Як прошити і налаштувати роутер QBR-2041WW від Ростелекома

Wi-Fi-роутер — незамінний в наш час пристрій, без якого вже важко уявити своє життя. На жаль, немає такого маршрутизатора, який можна було б просто підключити і відразу почати ним користуватися. У будь-якому випадку необхідно провести певні настройки. Також при виникненні будь-яких неполадок може знадобитися перевстановлення програмного забезпечення маршрутизатора. У цій статті докладно розглянемо, як прошити і налаштувати роутер QBR-2041WW від Ростелекома. Давайте розбиратися. Поїхали!

Ростелеком логотип

«Ростелеком» — це дуже відома фірма в Російській Федерації

Для початку варто відзначити, що роутер QBR-2041WW від Ростелекома — відмінне універсальний пристрій. Його універсальність полягає в тому, що це, по суті, ADSL-модем, який має функцію роутера, при цьому підтримується ще й підключення FTTb. Наприклад, якщо, підключивши оптоволоконний інтернет, ви отримали термінал, який не підтримує Wi-Fi, то виправити це можна, підключивши роутер QBR-2041WW як бездротову точку доступу. Пристрій має окремий WAN-порт, розташований на задній панелі, так що призначати програмно його не доведеться. Все, що потрібно — встановити режим моста.

Давайте розглянемо, як відбувається налаштування роутера QBR-2041WW для оптичного з’єднання. Насамперед необхідно підключити пристрій до комп’ютера за допомогою мережевого кабелю, який йде в комплекті. Потім потрібно скинути настройки підключення ADSL, якщо раніше QBR-2041WW працював як модем. Щоб зробити це, візьміть шпильку або голку (підійде будь-який тонкий предмет) і затисніть кнопку Reset, розташовану на задній панелі роутера. Потримайте її натиснутою близько п’ятнадцяти секунд, після чого на пристрої мигне індикатор — це говорить про те, що скидання пройшов успішно. Якщо ж QBR-2041WW не працював як модем, то можна обійтися і без скидання налаштувань.

Після цього відкрийте браузер і введіть в адресному рядку: 192.168.1.1. У вікні знадобиться ввести логін і пароль. Якщо настройки були скинуті, то введіть «admin» в обох полях. Якщо ви не робили скидання, вкажіть логін і пароль, які ви задавали самі.

Нарешті, перед вами з’явиться меню. Перейдіть на вкладку «Interface Setup» і виберіть розділ «Internet». Встановіть «Ethernet» в пункті «Transfer Modes» і відзначте рядок «Bridge Mode» в пункті «ISP». Щоб підтвердити внесені зміни, клацніть на кнопці «Apply».

роутер Ростелеком

Далі відкрийте розділ «LAN» і виберіть стан «Disabled» або «Replay» в рядку «DHCP». Якщо у вас виникає конфлікт між адресами роутера і терміналу, то змініть адресу роутера на 192.168.0.1. Якщо конфлікту не виникає, адреса міняти не варто. Знову клацніть «Apply» для застосування змін.

Зайдіть в розділ «Wireless» і переконайтеся, що в рядку «Access Point» відзначено стан «Activated». Далі необхідно вказати назву для вашої точки доступу. Робиться це в поле «SSID». Нижче встановіть WPA2-PSK як «Authentication Type». У пункті «Encryption» виберіть «AES». В поле «Pre-Shared Key» введіть пароль, через який буде виконуватися підключення до вашої Wi-Fi точки доступу. Не забудьте застосувати встановлені установки.

Виконайте перезавантаження роутера. Щоб зробити це, зайдіть на вкладку «Maintenance» і виберіть розділ «SysRestart». Відзначте пункт «Current Settings», потім натисніть кнопку «Restart». Готово! Налаштування роутера на цьому завершена.

Тепер розглянемо, як перепрошити роутер QBR-2041WW, якщо виникла така необхідність. Спочатку потрібно завантажити прошивку для вашої конкретної моделі. Потім відкрийте браузер і пропишіть в адресному рядку 192.168.1.1. У вікні введіть логін і пароль. Після того, як ви потрапили в меню пристрою, перейдіть до вкладки «Maintenance», а потім до розділу «Firmware».

Відзначте пункт tclinux.bin і клацніть на кнопці «Виберіть файл». У вікні вкажіть шлях до файлу з прошивкою. Після цього натисніть на кнопку «Upgrade», щоб запустити процедуру перепрошивки пристрою. Почекайте деякий час, поки прошивка не буде доведено. По завершенні установки роутер перезавантажиться. Готово! Пристрій перепрошитого і готово до використання.

Таким ось чином виконується прошивка і настройка роутера QBR-2041WW від Ростелекома. Як ви можете переконатися, це дуже просто навіть для недосвідченого користувача. Пишіть в коментарях, чи допомогла вам ця стаття розібратися в питанні, а також діліться з іншими користувачами своїм досвідом налаштування і прошивки роутерів від Ростелекома.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector