Як правильно вибрати корпус для комп’ютера

Зазвичай при складанні комп’ютера корпусу приділяється мінімальна увага — аби було куди засунути все комп’ютерні нутрощі. Іноді, якщо вибір досить великий, дивляться на зовнішній вигляд, і купують той, який видався красивіше. І бюджет на нього виділяється найскромніший — звичайно, краще взяти відеокарту потужніший або процесор новіше. Однак це в корені не вірний підхід. Вибір хорошого корпусу для ПК — дуже важливий етап. Адже це не просто коробка, де все лежить. Корпус виконує безліч функцій, від нього багато в чому залежить не тільки зручність користування комп’ютером, але і його нормальна робота. Досвідчені люди знають, що вибирати корпус треба ретельно і економити на його покупку можна.

Оцінювати корпус потрібно не тільки за зовнішнім виглядом, це всього лише один з критеріїв, до того ж не найважливіший. Потрібно звернути увагу на наступні моменти:

 • Тип — безпосередньо впливає на те, що ви зможете вставити всередину.
 • Матеріал — від нього залежить як захист внутрішніх компонентів, так і рівень видаваного системним блоком шуму.
 • Охолодження — дуже важливий фактор.
 • Тип кріплень, їх зручність.
 • Дизайн — від нього залежить не тільки зовнішній вигляд, але і зручність користування комп’ютером.

Всі ці фактори повинні задовольняти вимогам, інакше від покупки краще відмовитися. Адже якщо, наприклад, все відмінно, але в плані охолодження корпус поганий, то комп’ютер буде перегріватися, зависати і відключатися, а то і зовсім вийде з ладу. А кому сподобається, якщо дизайн погано продуманий і для підключення флешки доводиться кожен раз лізти під стіл і на дотик шукати там вільні порти?

Тип корпусу

Комп’ютери використовуються для різних цілей, тому розроблені різні типи корпусів. Бувають вертикальні і горизонтальні конструкції, але останні використовуються дуже рідко, і бувають лише двох різновидів — тонкі і стандартні. Тому розглянемо найпоширеніші, вертикальні варіанти. Вони розрізняються за розміром і по форм-фактору.

Розміри

Існують стандартні розміри для вертикальних корпусів, і це є основою для класифікації:

 • Micro-Tower — найменші, в них можна помістити дуже обмежена кількість обладнання. Апгрейд сильно утруднений.
 • Mini-Tower — більший варіант, але також з дуже обмеженим внутрішнім простором. Займає небагато місця, але дозволяє побудувати слабку систему. Підходить для офісної конфігурації. Розмір 178 х 432 х 432 мм.
 • Midi-Tower — це найпоширеніший варіант, в який поміститься повнорозмірна материнська плата і будь-яка відеокарта. Підходить для домашнього комп’ютера, в тому числі в ігровому варіанті. Розмір 183 х 432 х 490 мм.
 • Big-Tower — ще більший корпус, в який можна поставити материнку будь-якого розміру і безліч різних пристроїв. Має відмінну вентиляцію. Розмір 190 х 482 х 820 мм.
 • Full-Tower — цей тип корпусу ще більше, завдяки чому в ньому можна розмістити багато обладнання і кольорів для охолодження. Розмір залежить від кількості 5-дюймових відсіків, їх може бути 5 або більше.
 • File-Server — має багато 3.5 і 5.25-дюймових відсіків, місце під додаткові блоки живлення та інше обладнання. Використовуються для потужних серверів.

Як бачите, щоб вибрати корпус, наприклад, для ігрового комп’ютера, треба орієнтуватися на Midi-Tower або більший. Якщо потрібно слабенька система для роботи з текстами або серфінгу в Інтернеті, то підійдуть і менші варіанти. Але майте на увазі — чим менше внутрішній простір, тим гірше в ньому циркуляція повітря, і тим менше повинна бути потужність комп’ютера. Адже в нього не можна вставити додаткові кулери, і потужне «залізо» буде сильно грітися. Та й пил в невеликому просторі накопичується набагато швидше.

вибір корпусу

Форм-фактор

Це ще один параметр, на який треба звернути увагу. Цей показник говорить про те, яких розмірів материнську плату можна помістити в даний корпус. Існує кілька форм-факторів:

 • Mini-ITX — можна використовувати тільки мініатюрні плати розміром 170х170 мм.
 • Micro-ATX — підійдуть плати розміром 244х225 мм.
 • ATX — плати розміром 305х244 мм.
 • EATX — плати 305х330 мм.
 • XL-ATX — плати 345х262 мм.

Перші два варіанти підійдуть тільки для невеликих плат, на яких, відповідно, буде мінімум слотів і роз’ємів. Тому такі комп’ютери буде неможливо апгрейдити в майбутньому і корпусу з таким форм-фактором більше підходять для офісних конфігурацій, тим більше, вони менше галасують і мають малі розміри. Формат ATX і наступні підійдуть для більш потужних конфігурацій, наприклад, для домашнього ігрового комп’ютера. Вони дозволяють використовувати повнорозмірну материнку і мають достатньо місця для установки додаткових пристроїв і гарної системи охолодження.

Розміри корпусів для ПК

Матеріал корпусу

На цей фактор мало хто звертає увагу, і дуже даремно. Низькоякісні моделі виготовляють з дуже тонкого металу, і він сильно шумить при роботі комп’ютера. Крім того, деталі зазвичай погано підігнані, є багато щілин. При виборі хорошого корпусу для комп’ютера зверніть увагу на товщину стінок — вона повинна бути не менше 0.5 мм., А у кращих моделей — 1 мм. Виготовляються вони зі спеціального оцинкованого металу, а більш дорогі — з алюмінію. Допускаються пластикові елементи, в невеликій кількості.

Система охолодження

Циркуляція повітря повинна бути вільною, інакше різні компоненти комп’ютера почнуть перегріватися і буде накопичуватися пил. Тому, вибираючи, який корпус для ПК придбати, зверніть увагу на такі моменти:

 • Достатній простір для вільного розміщення всіх плат і пристроїв.
 • Можливість установки кольорів на задній і передній стінках.

Іноді на бічній стінці навпроти процесора є пластикова деталь, схожа на коротку трубу. Користь її сумнівна, так як вона порушує природний рух повітряних потоків і швидше заважає. Тому наявність цієї деталі — НЕ плюс, а скоріше мінус.

Потоки холодного повітря

Кріплення та ергономіка корпусу

Якісний корпус повинен мати точно пригнані деталі, без люфту і щілин, інакше всередину буде засмоктуватися багато пилу, та й шум буде підвищено. Хороші моделі не мають ніяких болтів — все зроблено на засувках, а для кріплення вінчестерів використовуються спеціальні висувні санчата. У корпусі повинно бути досить відсіків для пристроїв, а кабелі повинні діставати, куди потрібно. Інакше може вийти, що довжини кабелів не вистачить до роз’єму, і це стане проблемою, яку доведеться вирішувати за допомогою перехідників і подовжувачів.

Зовнішній вигляд, дизайн і навороти

Зовнішній вигляд стандартних моделей відрізняється не дуже великою різноманітністю. Відрізняються вони хіба що кольором і різними декоративними елементами. Але обов’язково зверніть увагу на наявність на передній панелі додаткових роз’ємів USB, роз’ємів для підключення навушників і мікрофону. Таку плату можна додати самостійно, але має бути місце для неї. Та й набагато краще, коли вона вже вписана в дизайн. Деякі користувачі приділяють особливу увагу саме дизайну — безліч подсветок і незвичайна форма привертають увагу. Однак на першому місці повинен бути функціонал, і особливо достатнє охолодження всіх компонентів. Якщо корпус задовольняє всім вимогам і красиво виглядає, то можна його купити. Але купувати через зовнішнього вигляду незручну або неякісну модель точно не варто. Наприклад, китайські моделі зазвичай погані за багатьма параметрами, однак безліч недоліків ховається великою кількістю різних лампочок і іншої мішури.

Гарний корпус для ПК

Сподіваємося, ці поради допоможуть вам підібрати корпус для комп’ютера 2018 року досить грамотно. Вибирайте, керуючись усіма наведеними в статті вимогами, і тоді точно не помилитеся. Якщо хоч по одній ознаці корпус не підходить — дивіться інший, і тоді знайдете кращий для себе варіант.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector