Як вибрати ноутбук за параметрами

Ноутбук за останні роки став одним з купованих видів комп’ютерної техніки. Популярність він заслужив завдяки показнику мобільності, що робить доступною можливість його експлуатації без прив’язки до стаціонарного місця. Незважаючи на те що більшість користувачів комп’ютерної техніки вже є власниками ноутбуків, питання про їх виборі і покупці не стане менш популярним.

Як вибрати ноутбук
Вибір ноутбука є складним завданням не тільки для новачків, але і для знаючих людей. Величезний асортимент товарів заводить у глухий кут навіть просунутих користувачів комп’ютерної техніки. Для багатьох покупців вирішальними при виборі пристрою є такі показники, як дизайн і виконання, однак для того щоб куплений товар при експлуатації не розчарував свого власника, максимальну увагу при його покупці варто приділити функціональними показниками техніки. Розглянемо в цій статті, як правильно вибрати ноутбук, щоб він максимально відповідав вимогам користувача, а також міг виконувати ті функції, які необхідні споживачеві.

Головні показники при виборі ноутбука

Перш ніж відправиться безпосередньо в магазин комп’ютерної техніки, варто уважно вивчити актуальний асортимент пропонованих товарів, а саме їх параметри і характеристики. Працювати необхідно в трьох напрямках:

  1. Вивчити показники комп’ютерних комплектуючих, таких як оперативна пам’ять, жорсткий диск, процесор, відеокарта і акумулятор, які впливають безпосередньо на їх функціональність.
  2. Дослідити наявність додаткових комплектуючих, а саме оптичного приводу, модулів Wi-Fi і Bluetooth, кардридера, веб-камери.
  3. Розглянути особливості виконання корпусу товару, вид і параметри дисплея.

Комплексний підхід до вибору портативного пристрою по перерахованим вище параметрам гарантуватиме покупку ноутбука саме тієї якості, яке необхідно споживачеві для комфортної експлуатації пристрою.

Функціональні характеристики ноутбуків

Починати вибір хорошого ноутбука для себе треба з визначення типу процесора, який вважається мозком пристрою і відповідає за його продуктивність. Вони бувають двох видів — Intel і AMD. Якіснішими вважаються ноутбуки з процесором Intel, вони швидше справляються з завданнями, забезпечують максимальну продуктивність при роботі з офісними додатками і в інтернеті. Якщо комп’ютерна техніка купується переважно з метою пограти в ігри, тоді краще вибрати другий тип, який характеризується вдосконаленою інтегрованою графікою. Тут також необхідно звернути увагу на кількість ядер. Процесори з одним ядром вважаються слабкими, ноутбук починає гальмувати вже при відкритті декількох вкладок в інтернеті. Для роботи або навчання максимально прийнятними вважаються двоядерні процесори. Для важких ігор і роботи з комп’ютерною графікою підійдуть пристрої, які мають чотири ядра і більше.

Оперативна або вбудована пам’ять ноутбука є одним з найважливіших параметрів вибору. Від пам’яті буде залежати те, наскільки швидко зможе справлятися пристрій з поставленими споживачем завданнями. Вбудована пам’ять сучасних ноутбуків від двох до шістнадцяти гігабайт. Якщо споживачеві необхідний недорогий ноутбук для роботи з текстовими додатками і електронною поштою, тоді йому підійде модель з оперативкою в два гігабайти, однак для комфортної роботи з сучасними важкими додатками краще купувати пристрої з оперативкою як мінімум в чотири гігабайти.

Внутрішні комплектуючі ноутбука

Внутрішні комплектуючі ноутбука

Для споживачів, які вибирають ноутбук не тільки для офісної роботи, але і з розважальною метою, варто звернути увагу на наявність відеокарти. У найпростіших і недорогих пристроях вона не є обов’язковою, користувачеві буде досить вбудованого в процесор контролера, проте для роботи з графікою і експлуатації ноутбука в ігрових цілях цей модуль є важливим.

А також варто приділити окрему увагу жорсткого диска товару, його обсягом і типом. На сьогодні існує два види дисків: HDD і вдосконалені SSD-накопичувачі. Другий тип вважається більш потужним і надійним сховищем даних, проте вартість пристроїв з таким накопичувачем вище. SSD-накопичувачі відрізняються від своїх попередників якістю виконання, що збільшує швидкість завантаження самого комп’ютера. Якщо він купується в ігрових цілях, варто звернути увагу на моделі з типом вінчестера SSD. Обсяг диска практично ніяким чином не впливає на працездатність переносного комп’ютера, від нього залежить тільки кількість інформації, яку можна буде зберігати на пристрої. Так як на сьогодні немає необхідності зберігати безліч важких фільмів і відео на своєму пристрої, більшість користувачів дивляться їх в режимі онлайн, оптимальним вважається обсяг вінчестера в п’ятсот гігабайтів.

Не на останньому місці при виборі переносного комп’ютера варто акумулятор, а саме його ємність. Ноутбук може працювати безпосередньо через блок живлення від мережі, в цей час він трохи заряджається, однак батарея не бере участі в постачанні харчуванням пристрою, а також дистанційно від акумулятора, що робить його мобільним. Від ємності батареї залежить, наскільки довго зможе працювати переносний комп’ютер без підзарядки. Якщо пристрій купується більше для стаціонарного використання, тоді можна звернути увагу на недорогий ноутбук з акумулятором слабший, для мобільних людей — чим потужніший батарея, тим краще, більше часу можна буде працювати в автономному режимі.

При виборі портативного комп’ютера за характеристиками, варто уточнити також про наявність встановленої операційної системи. Деякі моделі пристроїв продаються в голому вигляді, тому користувачеві після їх покупки доведеться купувати ліцензійну операційну систему і встановлювати її, що коштує чималих грошей.

додаткові комплектуючі

Складові портативного комп’ютера не мають прямого впливу на його продуктивність, однак наявність деяких з них спрощує роботу, робить експлуатацію більш зручною.

Веб-камера — це модуль, який дозволяє спілкуватися в режимі онлайн за допомогою відеозв’язку. У недорогих моделях вона відсутня або вбудована слабка камера в 1,3 мегапікселя, яка дає розмите зображення, немає відчуття реальності при спілкуванні. Якщо для користувача є важливим спілкування у відеорежимі, варто звернути увагу на моделі портативних пристроїв з гарною і потужною камерою.

Вбудована веб-камера ноутбука

Вбудована веб-камера ноутбука

Неоднозначно користувачі відносяться до наявності оптичного приводу. Він призначений для зчитування і запису CD і DVD-дисків. Так як більшість користувачів давно вже перейшли на більш зручні флеш-накопичувачі, наявність приводу не є обов’язковим.

Щодо таких модулів, як Wi-Fi і Bluetooth — їх наявність є бажаним на обраному портативному комп’ютері. За допомогою вбудованого модуля Wi-Fi користувач зможе підключатися до джерел бездротової мережі, а Bluetooth дозволяє передавати з інших пристроїв інформацію по бездротовому каналу.

Вибираючи ноутбук за параметрами, варто дізнатися про наявність кардридера, який є практично у всіх сучасних пристроях, забезпечує можливість зчитування флешок будь-якого типу. Недорогі моделі пристроїв старого типу можуть не мати цього модуля, що значно ускладнює або навіть унеможливлює роботу з деякими накопичувачами. А також важливо звернути увагу на тип USB-роз’ємів для підключення зовнішніх пристроїв. Більшість моделей мають тільки роз’єми типу 2.0 для підключення зовнішніх блоків, модернізовані, мають велику швидкість передачі даних роз’єми типу 3.0 присутні тільки в більш нових моделях. Так як ноутбук купується не на один рік, а розвиток комп’ютерних технологій рухається стрімко вперед, бажано передбачити, щоб як мінімум один роз’єм був вдосконаленого типу.

Звичайно ж, вибирати ноутбук з вигляду і дизайну не менше ніж нерозумно, так як дуже красиве пристрій може бути нефункціональним і непрактичним в роботі. Однак скидати з рахунків зовнішні показники і характеристики портативного пристрою повністю не варто.

Важливою особливістю при виборі ноутбука є матеріал виконання його корпусу. Він не має впливу на роботу пристрою, однак більш дешеві моделі пристроїв мають корпус з пластика, який схильний до пошкоджень. А також на таких корпусах дуже помітні відбитки, пристрої швидше затираються при частому носінні в сумці і набувають непрезентабельний вигляд. Краще купувати ноутбук, який має корпус з хорошого пластика і металу або їх комбінації, незважаючи на те, що ціна таких моделей трохи вище.

Розмір ноутбука залежить від розміру екрана. У продажу представлені моделі розміром від 13 дюймів і вище. При виборі хорошого портативного пристрою фахівці не радять брати найменші моделі, так як вони не тільки не дуже практичні в роботі, але і негативно впливають на зір людини. Краще віддати перевагу середнім за розмірами дисплеїв. А також невеликі ноутбуки мають укорочённую клавіатуру, яка по своїй зручності в роботі значно поступається повномірним моделям.

Розмір монітора ноутбука

Далі необхідно вивчити параметри дисплея ноутбука. На сьогодні у продажу є переносні комп’ютери з глянцевим і матовим покриттям екрану. На перший погляд, глянсове покриття може здатися більш досконалим, проте на практиці такі екрани дуже реагують на яскраві джерела світла, що при експлуатації відображається відблисками. Краще віддавати перевагу менш контрастним моделям, які менш реагують на джерела світла. Що стосується дозволу екрану: чим більше пікселів, тим краще і чіткіше буде картинка на екрані.

Правильний вибір ноутбука за потребами

Радити для всіх абсолютно користувачів якісь єдині параметри неможливо, так як не існує універсального портативного пристрою, який підійде практично для всіх людей.

Вибирати ноутбук за параметрами потенційному покупцеві необхідно в залежності від своїх потреб і сфери його використання. Вибираючи ноутбук для стаціонарної експлуатації, варто більше уваги приділити екрану і клавіатурі. Треба віддати перевагу моделям з екраном не менше сімнадцяти дюймів і повноцінної клавіатурі, які хоч і більше за розмірами, проте більш зручні в роботі. А також бажано, щоб портативний комп’ютер мав достатню кількість USB-роз’ємів для підключення всіх необхідних для будинку зовнішніх пристроїв, оперативну пам’ять не менше шести гігабайт і хороший процесор, який дозволить всебічно експлуатувати ноутбук. Вибираючи ноутбук для дому, можна пожертвувати ємністю батареї, так як джерело живлення знаходиться поруч.

При виборі ігрового портативного комп’ютера треба більше уваги приділити таким характеристикам, як оперативна пам’ять, яка повинна бути не менше восьми гігабайт, що дозволить грати в важкі ігри без гальмувань, і процесор, який має не менше чотирьох ядер. Хороша графіка, якість екрану і наявність відеокарт будуть супроводжувати максимально точному і детальному зображенню.

Визначившись з головними для себе технічними характеристиками товару, можна переходити до конкретного вибору моделі. Моделі пристроїв з аналогічними характеристиками від різних виробників мають широкий ціновий діапазон. Питання, чи варто переплачувати за бренд або можна при покупці керуватися виключно функціональними показниками, цікавить багатьох покупців.

Популярні виробники ноутбуків

Популярні виробники ноутбуків

Однозначної відповіді на це питання не існує, кожен повинен керуватися своїми фінансовими можливостями, тим більше що ламається як дорога, так і бюджетна техніка. Та й можливість купити ноутбук від самого популярного виробника Apple є не у всіх, з огляду на вартість товарів компанії. Однак віддавати перевагу невідомим фірмам також не рекомендується. Краще купувати товари від відомих виробників, що мають свої сервісні центри в країні і користуються популярністю. Не варто скидати з рахунків відгуки споживачів продукції, які можуть допомогти зробити правильний вибір.

Серед популярних виробників можна виділити фірми Asus і Aser, які відрізняються демократичною ціновою політикою, є лідерами на ринку продажів. Товари цих марок мають гідні технічні показники і характеризуються як надійні пристрої.

Недорогий вважається фірма Lenovo, що спеціалізується більше на ігрових і бюджетних моделях, ціна яких відповідає якості.

Цінова категорія товарів від Dell і Sony трохи вище, однак їх продукція відрізняється високою якістю, тривалим терміном експлуатації і, відповідно, великим гарантійним періодом. Фахівці і користувачі радять віддавати перевагу саме цим маркам товарів, якщо дозволяють фінансові можливості.

Де краще купувати ноутбук

При покупці ноутбука краще утриматися від придбання товару на стихійних ринках або з рук. На сьогодні багато хто віддає перевагу онлайн-покупок, проте придбання техніки через інтернет-магазини має як плюси, так і мінуси. До плюсів можна віднести вартість, яка значно нижче, ніж в звичайних спеціалізованих магазинах, зручний вибір пристрою в домашніх умовах і величезний асортимент. Мінусами можуть бути невідповідності заявленої комплектації або дизайну на сайті, можливі пошкодження при транспортуванні, неправильне оформлення гарантійних документів. А також покупцеві в разі поломки доведеться самостійно шукати сервісний центр, де зможуть виконати гарантійні зобов’язання.

Більш надійним вважається придбання товару в спеціалізованих магазинах, де покупець зможе оглянути пристрій і проконтролювати оформлення документів. Такі магазини несуть відповідальність за проданий ноутбук протягом усього гарантійного періоду, в разі поломки досить звернутися з ноутбуком і документами в магазин для вирішення проблемного питання.

висновки

Купити недорогий, але хороший і надійний ноутбук на сьогодні не надто легке завдання. Величезний асортимент пропонованих товарів змушує задуматися навіть досвідчених користувачів комп’ютерної технікою.

Для того щоб купити пристрій, який буде відповідати потребам споживача, варто вибирати товар не за порадами друзів, продавців в магазині або зовнішнім виглядом, а керуючись власними вимогами. Детальне вивчення параметрів і характеристик товару гарантуватиме вибір і покупку того ноутбука, який максимально відповідає вашим побажанням і стилю його експлуатації.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector