Як правильно вибрати вентилятор для корпуса комп’ютера

Нові технології і програми розробляються щодня, вимагаючи від комп’ютерів все більшої продуктивності і віддачі. З кожним роком відеокарти, плати, процесори і інші складові комп’ютера удосконалюються, що призводить до збільшення споживаної і виділеної енергії. У зв’язку з цим користувач нерідко стикається з проблемою перегріву, що, в свою чергу, веде до погіршення роботи системи і поломок складових ПК. Саме тому вентилятор — вкрай важливий аспект в нормальній роботі комп’ютера. Всі сучасні пристрої оснащені тією чи іншою системою охолодження. Буває, що вентилятор встановлений тільки на процесорі або на відеокарті. Їх завдання — зберігати температуру тільки одного елемента, викидаючи при цьому гаряче повітря в корпус. Така система рятує окремі деталі, але загальна температура всередині корпусу тільки підвищується. Саме тому вентиляційна система повинна бути повною і обслуговувати всі компоненти пристрою. Корпусний вентилятор — відмінне рішення відразу багатьох проблем.

Термін служби системного блоку безпосередньо залежить від системи охолодження. Але перед тим як вибрати вентилятор для корпуса ПК, розглянемо існуючі різновиди кольорів і критерії, на які варто звернути увагу.

Тип комп’ютера

Для середньостатистичних домашніх або офісних комп’ютерів підійдуть практично будь-які недорогі моделі, які підходять комп’ютера за такими параметрами як розмір, швидкість і т. Д.

Чутливість до шуму

Якщо ви сприйнятливі до шуму, то варто врахувати цей показник. Існує цілий ряд інноваційних моделей, здатних пригнічувати шум завдяки особливій будові лопатей. Коштують такі вентилятори дорожче.

Вибір типу вентилятора

Параметри використання ПК

Ігрові комп’ютери і ноутбуки потребують посиленої системі охолодження зважаючи на постійне нагрівання відеокарти і процесора. Якщо ваш ПК часто виконує ігрову функцію, варто звернути увагу на більш дорогі та якісні вентилятори.

Зовнішній вигляд

Навіть цей показник для багатьох має значення. На даний момент найбільш елітні моделі оснащені підсвічуванням, аксесуарами і незвичайними колірними рішеннями. Визначившись з основними показниками, можна перейти до розгляду технічної частини і розібратися, якими характеристиками володіють кулери і які з них найбільш важливі.

ПОРАДА. для ноутбуків в якості додаткової системи охолодження найчастіше використовуються підставки.

Зовнішній вигляд

Діаметр вентилятора

Діаметр має велике значення при виборі кулера. Стандартні розміри — 80, 90, 92 і 120 мм. Не всі діаметри універсальні — вибирати потрібно відповідно до розмірів корпусу системного блоку. Перед тим як купувати вентилятор, варто заміряти сам корпус і вільне місце в ньому, інакше кулер може просто не влізти. Є й інший спосіб — практично всі виробники вказують в інструкції до системнику розміри допустимого вентилятора. Говорячи про технічні особливості, відзначимо, що кулери з найбільшим діаметром лопатей працюють швидше і тихіше інших.

вид підключення

За типом підключення все кулери можна розділити на 3 групи: 3 pin, 4 pin і Molex.

вид підключення

3 контакту (3 pin)

При даному типі вентилятор підключається до материнської плати за допомогою 4 pin-роз’єму, але тільки 3 з них задіяні. Це означає, що регулювати показники кулера (наприклад, частоту обертання лопатей) буде проблематично.

4 контакти (4pin)

Цей спосіб підключення — найнадійніший. У ньому задіяні всі 4 контакти, що дозволяє регулювати частоту обертання з урахуванням змін напруги.

Molex

Особливість даного типу полягає в тому, що роз’єми на платі зовсім не потрібні: з’єднання пов’язано безпосередньо з блоком живлення. Регулювання частоти обертання в даному випадку неможлива.

ПОРАДА. деякі кулери мають комбінований вид підключення.

Частота обертання і гучність

Одиницею виміру цього показника є Децибели (Дб). Його нормою вважається межа до 25 Дб в великих моделях і 35 Дб в маленьких. Частота обертання — головний аспект в роботі кулера, так як вона і створює повітряний потік для охолодження. Але ці два показники взаємозалежні: чим вище частота, тим вище і рівень шуму. Підбирати потрібно так, щоб їх співвідношення відповідало вимогам системного блоку і в той же час не заважало. В середньому співвідношення виглядає наступним чином (діаметр — обороти):

  • 80 мм. — від 2000 до 2700 оборотів в хвилину;
  • 90-92 мм. — від 1300 до 2500 оборотів в хвилину;
  • 120 мм. — від 800 до 1600 оборотів.

Частота обертання і гучність

Тип підшипника

Підшипник — це механізм, завдяки якому обертаються лопаті. Він схильний до найбільшого впливу і зносу через тертя, а також є головним джерелом шуму. Ця характеристика відповідає за довговічність кулера. До основних типів відносяться:

  1. Підшипник ковзання. Характеризується нетривалим терміном роботи, середньої гучністю і низькою ціною.
  2. Підшипник кочення. Відрізняється підвищеною гучністю, але і термін роботи значно більше.
  3. Гідродинамічний підшипник. Даний тип забезпечений самосмазиваніем, що знижує тертя і продовжує термін експлуатації.
  4. Підшипник з магнітним центруванням. Основою цього механізму є вісь і магнітне поле, завдяки чому тертя практично не відбувається. Термін служби, відповідно, дуже високий, як і ціна.

Тип підшипника

Вибираючи вентилятор, визначитеся, які характеристики для вас важливіше. Виробники представляють величезну варіативність, даючи можливість підібрати щось оптимальне для кожного.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector