Як включити і налаштувати звук на ноутбуці

Без звуку нам не обійтися навіть при використанні портативних комп’ютерів: можливості сучасної техніки дозволяють нам грати в ігри і дивитися фільми не тільки на ноутбуках, але навіть на планшетах і смартфонах. Але як включити звук на ноутбуці, якщо раптово улюблений серіал або гра «замовкли»? Ми наводимо список поширених проблем зі звуком і способи їх вирішення.

У більшості випадків, якщо несподівано пропав звук на ноутбуці, ми в першу чергу дивимося на індикатор гучності в правому нижньому кутку екрану. Якщо він перекреслений хрестиком — звук відключений або прибраний до мінімуму. В цьому випадку, його можна включити за допомогою поєднання клавіш «Fn» + «збільшення гучності» або «включення / відключення». Також можна натиснути на сам значок і налаштувати гучність через нього.

Але тут є і нюанси. Якщо клацнути по значку мишкою, відкриється регулятор гучності. Виведіть його на потрібний вам рівень, а потім натисніть «Мікшер». У вікні, ви побачите кілька розділів:

  • «Пристрій» — регулює загальний рівень гучності на ноутбуці;
  • «Додатки» — містить вкладки «Системні звуки» і налаштування гучності для окремих додатків. Перевірте рівень на вкладці, відповідно до свого браузеру: можливо, звук прибраний саме на ній, і тоді саме в цьому криється причина відсутності звуку при запуску браузерних ігор або перегляду онлайн-фільмів на ноутбуці.

Налаштування за допомогою мікшера

Крім того, не забувайте включити звук в настройках самої гри і / або плеєра, через який дивіться фільм.

Драйвер звукової карти

Якщо ж значка, що дозволяє налаштувати аудіо, на звичному місці немає, найімовірніше, виникла проблема з драйвером звукової карти. Наприклад, якщо ви недавно переустановили операційну систему на ноутбуці, поставивши сторонню збірку (особливо якщо це рання версія збірки), драйвер для звуку може не встановитися в автоматичному режимі.

Щоб це перевірити, потрібно зайти в «Панель управління», знайти «Диспетчер пристроїв» і, в списку, знайти пункт «Звукові, відео та ігрові пристрої» (назва може відрізнятися в залежності від версії ОС, але має позначати звук).

Пошук звукових пристроїв в диспетчері

Розкрийте пункт списку стрілочкою ліворуч від назви і знайдіть пристрій, що відповідає за відтворення і запис аудіо. Якщо значок є, але позначений хрестиком або стрілкою вниз — звукова карта на ноутбуці відключена в системі. Включити її можна, натиснувши на неї правою кнопкою миші і вибравши «Задіяти».

Якщо ж серед цих пристроїв немає нічого, що говорить про аудіо, шукайте свою карту в самому кінці списку, в пункті «Інші пристрої». Вона буде там під виглядом невідомого пристрою — це означає, що драйвер не встановлений, і система її НЕ розпізнає. В цьому випадку потрібно буде знайти драйвер в інтернеті або на відповідному диску з ПЗ ноутбука, потім натиснути правою кнопкою на «Невідомий пристрій», вибрати «Оновити драйвер» і далі слідувати підказкам інсталятора.

Оновлення драйвера звукової карти

При успішній установці, в системному треї з’явиться значок гучності — це буде означати, що звукова карта працює коректно. Іноді для цього може знадобитися перезавантаження комп’ютера.

Служба Windows Audio

Ще однією можливою причиною відсутності звуку на ноутбуці може стати збій в роботі відповідної системної служби. Щоб це перевірити і при необхідності включити, потрібно знову зайти в «Панель управління», розділ «Адміністрування». У списку відкрити пункт «Служби». Серед працюючих служб, знайти ту, що відповідає за звук — «Windows Audio» — і перевірити її стан. Якщо навпроти неї немає позначки «Працює», натисніть на ім’я служби правою кнопкою і виберіть «Запустити». Потім відкрийте подвійним кліком якості роботи і в списку «Тип запуску» виберіть «Автоматично». Таким чином, в подальшому ця служба буде запускатися кожен раз при старті системи.

Запуск служби Windows Audio

Відключення звукової карти в BIOS

Бувають також випадки, коли мережева карта на вашому ноутбуці з якоїсь причини (навмисно або випадково) відключена в самому ядрі системи — BIOS (основна система вводу-виводу). Щоб перевірити і виправити це, вам потрібно буде потрапити в налаштування BIOS:

  1. На самому початку завантаження комп’ютера, натисніть клавішу, що відповідає за вхід в BIOS. Зазвичай підказка є на екрані в період, коли ця дія є. Якщо немає, подивіться в інструкції до ноутбука, як це зробити, тому що на різних моделях вхід в BIOS виконується різними клавішами або їх поєднаннями.
  2. У головному меню BIOS знайдіть пункт, який відповідає за обладнання (Chipset, Advanced Features і ін.). Найімовірніше, доведеться переглянути кілька пунктів, перш ніж знайдете потрібний. Потім потрібно буде навпроти назви вашого аудіо вибрати пункт «Enabled». Після цього можна натискати клавішу «Esc», потім «Y» — як згода вийти з налаштувань, зберігши зміни.
  3. Тепер комп’ютер перезавантажиться і, після звичайної процедури завантаження системи, звук на ноутбуці повинен з’явитися.

Включення звукової карти в BIOS

УВАГА. Всі дії з драйверами, службами та іншими настройками, що зачіпають операційну систему на ноутбуці, потрібно виконувати, увійшовши під обліковим записом з правами адміністратора. Призначені для користувача і гостьові учеткі не дадуть налаштувати потрібні параметри, максимум — тільки переглянути поточні.

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector