Як створити друковану форму 1С

Нікому не секрет, що, хоч в наш час все більша кількість компаній переходять на електронний документообіг, стара приказка «Без папірця ти …» не втрачає своєї актуальності. Так склалося, що перевіряючі органи чомусь цікавлять в першу чергу паперові документи. Тому, якщо ви активно користуєтеся для фінансового контролю програмою 1С: Бухгалтерія або Підприємство, важливо знати, як роздрукувати електронний документ, створений за допомогою програми.

Створення друкованої форми

Друковані форми в 1С дозволяють трансформувати електронний документ в друкований варіант.

Для цього розробник передбачив відмінний інструмент — Конструктор друку. З його допомогою можна створювати документи, в яких можна вказувати будь-які потрібні вам дані, а не тільки кілька стандартних форм. Особливо це стосується тих документів, які не мають строго регламентованого виду, змінювати який ні в якому разі не можна. Сюди, зокрема, можна віднести акт виконаних робіт, деякі накладні або платіжки.

У цьому керівництві пропонуємо розібратися з можливостями Конструктора друку, розглянемо, які можуть бути види друкованих форм і чим вони між собою відрізняються. Також ми покажемо на прикладі, як виводити створену форму на друк.

Види друкованих форм

Для початку варто розібратися, що, взагалі, є друкована форма в 1С 8. Це шаблон електронної таблиці 1С (на зразок Excel), в якому зазначені деякі змінні рядки, які заповнюються даними з програми при оформленні документа.

Друковані форми бувають двох видів:

 • Внутрішні (вбудовані). Вони зберігаються в конфігурації програми, тому краще їх не міняти, так як потім можуть виникнути проблеми при оновленні.
 • Зовнішні — зберігаються окремо від налаштувань програми. І їх допомогою можна створювати і готувати для друку документ практично будь-якої складності, не впливаючи на конфігурацію програми 1С 8.

Як вибрати вже підготовлені макети? Після того як ви проводите операцію приходу або витрати, наприклад, передплачуєте акт виконаних робіт, для роздруківки документи ви натискаєте кнопку «Друк». У списку відображається список форм для друку, які вже заповнені введеними даними про досконалої операції і вашої компанії. Натиснувши потрібний вам вид документа, ви відкриваєте вікно попереднього перегляду, щоб можна було переконатися в правильності заповнених даних. Кнопка друку виводить документ на принтер.

Шаблон друкованої форми

Розібравшись з основами, давайте з’ясуємо, де зберігаються всі ваші друковані форми. Перейдемо до наступного питання.

Де зберігаються друковані форми

Переглянути вбудовані друковані форми можна як в режимі конфігуратора, так і в звичайному режимі підприємства. У першому випадку потрібно при запуску програми натиснути відповідну кнопку в стартовому вікні. Ви побачите меню програми, знайти гілку «РеалізаціяТоваровУслуг», в якій міститься пункт «Макети». У ньому часто містяться тільки два пункти — «Накладна» і «Акт». Де ж тоді всі інші, адже список набагато більш великий? Вони просто ховаються в іншому місці. Потрібно відрити гілку «Загальні» — «Загальні макети», в ній і зберігаються практично всі макети.

У другому випадку потрібно перейти в розділ меню «Адміністрування» — «Друковані форми, звіти і обробки» — «Макети друкованих форм». У ньому будуть відображатися всі макети документів. Примітно, що в цьому ж меню їх можна і відредагувати.

Макети друкованих форм

Що стосується зовнішніх форм, то їх спочатку потрібно або створити через режим конфігуратора, або скачавши готовий файл, а потім підключити в меню «Адміністрування» — «Друковані форми, звіти і обробки» — «Додаткові звіти і обробки». Про це розповімо трохи пізніше.

Створення простої форми через вбудований Конструктор друку

Така друкована форма не має на увазі можливість глибокого редагування, оскільки це спричинить за собою зміну конфігурації програми, а також в подальшому складності при її оновленні. Проте, якщо вас повністю влаштовує стандартна форма або ви хочете заглиблюватися в тонкощі створення зовнішньої форми, це спосіб вам повністю підійде.

 1. Насамперед запустити в режим Конфігуратора, знайдіть потрібний вам документ, наприклад, РеалізаціяТоваровУслуг, у властивостях документа перейдіть в Дії — Конструктори — Конструктор друку.
 2. При запиті варіанти роботи виберіть «Звичайні форми».
 3. Дайте назву новому макету, наприклад, «Друк рахунку».
 4. Виберіть ті реквізити, які ви б хотіли бачити в шапці документа. Причому їх потрібно вибирати в тому порядку, в якому вони будуть відображатися. Для вибору вам потрібно виділити курсором пункт в лівій колонці і натиснути стрілочку посеред екрану, щоб реквізит відобразився в правій колонці.
 5. Відзначте реквізити для відображення в табличній частині. Вибір реквізитів відбувається за тим же принципом, що і в попередньому пункті.
 6. Таким же чином виберіть реквізити нижній частині документа.
 7. На заключному етапі створення виберіть, чи хочете ви друкувати відразу ж без попереднього перегляду, чи потрібна захист таблиці, після чого підтвердіть створення форми кнопкою ОК.

конструктор договорів

Створення зовнішньої друкованої форми

Форми, створювані через Конструктор друку, можна порівняти з візуальним програмним редактором, коли ви не вводите весь код вручну, а лише складаєте його із запропонованих елементів. Зовнішня ж форма є файл з записаним вручну програмним кодом, в якому описана процедура виведення даних на екран. Саме це і дозволяє редагувати друковану форму, як завгодно, задаючи абсолютно будь-які дані в будь-якій послідовності.

Додаткова перевага полягає в тому, що, навіть якщо ви не розбираєтеся або просто не хочете розбиратися в тонкощах програмування 1С 8, можна довірити цю процедуру професіоналам. Вони зможуть підготувати для вас потрібну форму, нададуть вам її у вигляді готового файлу, який ви лише активуєте кілька разів клацнувши кнопки.

Тепер докладніше про саму процедуру. Розглянемо на прикладі створення макета «Рахунок» для документа «Реалізація (акти, накладні)».

 1. Відкрийте програму 1С 8 в режимі Конфігуратора.
 2. Натисніть Файл — Новий — Зовнішня обробка, придумайте його назва (воно не повинно включати пробіли), потім натисніть кнопку Дії — Відкрити модуль об’єкта.
 3. У відкритому полі для введення введіть наступний код (жовтим кольором виділені значення, які можна змінити на свої):

Функція СведеніяОВнешнейОбработке () Експорт
ПараметриРегістраціі = Новий Структура;
МассівНазначеній = Новий Масив;
МассівНазначеній.Добавіть ( «Документ.РеалізаціяТоваровУслуг»); // Вказуємо документ, до якого робимо зовнішню печ. форму
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «Вид», «ПечатнаяФорма»); // може бути — ПечатнаяФорма, ЗаполненіеОб’екта, ДополнітельнийОтчет, СозданіеСвязаннихОб’ектов …
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «Призначення», МассівНазначеній);
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «Найменування», «Замовлення для реалізації товарів»); // ім’я під яким обробка буде зареєстрована в довіднику зовнішніх обробок
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «БезопаснийРежім», БРЕХНЯ);
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «Версія», «1.0»);
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «Інформація», «Ця форма для друку була створена в якості зразка»);
ТабліцаКоманд = ПолучітьТабліцуКоманд ();
ДобавітьКоманду (ТабліцаКоманд, «Зовнішній замовлення», «ВнешнійЗаказ», «ВизовСерверногоМетода», Істина, «ПечатьMXL»);
ПараметриРегістраціі.Вставіть ( «Команди», ТабліцаКоманд);
Повернення ПараметриРегістраціі;
КонецФункціі // СведеніяОВнешнейОбработке ()
Функція ПолучітьТабліцуКоманд ()
Команди = Новий ТабліцаЗначеній;
Команди.Колонкі.Добавіть ( «Подання», Новий ОпісаніеТіпов ( «Рядок»)); // як буде виглядати опис печ.форми для користувача
Команди.Колонкі.Добавіть ( «Ідентифікатор», Новий ОпісаніеТіпов ( «Рядок»)); // ім’я макета печ.форми
Команди.Колонкі.Добавіть ( «Використання», Новий ОпісаніеТіпов ( «Рядок»)); // ВизовСерверногоМетода
Команди.Колонкі.Добавіть ( «ПоказиватьОповещеніе», Новий ОпісаніеТіпов ( «Булево»));
Команди.Колонкі.Добавіть ( «Модифікатор», Новий ОпісаніеТіпов ( «Рядок»));
Повернення Команди;
КонецФункціі
Процедура ДобавітьКоманду (ТабліцаКоманд, Подання, Ідентифікатор, Використання, ПоказиватьОповещеніе = Брехня, Модифікатор = «»)
НоваяКоманда = ТабліцаКоманд.Добавіть ();
НоваяКоманда.Представленіе = Подання;
НоваяКоманда.Ідентіфікатор = Ідентифікатор;
НоваяКоманда.Іспользованіе = Використання;
НоваяКоманда.ПоказиватьОповещеніе = ПоказиватьОповещеніе;
НоваяКоманда.Модіфікатор = Модифікатор;
КонецПроцедури

 1. Збережіть макет для друку у вигляді файлу в будь-яку папку на жорсткому диску, назвіть його відповідним чином.

Вставте в цей же документ процедуру запуску друку з меню програми (виділені жовтим кольором команди повинні збігатися з рядком):

ДобавітьКоманду (ТабліцаКоманд, «Зовнішній замовлення», «ВнешнійЗаказ»):
Процедура Друк (МассівОб’ектов, КоллекціяПечатнихФорм, Об’ектиПечаті, ПараметриВивода) Експорт
УправленіеПечатью.ВивестіТаблічнийДокументВКоллекцію (
КоллекціяПечатнихФорм,
«Внешнійзаказ»,
«Зовнішній замовлення»,
СформіроватьПечатнуюФорму (МассівОб’ектов [0], Об’ектиПечаті);
КонецПроцедури // Друк ()

 1. Вставте макет заповнення друкованої форми, клікнувши по назві зовнішньої форми в лівому нижньому кутку і вибравши «Макети» — «Додати» — «Табличний документ», дайте йому назву. Після цього заповніть електронну таблицю потрібними даними. наприклад:
  • Замовлення на товар № [НомерРеалізаціі] від [ДатаРеалізаціі] — клік правою кнопкою миші — Властивості — Макет — Заповнення — Шаблон.
  • Створіть стовпці, які повинні відображатися у вашому документі.
  • Виділіть введені осередки, натисніть Таблиця — Імена — Призначити ім’я — введіть назву «Шапка».
  • Скопіюйте рядок з заголовками таблиці, виділіть їх, клікніть правою кнопкою миші — Властивості — Макет — Заповнення — Параметр.
  • Виділіть рядок, назвіть її, наприклад, «СтрокаТЧ».
  • Створіть підвал: пропишіть Разом, осередок, в якій повинна відображатися підсумкова сума, назвіть СуммаІтого, у властивостях виберіть «Параметри».
  • Вкажіть відповідального, у властивостях осередку для виведення прізвища вкажіть «Параметри».
  • Виділіть нижні рядки і дайте діапазону найменування «Підвал».
 2. Тепер у вікні введення пропишіть функцію формування друкованої форми:

Функція СформіроватьПечатнуюФорму (СсилкаНаДокумент, Об’ектиПечаті)
ТаблічнийДокумент = Новий ТаблічнийДокумент;
ТаблічнийДокумент.ІмяПараметровПечаті = «ПАРАМЕТРИ_ПЕЧАТІ_СчетНаОплатуВРТУ»;
МакетОбработкі = ПолучітьМакет ( «СчетНаОплатуВнешній»);
// заповнюємо шапку
ОбластьШапка = МакетОбработкі.ПолучітьОбласть ( «Шапка»);
ОбластьШапка.Параметри.НомерДокумента = СсилкаНаДокумент.Номер;
ОбластьШапка.Параметри.ДатаДокумента = СсилкаНаДокумент.Дата;
ОбластьШапка.Параметри.НазваніеОрганізаціі = СсилкаНаДокумент.Організація.Наіменованіе;
// виводимо шапку в табличний документ
ТаблічнийДокумент.Вивесті (ОбластьШапка);
// заповнюємо рядки ТЧ
ОбластьСтрокі = МакетОбработкі.ПолучітьОбласть ( «СтрокаТЧ»);
Для Кожного ТекущаяСтрока З СсилкаНаДокумент.Товари Цикл
ЗаполнітьЗначеніяСвойств (ОбластьСтрокі.Параметри, ТекущаяСтрока);
ТаблічнийДокумент.Вивесті (ОбластьСтрокі);
КонецЦікла;
// заповнюємо підвал
ОбластьПодвал = МакетОбработкі.ПолучітьОбласть ( «Підвал»);
ОбластьПодвал.Параметри.КолічествоІтог = СсилкаНаДокумент.Товари.Ітог ( «Кількість»);
ОбластьПодвал.Параметри.СуммаІтог = СсилкаНаДокумент.Товари.Ітог ( «Сума»);
ОбластьПодвал.Параметри.ІмяОтветственного = СсилкаНаДокумент.Менеджер.Наіменованіе;
// виводимо підвал в табличний документ
ТаблічнийДокумент.Вивесті (ОбластьПодвал);
ТаблічнийДокумент.АвтоМасштаб = Істина;
Повернення ТаблічнийДокумент;
КонецФункціі

 1. Збережіть зміни в документі.
 2. Тепер потрібно активувати створену форму. Для цього:
  • Перейдіть в «Адміністрування» — «Друковані форми, звіти і обробки» — «Додаткові звіти і обробки».
  • Натисніть кнопку «Створити», виберіть у провіднику файл зовнішньої форми, Ви можете підтвердити кнопкою «Записати і закрити».
 3. Для перевірки перейдіть в Продажі — Реалізація (акти, накладні), натисніть кнопку «Друк», виберіть свою форму і перевірте правильність заповнення.
 4. Роздрукуйте документ при потребі.

Зразок роботи зі зовнішньою формою

висновок

Ми розглянули з вами зразок створення друкованої форми через Конструктор друку і через інструмент створення зовнішніх форм. Сподіваємося, що у вас все вийде. У коментарях залишайте свої питання.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector