистять ваш пристрій ефективно, буде видалена реклама, ви здивуєтеся, скільки сміття є на комп’ютері / ноутбуці. Завантажуйте утиліти з сайту-розробника, встановіть, проскануйте ними ваш пристрій.

AdwCleaner

Утиліта допоможе вирішити питання, як видалити вірус з браузера Google Chrome і з багатьох інших браузерів. AdwCleaner швидко просканує ваш браузер на наявність підозрілих, шкідливих скриптів, додатків, допоможе усунути, також ви можете очистити рекламний «сміття», файли, ярлики, системний реєстр. Підтримує різні браузери: IE, Google Chrome, Firefox, Opera, Яндекс.

AdwCleaner

AdwCleaner

Malwarebytes

Програми, вичищати сміття з комп’ютера / ноутбука. Дозволяє сканувати пристрій в різних режимах. Є платний контент, але для повноцінної перевірки цілком достатньо безкоштовної версії.

Перевірка файлу hosts

Деякі віруси замінюють файл hosts, прописуючи в своїй версії файлу рядки, які змінюють ваше з’єднання з сайтами. Внаслідок цього при відкритті популярного сайту ви потрапляєте на сайт шахраїв, зроблений за аналогією, але що пропонує вам надіслати SMS на короткий номер для підтвердження будь-яких відомостей, пропонують підписку. При відправці SMS з вашого телефону знімаються гроші.

 • Файл hosts знаходиться за наступною адресою: C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc.

C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc

C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc

 • Цей файл можна відновити в первісному варіанті різними способами. Найбільш ефективний — очищення в AVZ антивірус. Цей же антивірус допомагає очистити пристрій від різних троянських програм, поштових черв’яків і іншого «сміття».
 • Відкривши програму, зайдіть в меню «Файл», пройдіть в «Відновлення системи».

«Відновлення системи» в AVZ

«Відновлення системи» в AVZ

 • Побачивши список для відновлення, знайдіть рядок «Очищення файлу hosts», поставте галочку, натисніть «Виконати».

Очищення файлу hosts

Очищення файлу hosts

 • Протягом 10 секунд файл буде відновлений.

Якщо AVZ антивірус не працює на вашому пристрої (несумісний) або немає можливості його скачати, відновити hosts можна за допомогою «Блокнота».

 • Відкрийте «Блокнот» з правами адміністратора, для цього викличте вікно «Виконати», натиснувши Win + R, впишіть в рядку notepad, натисніть Enter.
 • У блокноті пройдіть в «Файл» — «Відкрити».
 • Впишіть вищевказаний шлях до файлу hosts.
 • Коли відкриється папка, введіть в рядок назва hosts і натисніть «Відкрити».
 • Видаліть всі записи нижче рядки 127.0.0.1.

Прокрутіть обов’язково весь файл вниз, щоб переконатися, що нижче цього рядка нічого не вписано.

Перевірка браузерних ярликів

Вірус може вписати в ярлик браузера шкідливі команди. Для перевірки клікніть по ярлику ПКМ, пройдіть в «Властивості».

Подивіться, як записано браузер в рядку «Об’єкт». Запис повинен бути такого виду: C: \ ProgramFiles (x86) \ MozillaFirefox \ firefox.exe.

Якщо замість програмних файлів адреса веде в Documents and Settings, в кінці ви бачите замість файлів браузера дивну запис, значить, ярлик пошкоджений вірусом. Видаліть ярлик, створіть новий.

Поради по браузерам

Яндекс

На деяких браузерах є свої «фішки», особливості. Розглянемо, як видалити вірус з браузера Яндекс. Рекомендуємо два шляхи.

 • Найбільш ефективний — це видалити яндекс.браузер, потім заново його перевстановити.
 • У браузері зайдіть в «Інструменти» — «Налаштування».

Налаштування в яндекс.браузер

Налаштування в яндекс.браузер

 • Далі виберіть «Налаштування JavaScript». Пройдіть в «Налаштування JavaScript» або в папку для користувача файлів. Очистіть папку від всього вмісту.

IE

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector