Як вибрати роутер Wi-Fi

У сучасному світі при нинішньому розвитку інтернету і особливо мобільних технологій, на перший план виходить якісний і найбільш швидкісний доступ до мережі. Кожен користувач хоче отримати стабільний провідний інтернет і максимально ефективно трансформувати його в Wi-Fi для підключення до мережі смартфонів, планшетів, ноутбуків, телевізорів та іншої цифрової техніки. Вибір роутера в цьому випадку грає одну з найважливіших ролей, так як саме він буде автоматично забезпечувати користувача стабільним сигналом, швидкістю, безпечним з’єднанням і масою інших додаткових параметрів. Цей матеріал дасть вам декілька рекомендацій про те, як вибрати роутер Wi-Fi для дому та на що варто звернути при цьому свою увагу.

Вибір Wi-Fi роутера

Визначитися з вибором роутера не так просто, як здається

Якщо у вас вже був домашній Wi-Fi, але з якоїсь причини вам знадобилося вибрати інший, ви, швидше за все, прекрасно знаєте, що таке роутер і для чого він використовується. Для тих же, хто вперше зіткнувся з подібними пристроями, варто спочатку розібратися з дивовижним словом «роутер» і зрозуміти, навіщо він потрібен в принципі.

Що таке роутер?

Роутер — це мережевий комп’ютер, який має два або більше мережевих інтерфейсу і відповідає за пересилання пакетів даних між декількома сегментами однієї мережі. Якщо говорити більш звичною мовою, до роутера з одного боку підключається кабель інтернету, а з іншого — всі пристрої в межах вашої квартири, яким необхідний провідний інтернет. Паралельно роутер створює і підтримує роботу бездротової мережі Wi-Fi, забезпечуючи з’єднанням ваші мобільні пристрої та іншу техніку.

Відрізняються роутери функціональністю, підтримкою різних протоколів інтернету, радіусом дії Wi-Fi в залежності від розмірів вашого будинку або квартири, а також ціною.

Різні протоколи передачі даних

Перше, що допоможе вам вибрати роутер Wi-Fi для будинку, — це уточнення, за яким з протоколів працює ваш майбутній або існуючий провайдер. Найбільш поширеними на сьогоднішній день у великих містах є протоколи PPTP і L2TP. Набагато рідше зустрічається PPPoE, який є прерогативою невеликих або навіть локальних провайдерів, які обслуговують будинки в межах одного мікрорайону. Існує також протокол ADSL, який представляє собою передачу інтернет-сигналу за допомогою телефонної мережі.

Уточнивши у провайдера, за яким саме стандарту і протоколу до вас буде надходити інтернет, доступні варіанти роутера для будинку кілька скоротяться.

Протоколи передачі даних

Також, щоб вибрати найбільш надійну модель, не варто забувати і про стандарти і протоколи шифрування Wi-Fi. Серед найбільш поширених і надійних числяться WEP, WPA і WPA2. У випадку з Wi-Fi ситуація дещо простіша: як правило, кожен роутер підтримує відразу кілька протоколів шифрування і чим більше їх, тим більш універсальною буде ваша домашня мережа.

Спробуйте також уточнити, які з протоколів шифрування підтримують пристрої, що знаходяться у вас вдома. Ця інформація також допоможе вибрати найбільш підходящу модель роутера.

Відгуки інших користувачів

Якщо ви рідко стикаєтеся з мережевим обладнанням, характеристиками цифрової та комп’ютерної техніки, і вам ні про що не говорять частота процесора і об’єм оперативної пам’яті, то після першого кроку, описаного вище, рекомендуємо перейти до вивчення відгуків інших користувачів про конкретні моделі. Для цього вам необхідно звернутися не до сайту виробника і не до сайтів інтернет-магазинів, які торгують подібними товарами, а відвідати одну з майданчиків агрегації відгуків або цін інтернет-магазинів. Найбільш відома з них, звичайно ж, Яндекс.Маркет, але використовувати ви можете і будь-яку іншу площадку, якщо знаєте гідні альтернативи.

Знайдіть на подібному сайті всі моделі, що підтримують необхідні вам протоколи і ретельно вивчіть відгуки покупців, що вже використовують ці моделі. Обов’язково звертайте увагу як на опис достоїнств, так і на зазначені недоліки моделей. Якщо в коментарях до конкретної моделі часто зустрічаються скарги на зависання роутера або проблеми зі швидкістю, — швидше за все, це дуже недорога модель. Заощадивши при покупці, ви більше втратите на стабільній роботі — як самого пристрою, так і домашньої мережі Wi-Fi в цілому.

Серед недорогих моделей найбільш поширеними є дві проблеми. Через низьку вартість і скромних характеристик комплектуючих, захованих в корпусі роутера, при скачуванні, наприклад, торрентів, можуть спостерігатися зависання пристрою. Адже пірінгова технологія передачі даних має властивість дуже сильно навантажувати центральний процесор і оперативну пам’ять як комп’ютера, так і мережевого роутера.

Другий поширеною проблемою є занижена швидкість передачі даних — знову ж таки, внаслідок низької вартості комплектуючих і низькою пропускною їх здатності. Буває і так, що, купивши недороге мережеве обладнання для будинку і замовивши найдорожчий і високошвидкісний тариф у оператора, користувачі виявляють невідповідність реальної і заявленої в тарифі швидкості. І перше, що спадає на думку, — це не самий чесний сервіс провайдера. Тоді як справа все в роутері, який не здатний забезпечити оплачені, наприклад, 100 Мб / c і фактично ви отримуєте лише 20 Мб / c.

Характеристики

Якщо ж ви більш-менш досвідчений користувач, який в курсі, з яких компонентів складається роутер Wi-Fi і знає хоча б приблизні значення потужності комплектуючих свого пристрою, звертайте увагу на докладні характеристики роутера. Цю інформацію вам належить якийсь час пошукати в мережі, так як виробники нечасто вказують частоту процесора, встановленого в роутері, обсяг оперативної пам’яті або обсяг flash-накопичувача. Як наслідок, знайти таку інформацію і на сайтах інтернет-магазинів також вкрай складно.

Вибір по технічних характеристиках

Вибравши модель і ввівши її в пошуковому рядку Google або Яндекс, спробуйте додати до пошукового запиту слово specifications. Це відкриє перед вами кілька англомовних сайтів та форумів, де знайти подібну інформацію часто набагато простіше. Знайшовши докладні характеристики роутерів, ми рекомендуємо вам звертати увагу на моделі, що мають на борту процесор з частотою не менш 240 МГц, обсяг оперативної пам’яті на рівні 64 Мб і вище, а також flash-накопичувач на 16 або 32 Мб. Також звертайте увагу на значення потужності передавача (обчислюється в dBM). Ця величина показує, наскільки потужним буде сигнал Wi-Fi і, відповідно, на скільки великим може бути приміщення, де буде встановлений роутер.

Прошивки і оновлення ПЗ

Наскільки популярною не була б модель обраного вами роутера і як втішними не були відгуки, рекомендуємо відвідати офіційний сайт виробника і ознайомитися з інформацією про те, як часто оновлюється програмне забезпечення конкретної моделі і як давно була випущена актуальна прошивка. Це дасть не тільки розуміння того, наскільки актуальна сама модель, але і рівень технічної підтримки ПЗ, який також дуже важливий. Так як роутер — це той же комп’ютер, тільки кілька урізаний і з вузьким набором завдань, він точно так само працює на базі операційної системи, яка вимагає доопрацювань і регулярних оновлень.

Особливості прошивки роутера

Якщо ви досвідчений користувач, поцікавтеся в мережі також наявністю кастомних прошивок для обраної вами моделі. Найчастіше подібне неофіційне ПО може значно розширити функціональність пристрою, внести важливі зміни в його роботу. І, що найголовніше, — збільшити швидкість передачі даних, знявши деякі обмеження, встановлені виробником.

Ціна і наслідки економії

З усього вищесказаного можна зробити висновок про те, що економити на мережевому обладнанні однозначно не варто. Будь-яка сума, зекономлена під час купівлі, повинна дорівнювати для вас урізаною функціональністю, зекономленими комплектуючими і як наслідок — менш якісної і менш стабільною роботою роутера. Як і будь-який інший комп’ютер, який ви вибираєте і купуєте, роутер повинен бути продуктивним для того, щоб мати можливість впоратися з будь-яким навантаженням, грамотно і без затримок розподілити швидкість і пакети даних між декількома підключеними пристроями і забезпечити якісне шифрування даних.

Однозначно не варто недооцінювати важливість шифрування і його ресурсомісткість. Кодуючи і декодуючи на ходу великі обсяги інформації, будь-який роутер вимагає серйозної потужності. Особливо це актуально при скачуванні або вивантаженні в мережу великих файлів, використанні торрент-технології і так далі.

Особливо не варто економити тоді, коли вам необхідно вибрати роутер для великої квартири або будинку, що має кілька кімнат. Серед недорогих моделей, оснащених однією антеною, часто можуть зустрічатися такі, які насилу можуть забезпечити мережею одну кімнату і їх сигнал не здатний подолати бетонні або цегляні перекриття. Не кажучи вже про те, якщо таких перекриттів виявиться кілька.

Не варто економити на обладнанні

Заощадивши один раз, може знадобитися витрачати на ремонт або нову покупку

Підбиваючи підсумки

При виборі роутера варто звертати увагу на кілька ключових параметрів. Першим і найважливішим з них є сумісність з мережами вашого інтернет-провайдера. Для створення якісної і стабільної мережі обов’язково дізнайтеся найбільш докладні характеристики декількох моделей, які здаються вам найбільш підходящими при ваших запитах і потребах. Обов’язково вибирайте роутер, виходячи з потужності і радіуса дії створюваної ним бездротової мережі, щоб ви могли покрити стабільним сигналом всю свою квартиру або будинок. Не варто економити при покупці роутера, так як при великій кількості підключених пристроїв і обробці великих обсягів інформації можна зіткнутися з нестабільною роботою і зависаннями. Це властиво будь-якій недорогому комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector