Як правильно налаштувати інтернет на Андроїд

Напевно, ще 10 років тому ми і не могли подумати, що інтернет стане невід’ємною частиною нашого життя. Але сьогодні, купивши собі новий смартфон або планшет, ми в першу чергу копіюємо записну книжку і розбираємося, як налаштувати мережу на Андроїд. І якщо раптом щось не працює, ми тут же починаємо панікувати. Кому-то настройка Всесвітньої павутини дається легко, але є й ті, кому необхідна порада.

Інтернет на Аndroid

Існує кілька способів налаштування мобільного інтернету

Є прості способи настройки мобільного і бездротового доступу для гаджетів на Android, а також використання всесвітньої мережі через кабель USB в форматі «Комп’ютер — Android» і навпаки.

Налаштування мобільного доступу на Андроїд

При першому використанні SIM-карти в новому або перепрошитого телефоні в більшості випадків настройка проходить автоматично, але якщо цього не сталося з якої-небудь причини і доступ не працює, то потрібно налаштувати гаджет самостійно. Найпростіший спосіб — це замовити автоматичні настройки у вашого оператора мережі. З СМС від оператора вони зберігаються одним кліком, і інтернет буде підключений за кілька секунд.

Якщо вам не підходить цей варіант, тоді ви можете налаштувати Андроїд вручну, попередньо попросивши оператора мережі вислати їх вам в текстовому повідомленні.

Налаштування мережі вручну не займе у вас більше 5 хвилин, нічого, крім гаджета, вам не знадобиться, навіть кабель USB. Для ручного налаштування зайдіть через «Меню» смартфона Android в «Налаштування» і в пункті «Бездротовий зв’язок / Бездротові мережі» натисніть «Ще». У розгорнулося меню вибирайте цікавий для нас пункт «Мобільні мережі». Далі, тисніть «Точки доступу (APN)», після цього на екрані з’явиться список з уже наявних точок доступу мобільних операторів, чиї SIM-карти використовувалися в вашому гаджеті. Далі, вибирайте зі списку потрібного мобільного оператора, послугами мережі якого ви будете користуватися. Після цього просто звірте правильність наявних налаштувань з тими, які вам вислав оператор. Можливо, ви виявите помилку, через яку і не працює глобальна павутина.

Меню телефону Андроїд

В меню смартфона виберіть пункт «Мобільні мережі», а потім «Точки доступу (APN)»

Якщо ж в телефоні список з точками доступу відсутній, то натисніть клавішу «Меню» і виберіть пункт «Створити APN». Після цього заповніть поля вручну згідно з даними з СМС з настройками. Будьте гранично уважні, так як інтернет не працює, якщо буде неправильно введена хоча б одна цифра.

Налаштування вай-фай на Андроїд

Тепер, коли ми розібралися, як налаштувати мобільний інтернет, давайте займемося налаштуванням вай-фай, адже не завжди є сенс оплачувати мобільний трафік, особливо коли ви знаходитесь вдома або поблизу безкоштовної точки доступу.

Зазвичай підключення до мережі вай-фай відбувається автоматично, як тільки ви активуєте таку функцію в своєму пристрої. Однак іноді виникають проблеми з підключенням. Чому це відбувається? Буває, що павутина не працює, якщо ви перебуваєте в зоні дії відразу декількох точок доступу, тоді телефон або планшет може розгубитися і не підключитися до жодної з них. Але в такому випадку не потрібно панікувати, необхідно просто допомогти телефону налаштувати вай-фай.

Отже, вам необхідно просто вибрати потрібну точку доступу, ваш домашній роутер або публічну мережу. Але як це зробити? Заходьте через «Меню» телефону в «Налаштування», а в пункті «Бездротовий зв’язок / Бездротові мережі» тиснете на вай-фай і просто активуєте його одним рухом пальця, вибравши кнопку «Вкл.». Після цього відразу ж з’явиться список доступних бездротових мереж. Але якщо мережа захищена паролем, то поруч з її назвою і значком вай-фай буде зображений замочок.

Виберіть потрібну вам мережу за назвою і натисніть на неї. Далі, введіть пароль і натисніть «Підключити».

Телефон на Андроїд

З підключеним інтернетом ви зможете обміваться даними з іншими користувача

Якщо Wi-Fi включений, але інтернету немає

До мережі без замочка підключення здійснюється аналогічно, але при цьому пароль вводити не потрібно. Однак і тут можуть виникнути труднощі. Можливо, ви вже задавалися питанням: «Чому вай-фай підключений, але не працює інтернет на телефоні Андроїд?». Причини бувають різні, наприклад, підключення може бути приховано в параметрах вашого роутера або вимкнена функція DHCP, в такому випадку вам доведеться налаштувати мережу вручну. Як це зробити? Активуйте вай-фай за згаданою вище схемою. Далі, виберіть «Додати мережу». Але в різних версіях Android даний меню може перебувати в різних місцях: під переліком доступних мереж вай-фай або у верхній частині екрану у вигляді трьох точок біля значка «лупи».

Після того як ви вибрали на своєму Андроїд «Додати мережу», введіть її назву, після чого вкажіть тип безпеки і не забувайте, він повинен збігатися з тим, що зазначений в параметрах маршрутизатора. Тепер збережіть налаштування, перезавантажте свій телефон або планшет і користуйтеся вай-фай, він вже працює.

Але якщо на вашому роутере відключена функція DHCP, то, коли будете додавати нове підключення, поставте галочку в рядку «Показати додаткові параметри». Далі, вам потрібно буде прописати DNS-сервер, IP-адреса, параметри IP і інші дані. Щоб деякі пункти настройки стали доступні, в рядку «Параметри IP» потрібно вибрати значення «Статичний». Така настройка Android займе у вас близько 10 хвилин. Якщо вай-фай не працює, перезавантажте роутер і гаджет.

Wi-Fi на Android

Щоб самому вказати IP-адресу, шлюз і адреси DNS-серверів, потрібно поставити галочку в пункт «Додатково»

Як за допомогою USB використовувати смартфон як модем для свого ПК

Тепер розглянемо ще один важливий момент: якщо у вас вдома немає інтернету або ви перебуваєте в дорозі, то не зайвим буде знати, як передати інтернет з комп’ютера на Андроїд через USB і налаштувати телефон як модем.

Щоб користуватися мобільним інтернетом через ПК, спочатку його потрібно налаштувати. Для цього активуєте цю функцію в своєму ноутбуці. Відкрийте «Мережеві підключення» і поставте галочку напроти пункту «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету з цього комп’ютера». Тепер скачайте на комп’ютер Android Debug Bridge (Андроїд Дебаг Бридж) і розархівуйте файли. Це одна з найбільш зручних програм для управління Android.

Після цього в своєму телефоні активуйте режим налагодження USB. Увійти через «Меню» в «Налаштування», знайдіть пункт «Параметри для розробника» і поставте позначку біля «Налагодження USB».

Налагодження по USB

Увімкніть «Налагодження по USB» на своєму телефоні

Тепер підключіть свій телефон або інший мобільний пристрій до ПК, використавши кабель USB. Далі, відкрийте папку з розпакувати програмою Android Debug Bridge і знайдіть файл AndroidTool.exe, запустіть його. На екрані комп’ютера з’явиться вікно, в якому потрібно натиснути Refresh, а з випав списку під назвою Select DNS to use вибрати DNS і натиснути Connect. Тут же на екрані з’явиться чорне вікно з рядком, що біжить і текстом Connection Done, це означає, що інтернет вже підключений.

Зверніть увагу, що деякі гаджети після цього просять надати права для користувача. В такому випадку просто натисніть «Дозволити» у відповідь на що з’явилося на екрані смартфона повідомлення. Тепер ваш телефон підключений в якості модему. Важливо: не виймайте і не розхитуйте кабель USB під час користування мережею і її налаштування. Чому це не можна робити? Через поганий контакт інтернет часто дає збої або взагалі не працює.

Як за допомогою USB використовувати інтернет ПК на своєму смартфоні

І наостанок давайте розберемо, як підключити інтернет на Android через комп’ютер по USB. В цьому немає нічого складного, налаштувати мережу нам допоможе вже знайома Android Debug Bridge (Андроїд Дебаг Бридж). Через неї дуже просто не тільки роздавати, а й отримувати інтернет.

Але не поспішайте запускати додаток, спочатку на своєму ПК в налаштуваннях інтернет-підключень, у вкладці «Доступ» дозвольте всім користувачам підключатися до інтернету вашого комп’ютера.

вкладка доступ ПК

Відкрийте загальний інтернет-доступ на комп’ютері

Тепер візьміть USB, з його допомогою потрібно підключити телефон до ПК, але не забувайте, що при цьому у вас повинні бути вимкнені з’єднання вай-фай і передача даних. Далі, дотримуйтесь вказівок, поданих у попередньому пункті інструкціям, тільки в списку виберіть DNS-сервер, який використовує ваш комп’ютер. Потім в програмі натисніть кнопку Show Android Interface, додаток запропонує встановити на телефон або інший використовуваний гаджет USB Tunnel, схвалите цю пропозицію і після установки наділіть програму правами суперкористувача. Тепер натисніть кнопку Connect у програмі USB Tunnel на ПК. Ось і все, у вас підключений і працює інтернет.

Як бачите, підключити мережу на Android зовсім не складно, не треба бути великим знавцем комп’ютера, щоб самостійно налаштувати смартфон, планшет і ПК. Все, що вам потрібно, це трохи терпіння, гаджет, ПК і USB. Так що швидше налаштовуйте інтернет і читайте інші корисні поради про Андроїд на нашому сайті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector