Як правильно вибрати монітор б / у


Вибір б / у монітора вимагає до себе особливого підходу, адже саме на ньому будуть більшу частину часу зосереджені ваші очі в процесі роботи за комп’ютером. Сьогодні ви дізнаєтеся ніж слід керуватися при виборі колишнього у вживанні ноутбука. Для цього ми підготували для вас найбільш актуальні поради.

Каталог моніторів б / у з Європи і США в Україні: http://notebooksbu.com/product-category/monitory_bu/

Як вибрати монітор б / у?

Розберемо основні характеристики моніторів:

  1. Розмір екрану вибираєте виходячи з вашої зручності.
  2. Широкоформатний монітор 16:10 особливо порадує кіноманів. Адже він забезпечує чітке і барвисте зображення.
  3. Матриця монітора теж має значення. Розрізняють декілька типів: S-IPS (відмінна передача кольору і кут огляду, але ціна як правило кусається), TN-Film (хороший вибір для тих хто не вимагає від свого монітора якихось особливих завдань), PVA / MVA (ідеальне співвідношення ціни і якості).
  4. Дозвіл екрану (кількість відображуваних пікселів по вертикалі і горизонталі) чим вищий цей показник тим чіткіше зображення. Також не менш важлива частота матриці. Робота за монітором мають частоту менш ніж 60 герц, може істотно позначитися на здоров’ї. Найбезпечнішим варіантом буде частота в 75-100 Герц (в залежності від розміру дисплея).

Але одними характеристиками справа не обмежується. При покупці б / у монітора (та й вобще будь-який б / у техніки), перш ніж віддавати гроші за пристрій, важливо уважно оглянути його, перевіривши на наявність дефектів.

Два найбільш часто зустрічаються дефекту в б / у ноутбуках — це биті пікселі і випалювання квітів. Внаслідок надмірної яскравості монітора, виникає колірне випалювання. Цей процес зменшує діапазон кольорів монітора. Через це прикрого недоліку вам через якийсь час доведеться замінити колірну палітру. Щоб перевірити монітор на наявність цього дефекту, скористайтеся програмою під назвою «tfttest» або ж «Ntest». Найкраще заздалегідь завантажити це ПЗ і скинути собі на флешку. У магазині попросіть включити монітор для перевірки за допомогою зазначених програм.

Перевірка на наявність битих пікселів

Якщо ви хочете перевірити монітор на наявність так званих «битих» або «мертвих» пікселів, вам необхідно поставити на екран картинку одного, рівномірно розподіленого кольору (але тільки не чорного). А потім уважно огляньте екран, перевірте чи немає там чорних крапок. Змініть фон на інший колір і повторіть огляд. Якщо на зображенні проявилися точки — це і є ті самі «биті пікселі». Впро якщо ви помітили лише пару точок, що знаходяться на відстані один від одного, то це не біда для уживаного ноутбука, так що можете сміливо переходити до тесту на колірне пережигание.

Як перевірити монітор на колірне пережигание? Запустіть градієнтну заливку і оціните як плавно змінюються кольори. Якщо ви побачили різкі ступінчасті переходи або інші видимі недоліки кольору — кольору цього монітора дуже слабка. Єдине в чому його можна буде комфортно використовувати це в текстових програмах.

Процес тестування не відніме у вас багато часу. Але в будь-якому випадку їм не варто нехтувати, адже все це допоможе вам відкрити для себе дійсно хороший, а головне не дорогий б / у монітор за прийнятною для вас ціною.

Джерело: магазин стокового техніки з Європи і США http://notebooksbu.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector