Як самостійно встановити і налаштувати Супутникове ТБ МТС

Хочете дивитися найкращі телевізійні канали, не будучи прив’язаними до кабельних комунікацій? Супутникове телебачення напевно вас зацікавить. Встановивши тарілку, ви зможете насолоджуватися улюбленими телепередачами в найвищій якості не тільки в своїй міській квартирі, але і в заміському будинку або на дачі. Одним з кращих провайдерів супутникового інтернету є компанія МТС. Вона надає послугу на протязі вже більше 2 років, а її сервісом можна скористатися практично по всій території Росії, хіба що за винятком заполярних регіонів.

Комплект супутникового телебачення МТС

Комплект супутникового телебачення

Практично кожен власник супутникової тарілки буде вам настійно рекомендувати звернутися до фахівців з встановлення та налаштування. Але ситуації в житті бувають різні і нерідко може бути, коли через віддаленого проживання майстер зможе дістатися до вас нескоро або ж його послуги дуже дорого коштують. В такому випадку можна спробувати встановити і налаштувати супутникову антену МТС самостійно.
У цьому матеріалі ми розповімо вам про особливості послуги супутникового ТБ, що надається компанією МТС. Крім того, ви зможете дізнатися про те, як встановити та налаштувати антену без будь-чиєї допомоги.

Особливості послуги супутникового ТБ від МТС

Як уже згадувалося, дивитися супутникове ТБ від МТС можна практично у всій Росії. На що можна розраховувати при підключенні?

 1. Практично повсюдна доступність — можна дивитися ТБ як в міській квартирі, так і в заміській віллі або на дачі.
 2. Швидкість і простота підключення. Вам в більшості випадків навіть не доведеться вникати в технічні складності, адже все зроблять технічні фахівці компанії.
 3. Ви не заплутаєтеся в різноманітті телевізійних каналів, так як пакет послуг надає найбільш цікаві та якісні. Всі канали розділені на категорії: спортивні, новинні, розважальні, дитячі, музичні, а також канали з відео у високій якості. Різні рекламні канали просто відсутні, тому ви не будете платити за непотрібний інформаційне сміття.
 4. Компактна, але при цьому багатофункціональна телевізійна приставка. Вона підтримує канали в HD-якості, а також має вбудований 3G-модем для віддаленого управління послугами.
 5. Вбудована точка доступу Wi-Fi дозволить відмовитися від додаткового обладнання, оскільки всі необхідні телекомунікаційні можливості будуть надані в одному корпусі.
 6. У пакет послуг включений 1 гігабайт високошвидкісного мобільного трафіку для користування і керування функцією Smart TV.
 7. Функція запису ефіру, а також відкладений перегляд дозволять вам уникнути прив’язки до прямого ефіру. Записані передачі можна переглянути в будь-який інший зручний для вас час.
 8. Безліч додаткових інтерактивних онлайн-сервісів: програма телепередач, погода, новини.
 9. Дуже зручна функція «Телегід», включивши яку ви зможете дізнатися, що на даний момент є в прямому ефірі, а також дізнатися додаткову інформацію про транслюється передачі або фільму.
 10. Можливість дивитися новинки фільмів за окремим запитом, не чекаючи, поки вони вийдуть в телевізійний ефір.

Установка супутникової тарілки МТС

Необхідне обладнання

Якщо ж ви вирішили встановлювати і налаштовувати все обладнання для перегляду супутникового ТБ МТС самостійно, вам знадобиться таке обладнання:

 • телевізор або проектор;
 • телевізійна приставка, в комплекті з якою йтимуть необхідні кабелі, а також пульт дистанційного керування;
 • супутникова антена;
 • кронштейн для кріплення на стіну або дах;
 • конвертер супутникового сигналу;
 • кабель для підключення антени;
 • два роз’єми F-типу;
 • робочий інструмент.

Супутникова тарілка МТС

Супутникова тарілка МТС

Процес установки антени

Оскільки якість прийому сигналу безпосередньо залежить від того, як ви встановите антену, ретельно зважте свої можливості і, якщо виникають хоч якісь сумніви, попросіть допомоги у професіоналів. Якщо ж ви впевнені в своїх силах, давайте приступимо до покрокового керівництва.

 1. Вибір місця установки. Для початку варто згадати, що будь-який супутник розташовується на навколоземній орбіті, як би зависаючи над нею в районі екватора. Оскільки Росія розташовується в Північній півкулі, супутникова антена повинна бути повернена на південь. Якщо ви проживаєте в квартирі, то встановлювати антену потрібна біля вікна, дивиться на південну сторону. Якщо ж його немає, доведеться встановлювати антену на даху і спускати кабель до вікна. В цьому випадку ви навряд чи зможете обійтися без помічника. Якщо ви проживаєте в приватному будинку, просто встановіть антену або на даху, або з південного боку будинку. Обов’язково врахуйте те, що тарілка повинна знаходитися в зоні прямої видимості супутників, тобто навколо не повинно знаходитися інших висотних будівель або високих дерев, які обов’язково будуть перешкоджати прийому. Якщо ж біля вашого вікна знаходиться сусідній будинок або високі дерева, ставте антену на даху.
 2. У зручному місці зберіть супутникову антену, використовуючи інструкцію. Там зазвичай нічого складного немає, але все ж конструкція окремих моделей може трохи відрізнятися, тому в разі виникнення проблем пошукайте рішення в інтернеті або зверніться до професіоналів. Конструкція повинна бути з’єднана надійно, але при цьому намагайтеся нічого не перекрутити, так як, приклавши зайві зусилля, можна легко пошкодити обладнання.
 3. Тепер приступимо до інсталяції обладнання для прийому супутникового сигналу. Як ми вже вказували трохи вище, подбайте про те, щоб антена не загороджує гілками високих дерев і дивилася строго на південь. А також завжди пам’ятайте про техніку безпеки, так як, швидше за все, вам доведеться працювати на висоті.
 4. Прикладіть кронштейн до поверхні, до якої ви збираєтеся його прикріплювати, відзначте, де потрібно просвердлити отвори, потім просвердлите і їх і прикріпіть кронштейн за допомогою болтів. Прикріплений кронштейн повинен сидіти монолітно, як елемент стінки.
 5. Прикріпіть супутникову тарілку до кронштейну, але ні в якому разі не прикручуєте все болти. Чому? Вам ще доведеться виконувати тонке налаштування обладнання та повертати його для прийому сигналу максимальної якості.
 6. Далі, прикріпіть конвертер і підключіть до нього кабель, який потім введіть в вашу квартиру або будинок. До речі, потрібно заздалегідь продумати, в якому місці буде входити кабель. Тому потрібно буде просвердлити отвір в стіні або віконній рамі.
 7. Дуже важливо правильно навести головку приймача на супутник. Відхилення навіть на кілька сантиметрів може привести до некоректної роботи обладнання. Як вибрати точний напрям? Доступно 2 способи:
  • На сайті МТС перейдіть в розділ Супутникове ТБ — Налаштування — Карта покриття і Майстер налаштування. У ньому слід вказати свою адресу, після чого ви зможете побачити карту місцевості з точним зазначенням напрямку повороту антени.
  • В меню телевізійної приставки, яку ви будете використовувати для підключення послуги, перейдіть в пункт меню Налаштування — Налаштування антени. Вам буде запропонований список міст, в якому потрібно знайти свій або найближчий до свого, після чого на екран буде виведений компас із зазначенням необхідних кутів. За допомогою звичайного механічного або ж електронного на вашому смартфоні або планшеті задайте напрямок вашої антени.
 1. З’єднайте кабель супутникової антени з телевізійної приставкою і виконайте подальші настройки.

Налаштування антени на прийом супутникового сигналу

 1. Увімкніть приставку, дочекайтеся її повного запуску, після чого відкрийте пункт меню Налаштування — Налаштування антени. Ви побачите шкалу, яка відображає рівень сигналу, що надходить на антену. Покрутіть антену, поки на шкалі не з’явиться зелена лінія, яка свідчить про те, що ви рухаєтеся в правильному напрямку.
 2. Досягніть того, щоб сигнал був максимальної сили і заповнював шкалу максимально повно. Лише після цього можна закріплювати антену і приступати до авторизації обладнання.

ПОРАДА. Найкраще на цьому етапі мати помічника, який би зміг або крутити антену, або стежити за рівнем сигналу на екрані. Погодьтеся, постійно бігати між вікном і кімнатою не дуже-то і зручно. А якщо установка виконується на дах, то практично неможливо зробити все самому.
Меню супутникового ТБ МТС

Меню ТВ МТС

Налаштування ресивера

Найпершим справою необхідно провести авторизацію всього вашого підключеного обладнання. В іншому випадку вам будуть недоступні послуги супутникового телебачення МТС. Оскільки приставка має вбудований GSM-модуль і може передавати дані через інтернет, простежте за тим, щоб ця функція була активована.

За умови, що GSM-модуль активний і включена функція передачі даних, авторизація обладнання відбудеться в автоматичному режимі. Якщо ж якась із них не буде доступною на момент включення, вам доведеться скористатися одним з наступних варіантів:

 • відправка СМС-повідомлення;
 • дзвінок в контактний центр компанії МТС.

Незалежно від того, як ви авторизовані обладнання, компанія МТС повинна отримати підписаний пакет документів. Якщо не укласти договір, послуга буде працювати тільки в демонстраційному режимі з базовим набором каналів і без можливості підключення додаткових пакетів і послуг. Тому подбайте про те, щоб вчасно передати пакет документів і укласти договір на надання сервісу супутникового ТБ. Після того як буде укладено договір і сплачені послуги, а також підключений пакет телеканалів, ви зможете користуватися всіма функціями і послугами без обмежень.

висновок

Якщо ви вирішили самостійно підключати і налаштовувати обладнання для послуги супутникового ТБ МТС, у вас є відмінна інструкція. Якщо ж виникають хоч найменші сумніви або щось не виходить, краще не мудрувати і звернутися до професіоналів, які вже не раз виконували подібні роботи. Якщо ви пошкодите техніку, то втратите набагато більше грошей, ніж можна було б заплатити майстру. Якщо у вас залишаються питання, задавайте їх у коментарях внизу сторінки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector