Як вибрати кімнатну антену для телевізора

Що таке телевізійна антена? Це невеликий прилад, у якого є здатність приймати сигнал для передачі на екран телевізора. Існує три основних типи:

  • кімнатні (внутрішні);
  • зовнішні;
  • супутникові.

Як підібрати кімнатну антену

Які фактори і особливості слід врахувати при покупці кімнатної антени.

І зараз ми проведемо невеличкий аналіз, який допоможе зробити правильний вибір при купівлі та встановлення цифрового телебачення саме кімнатного типу.

Типи кімнатних антен

Тіпіфікація даних приладів ділитися ще на два розгалуження. Тобто їх ділять по різновиди хвиль, які здатна прийняти телеантена, і за силою прийому телесигналу. Спираючись на цю інформацію, виділимо основні плюси і мінуси при виборі кімнатних антен.

різновиди антен

Як ми зазначали вище, за різновидом прийому хвиль телеприймачі діляться на три різновиди:

  1. Метрові — призначаються для прийняття хвиль метрового діапазону, така антена ловить тільки сигнал аналогового ТБ, який на сьогоднішній день використовують одиниці телеканалів. метрова
  2. Дециметрові — як можна здогадатися з назви, цей тип вловлює хвилі дециметрового діапазону, на цій хвилі мовить основна маса аналогових каналів Росії. А також на цій частоті телесигналу віщають телеканали цифрового телебачення (в основному їх називають DVB-T2). Якщо в телевізорі немає тюнера DVB-T2, значить, є необхідність придбати ресивер для можливості показу цифрових каналів. дециметрова
  3. Усехвильові — приймачі змішаного типу, які містять в собі два попередніх приладу. Всеволновая тип найбільш поширений і має корисну можливість перемикання між аналоговим і цифровим телебаченням. всеволновая

Примітка. Всі три різновиди телеантен відрізняються також і за зовнішнім виглядом, метрові являють собою якісь «вусики» для прийому телесигналу, в той час як дециметрові антени мають вигляд кільця або рамки. Усехвильові мають елементи обох вище перерахованих приймачів.

Активні і неактивні

І також розрізняють два види телеантен, які різняться лише силою прийому сигналу:

  1. Активні — маючи непоганий рівень сигналу, непогано підходять для густо заселених пунктів. Корисний у випадках віддаленості джерела хвиль (ретранслятора) і якщо місце установки не має можливості отримувати «прямий» телевізійний сигнал, приймаючи відбиті хвилі. Активні прилади мають підсилювач (спеціальна плата), в деяких випадках з потребою підключення до електромережі за допомогою власного блоку живлення або подачі електроенергії від ресивера.
  2. Неактивні — корисні за умови близького знаходження від ретранслятора. Якщо сигнал хвиль досить сильний — немає сенсу ставити посилену версію телеприймача, щоб уникнути «переусіленія» прийому телеканалів, що так само негативно впливає на якість зображення, як і недостача телемовного сигналу.

Аналізуємо і вибираємо кімнатну антену

Беручи до уваги вище перераховану інформацію, можна підвести підсумок — що головним критерієм покупки внутрішньої антени є розташування ретранслятора щодо місця установки приймача. Тобто покупка метрової антени знадобиться, якщо вам потрібно провести телеканали на дачу або місце відпочинку далеко від густо забудованих міст, де не буде перешкод і спотворень (відбитого телесигналу). А також не забуваємо враховувати відстань до мовної телевежі (в інтернеті можна подивитися карту покриття) і за даними покриття думаємо — чи потрібен нам підсилювач.

Примітка. Якщо ваш вибір припав на метрову внутрішню антену — варто зауважити, що небажано використовувати дільник (розводити сигнал на 2 і більше телевізора), а краще використовувати активний тип приладу (посилений).

Купівля дециметровому антени окупить себе, якщо вам потрібен більший список і різновид каналів або цифрове (DVB-T2) телебачення. У великих містах найкраще вибирати телеприймач з підсилювачем, так як сигнал там нерідко «відбитий». І не варто забувати про довжину кабелю, яким підключається антена до телевізора: чим довше кабель, тим гірше буде якість. Всехвильовий приймач стане в нагоді, якщо вам потрібні телевізійні канали метрового і дециметрового діапазону (наприклад, якщо у вас два улюблених каналу з різними хвилями).

Примітка. Якщо приймач розташовується на відстані в 20 км і більше, краще користуватися зовнішніми ефірними антенами.
ВАЖЛИВО. Державою РФ приблизно до 2018 року спонсорування мовлення аналогового ТБ припиняється!

Вигода економічного аспекту при виборі кімнатної антени полягає в тому, що проведення аналогового ТБ коштуватиме на розряд дешевше, ніж підключення цифрового (DVB-T2) телебачення, не кажучи вже про встановлення окремого елемента посилення сигналу (активної антени).

Згодом ми підкреслили, в яких умовах і за яких обставин правильно вибрати приймач з досягненням кращої якості ТВ. Розібравшись з цим, можна сміливо купувати потрібну нам внутрішню телеантен і насолоджуватися переглядом телепередач.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector