Як прибрати або заблокувати рекламу з робочого столу?

Інформаційні технології не втомлюються дивувати користувачів своїм стрімким розвитком. Але іноді їх настирливість провокує і негативні емоції. Багатьом знайома ситуація, коли при включенні комп’ютера очікувана завантаження робочого столу не здійснюється в звичному режимі, а супроводжується несподіваною, а іноді і непристойною рекламою. Безумовно, виявивши такий «сюрприз», більшість користувачів бажають скоріше дізнатися, як прибрати рекламу з комп’ютера.

Причини та шляхи проникнення реклами

Користувач досить часто сам пропускає шкідливу рекламу, яка миттєво встановлюється на комп’ютері. Зараження відбувається тоді, коли власник ПК не усвідомлює важливості здійснення деяких дій. У зв’язку з цим всім корисно буде знати, з яких причин можуть з’являтися рекламні блоки. І вже тільки після цього можна ознайомитися з інформацією, як прибрати рекламу з робочого столу.

Зла людина і ноутбук

Набридлива реклама здатна вивести з себе навіть самого терплячого людини

Як відбувається зараження ПК

Перебуваючи в пошуку надзвичайно важливої ​​інформації, користувач робить переходи з одного сайту на інший. У деяких випадках спрацьовує антивирусник, попереджаючи про можливу загрозу. Якщо проігнорувати такі попередження або ж взагалі відключити встановлений на комп’ютері антивирусник, щоб він не заважав здійснювати пошук, може статися неприємне зараження операційної системи шкідливим ПЗ.

На робочому столі нав’язлива реклама може з’явитися, коли власнику ПК знадобилося активувати раніше завантажену програму, розширити її можливості. Найчастіше для вирішення таких завдань доводиться викачувати і запускати спеціальні кряки, під виглядом яких можуть успішно маскуватися злощасні віруси.

Робочий стіл завалений рекламою

Спливаючу рекламу можна «підчепити» на свій комп’ютер навіть в тих випадках, коли користувач завантажує лише нешкідливі, на перший погляд, реферати або книги. На жаль, навіть у такі матеріали безжально впроваджуються шкідливі коди.

Практика показує, що на робочому столі з’являється рекламний банер і після надходження із соціальних мереж пропозиції оновити Flash Player, без якого неможливо вести мову про комфортному прослуховуванні аудіо або перегляді фільмів.

Як бачимо, шляхів зараження комп’ютера безліч, перерахувати все просто неможливо. Досвідчені користувачі рекомендують з метою безпеки користуватися тільки перевіреними ресурсами, систематично оновлювати антивірусні програми, довіряти їх попередженням.

Способи видалення рекламного блоку

Якщо ж все-таки не вдалося уникнути сумного зараження, і на робочому столі комп’ютера доводиться спостерігати спливаючу рекламу, слід зосередитися на проблемі. Чи не піддаватися паніці, а вивчити поради досвідчених людей, як прибрати рекламу на робочому столі комп’ютера. Тим більше, що способів, як це здійснити, можна знайти достатньо.

Видалення через реєстр

Бажання прибрати спливаючу рекламу однозначно з’являється у кожного власника ПК, оскільки вона абсолютно не дозволяє виконувати ніяких дій. Реклама розташовується поверх всіх вікон і, незважаючи ні на які активні дії, не закривається і не згортається.

У текстовому повідомленні рекламного блоку можна побачити інформацію, в якій міститься пропозиція перерахувати певну суму або відправити sms з певним кодом. Йти на поводу у вимагачів можна, оскільки, перераховуючи на їх рахунок гроші, користувачі самі заохочують їх протиправну діяльність. Але найстрашніше полягає в тому, що, перерахувавши навіть дуже великі суми грошей, відключити спливаючі рекламні все одно не вдасться, оскільки у відповідь все одно не прийде sms з рятівним кодом.

У зв’язку з цим краще розраховувати на власні сили. І докласти невеликі зусилля, підкріплені отриманими знаннями про те, як відключити рекламу на комп’ютері.

Оскільки в системі нічого неможливо виконати, навіть викликати «Диспетчер завдань», необхідно здійснити перезавантаження. У момент запуску важливо натиснути F8, щоб увійти в безпечний режим роботи комп’ютера.

Завантажувальний меню Windows F8

Якщо шкідливий код виявився настільки сильний, що не дозволяє навіть заходити в безпечний режим, необхідно на диск або флешку записати версію Live CD, в якій обов’язково присутній редактор реєстру.

Всі подальші дії, перераховані в інструкції, як прибрати спливаючу рекламу на комп’ютері, будуть ідентичні.

Після того як вдалося запустити робочий стіл в безпечному режимі або з диска Live CD, необхідно зайти в «Пуск». У пошуковому рядку, розташованої в нижній частині, прописати «regedit». Це дозволить запустити реєстр, в якому слід провести ретельну «ревізію» на предмет виявлення небажаного «гостя» у вигляді рекламного банера.

Особливо ретельно слід вивчити гілка реєстру, пройшовши за вказаною шляху: HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon.

Праворуч відкритого вікна будуть перераховані всі параметри, які містяться в цьому реєстрі. Уважно необхідно подивитися на такий параметр, як Shell, навпроти якого допускається тільки запис «explorer.exe». А навпроти Userinit дозволяється тільки запис «C: \ Windows \ system32 \ userinit.exe».

Записи реєстру Windows

Коли в реєстрі виявлено щось інше, необхідно натиснути правою клавішею миші по параметру, виділяючи його і викликаючи додаткове меню, в якому потрібно клікнути по рядку «Змінити». Здійснивши це, з’явиться можливість редагувати реєстр, тому слід витерти все непотрібне.

Після виконаних маніпуляцій реєстр закривається, знову здійснюється перезавантаження. При правильному виконанні всіх рекомендацій спливаючі рекламні оголошення на робочому столі користувач більше не побачить, оскільки пророблену діями йому вдається відключити і прибрати нещасливий банер.

Видалення за допомогою коду

Деякі користувачі, побоюючись, що їм буде складно виконати описані в інструкції дії, вважають за краще просто перевстановити систему. Дійсно, перевстановлення Windows дозволяє вирішити проблему, але такий спосіб супроводжується значною втратою часу. Адже сама система встановлюється за п’ять хвилин, а після цього ще потрібно встановити драйвера і мінімальний пакет програмного забезпечення, в якому користувач потребує кожен день. У зв’язку з цим вдаватися до такого способу необхідно тільки в самих екстрених випадках, коли жоден спосіб не допоміг вирішити проблему.

Шкідливі програми розробляють програмісти, переслідуючи певні цілі. Найчастіше жадібні, бажаючи розбагатіти при мінімальній витраті фізичних сил. Однак інші програмісти спрямовують усі свої знання та зусилля на створення коду розблокування таких програм.

Якщо користувач виявив на робочому столі рекламу, можна зайти з іншого комп’ютера на офіційні сайти антивірусних компаній Касперського або Dr.Web. Там технічна підтримка пропонує коди, що дозволяють здійснити розблокування і прибрати банер з робочого столу.

Логотипи Касперського і Доктор Веб

Крім цього, ці ж антивірусні компанії пропонують просканувати систему на предмет виявлення шкідливих програм.

Віруси найчастіше знаходять собі притулок у тимчасових файлах. Саме тому досвідчені користувачі рекомендують частіше проводити очищення тимчасових файлів, тим самим полегшуючи роботу операційної системи і запобігаючи зараження її вірусами.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector