Як відновити контакти на Андроїд

Напевно кожен користувач ПК хоч раз у житті стикався з втратою даних. І адже не завжди це трапляється з вини користувача — іноді відбуваються збої в системі, нерідкі помилкові випадки видалення потрібної інформації або випадкового форматування пам’яті пристрою. До причин втрати контактів з телефонної книги на Андроїд можна віднести і скидання заводських налаштувань (hard reset), і атаку вірусів, і втрату телефону або ж просто необережність у виборі просунутих функцій. Так чи інакше, такі ситуації відбуваються досить-таки часто, і користувачам необхідно знати, як відновити контакти на Андроїд в разі потреби.

Відновлення контактів Android

Важливо пам’ятати, що в деяких випадках повернути контакти неможливо

Відновлення за допомогою облікового запису Google

Для більшості смартфонів, що працюють на операційній системі Андроїд, відновлення вилучених даних не представляється глобальною проблемою. Якщо налаштована синхронізація з Google-аккаунтом, то можна просто відновити контакти за допомогою завантаження збереженої копії з сервера Google. Цей спосіб допомагає не тільки в тому випадку, якщо потрібно повернути вилучені контакти. Він може бути використаний і при невдалому переміщенні, імпорті або об’єднанні контактів, і при роботі в Google mail з комп’ютера.

Важливий рада! Коли ви почнете відновлювати дані за допомогою синхронізації з Google-аккаунтом, постарайтеся зберегти інформацію про час, в якому ви почали відновлення. Ця інформація в подальшому може знадобитися для скасування відновлення.

Видання, що вийшло зовсім недавно (22 березня 2016 року) оновлення функції відновлення контактів ще більше спростило цю процедуру: тепер можна повернути будь-яку версію списку контактів за останні 30 днів.

Вибір періоду для відновлення інформації

Процедура відновлення контактів через Google майже однакова на будь-якому смартфоні з ОС Android. Спочатку вам потрібно увійти в свій обліковий запис Google mail, потім перейти в меню «Контакти». Вибираємо «Додаткові дії» або «Ще», а потім «Відновити контакти». Обов’язково потрібно вказати час, станом на яке будуть відновлюватися дані. Підтверджуємо відновлення, натиснувши на відповідну кнопку, і чекаємо — процес може зайняти кілька хвилин. Як тільки дані будуть відновлені, на екрані з’явиться повідомлення.

Буває і таке, що дані на смартфоні пропадають після скидання налаштувань (hard reset). У такому випадку після включення телефону ви не будете авторизовані в обліковий запис Google, а це значить, що контакти не доведеться навіть відновлювати — їх просто потрібно буде імпортувати зі своєї ж облікового запису. Звідти вони не пропадуть, бо після скидання налаштувань ви не заходили в свій аккаунт Google, і синхронізація не виконувалася. Зайдіть в «Контакти» на своєму телефоні і виберіть пункт «Імпорт / експорт». Потім підтвердіть обліковий запис Google mail, з якої буде проводитися копіювання і вкажіть місце, в якому необхідно ці дані зберегти.

Експорт контактних даних з онлайн-сховища

Інші способи відновлення даних

Описаний вище спосіб відновлення даних за допомогою облікового запису Google — найнадійніший і простій, проте має один величезний мінус — він абсолютно даремний, якщо ви не налаштовували синхронізацію з Google mail.

Резервна копія

Можна відновити видалені дані за допомогою резервної копії даних — проте, знову ж таки, це актуально тільки в тому випадку, якщо ви зберігали таку копію на комп’ютері або в хмарному сховищі (Google Drive, Яндекс.Діск).

Спеціальний софт для відновлення даних

Існує багато платних і безкоштовних утиліт для відновлення даних з телефону на ОС Android. Деякі встановлюються як додатки на смартфон, деякі як повноцінні програми на комп’ютер. Але, як правило, більшість з них створюється для конкретних моделей смартфонів і під певною версією прошивки, таким чином, не є універсальними. Решта ж в процесі роботи спробують зберегти на комп’ютері або смартфоні потенційно шкідливі або небажані програми, часто при цьому навіть не «питаючи» згоди користувача. Якщо немає ні збереженої копії контактів, ні синхронізації з сервісом Google, ви можете вдатися і до даного способу, однак гарантії, що це допоможе, ніхто не дасть.

Пошук контактів за допомогою сторонніх додатків

Сервісний центр

Якщо описані вище методи не допомагають, завжди можна звернутися в сервісний центр. Чим новіший ваша прошивка і смартфон, тим більша ймовірність, що фахівці з необхідним програмним і апаратним забезпеченням зможуть прочитати і зберегти потрібні дані з глибин пам’яті вашого апарату. Але пам’ятайте про те, що на це будуть потрібні і час, і гроші.

Звернення в сервісний центр

Деталізація дзвінків за допомогою мобільного оператора

Можна скористатися ще одним способом — запросити у свого стільникового оператора деталізацію дзвінків і SMS за кілька останніх місяців. Оператор надасть вам тільки номери телефонів, без прив’язки до іменам в телефонній книзі. Щоб ідентифікувати їх і заново внести в книгу, доведеться витратити час, але зате найбільш важливі контакти не будуть загублені.

Запит деталізації дзвінків у оператора

Нестандартний спосіб відновлення даних за допомогою Viber

Деякі мобільні додатки для спілкування (наприклад, Viber) виконують прив’язку до контактів на комп’ютері і номерам в телефонній книзі. І якщо такі додатки у вас є, цим можна скористатися. Тільки робити це необхідно швидко, поки не почалася чергова планова синхронізація контактів — зазвичай вона відбувається раз на кілька годин.

Контакти в додатку Viber

На жаль, такі програми, як Viber, не призначені для того, щоб з їх допомогою виконувати відкат даних. Але інформація про телефонні номери там все ж є. Щоб витягти її, вам доведеться вручну копіювати їх спочатку в текстовий редактор, а потім записувати в телефонну книгу. Трудомісткий спосіб, але ефективний, тим більше, якщо немає іншого виходу.

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector