Як створити завантажувальну флешку MS-DOS

Мета, заради якої користувачі йдуть на створення завантажувальної флешки DOS, переслідує відновлення працездатності комп’ютерної техніки під управлінням операційних систем сімейства Віндовс. Виявлення і виправлення помилок здійснюється набагато простіше, на низькому ДОС-рівні, перед завантаженням системних файлів основної операційної системи. Для цього потрібно в BIOS внести зміни, вказати конкретне обладнання в розділі «boot loader».

Створення завантажувальної флешки MS-DOS для відновлення ОС Windows

У яких випадках потрібно буде зробити системну флешку DOS самостійно

Питання може здатися дивним для більшості користувачів. Навіщо повертатися до дрімучим методам, переносити DOS на флешку при сучасному рівні розвитку інформаційних технологій? Її наявність допоможе власнику:

 • безпечно перепрошити БІОС;
 • виправити пошкоджені файли конфігурації;
 • оновити системні драйвери;
 • отримати доступ до всіх файлів.

ВАЖЛИВО. Для діагностики, пошуку несправностей і тестування обладнання робочої станції завантажувальна флешка DOS вкрай корисна. Доказом служить вшита, в обов’язковому порядку, компанією Майкрософт утиліта перевірки оперативної пам’яті «MemTest86 +» на виявлення помилок.

До того ж завантажувальна флешка MS DOS допоможе підняти будь-яку операційну систему, що вийшла з ладу з різних причин. У більшості ситуацій вона залишається єдиною «рятівницею» від раптово виниклих неприємностей. Історія зайвий раз доводить, що флешка завантажувальний і ДОС не втратили своєї актуальності.

багатозадачні варіанти

Системні адміністратори віддають перевагу створенню завантажувальних флешок DOS, що забезпечує усунення конфліктів на багатьох платформах (Windows і Linux). На підключається зовнішній носій копіюються утиліти, файловий менеджер, антивірусні програми, інші програми.

Перед тим як зробити завантажувальну флешку DOS, визначається набір необхідного для установки програмного забезпечення, широкого кола завдань.

Універсальна завантажувальна флешка під управлінням MS DOS здатна творити чудеса при роботі з FAT32, NTFS, UEFI.

Флешка під управлінням MS DOS

Флешка під управлінням MS DOS просто необхідна кожному власнику ПК

Покрокова інструкція

Для створення образу завантажувальної флешки в форматі DOS рекомендується завантажити архів Easy2Boot (E2B).

 1. Розпакуйте в будь-який каталог на ПК.
 2. Запустіть файл під назвою _ISO \ docs \ Make_E2B_USB_Drive.cmd.
 3. Для запису образу Live-CD — вкажіть шлях, вибравши диск зі списку.
 4. Дайте відповідь на питання про варіанти пропонованого форматування носія.

Під час перенесення MS DOS на флешку виникає кілька проблем:

 • FAT32 прекрасно взаємодіє UEFI, підтримує файли не вище 4 Гб;
 • NTFS без UEFI не має обмежень;
 • для образів до 4 Гб можна сміливо зробити системну флешку в FAT32.

Щоб NTFS зміг взаємодіяти з UEFI під MS DOS — створення завантажувальної флешки проходить аналогічно попередньому опису. Але в БІОС треба вибирати образ UEFI, щоб Easy2Boot змінила запис першого завантажувального сектора на диску MBR (справедливо за умови, що є в наявності файли конфігурації bootia32.efi, bootx64.efi).

Рекомендації, як зробити завантажувальну для застарілих Windows

Описуваний спосіб підійде, коли потрібно інсталювати MS DOS на флешку для роботи з Віндовс не старші 7 версії. В іншому випадку ризик безповоротної втрати даних неминучий.

Чи не вийде створити завантажувальний карту або USB-накопичувач стандартними засобами Windows, якщо не завантажити додатково usb_and_dos.zip.

Вставте накопичувач в роз’єм, потім розпакуйте архів і клацніть мишкою hp_usb_tool.exe. Hp_usb_tool.exe

Після старту програми вкажіть FAT. Перед тим як створити MS DOS завантажувальну флешку, відзначте «галочкою» відповідний чекбокс, вкажіть шлях вилучення файлів.

Після завершення установки перезавантажте комп’ютер. Увійдіть в розділ «ВООТ» БІОС, змініть пріоритет дисків, пересунувши USB-HDD на верхній рядок.

Рада для власників популярних версій

Для відновлення Windows-7, 8, 10 потрібні сучасні програми, що запускаються привілейованим користувачем від імені root.

Існує кілька способів, як самому створити MS DOS завантажувальну флешку для популярних операційних систем. Одним з них є надійний софт Boot_USB_Sergei_Strelec_2015_v.8.0_x86.

У складі збірки передбачений Acronis Disk Director для розбивки диска і Acronis True Image для запису готового образу і резервного копіювання системи. Всі утиліти мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Розібратися з ними зможе будь-який користувач.Acronis True Image

Для старту Live CD треба змінити пріоритети «boot loader».

Створювати чи ні

Флешносітель — річ дуже корисна. З недоліків можна відзначити: дискомфорт постійного перемикання в Біосе завантажувальних дисків. Зате Ви завжди маєте право вибору рятівних утиліт для Мультізагрузочний носія.

Девайси з DOS неймовірно корисні для відновлення системи після збоїв, коли буде потрібно отримати оперативний доступ до розділів жорсткого диска «убитої» машини. Графічна оболонка файлового менеджера, наприклад, Norton Commander протягом багатьох років виручає «системщиков».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector