Як правильно експлуатувати акумулятор ноутбука

Акумулятори ноутбука

Шановні читачі, сьогодні ми з вами дізнаємося, як правильно експлуатувати акумулятор ноутбука, щоб він прослужив вам більше часу. Ця проблема не втрачає свою актуальність, так як частка ноутбуків на ринку становить досить велику частину, роблячи їх затребуваними у всіх верствах населення. Це досягається за рахунок великої різноманітності в плані ціни серед пристроїв: вартість їх починається з планки 10 тисяч. Що ще приваблює покупця в цей сегмент девайсів? Звичайно ж, це його портативність: не потрібно купувати додатково клавіатуру, миша, колонки і монітор, так як все це єдине ціле одного гаджета.

Не будемо заглиблюватися в подробиці зручності використання ноутбука. Як було відзначено на самому початку, нам цікаво те, як правильно використовувати батарею ноутбука, щоб не вбити її і зберігати тривалий час в цілості й схоронності. Перш ніж ми розглянемо рекомендації в рамках цього питання, давайте дізнаємося, який тип батареї використовується в ноутбуках, на що варто звертати увагу при покупці.

Нова батарея від ноутбука

Зберегти працездатність акумулятора ноутбука нескладно, якщо слідувати нашим рекомендаціям

Отже, практично у всіх пристроях, незалежно від виробника (крім компанії Apple), використовуються літій-іонні акумулятори, які відрізняються від старих тем, що вони можуть за габаритами бути менше, але надавати набагато більше часу автономної роботи. Вони розраховані на 300 циклів зарядки (близько двох-трьох років). Такий же тип батарей знаходиться всередині смартфонів і планшетів. На сьогоднішній день він є найбільш привабливим, згідно вищесказаного. Однак, ноутбуки Apple Macbook оснащуються літієво-полімерними акумуляторами, які розраховані на 1000 циклів зарядки, що відповідає чотирьом — п’яти років роботи.

Один цикл зарядки — це одна повна зарядка і розрядка батареї. Але не варто думати, що якщо не заряджати ноутбук до 100 відсотків і не розряджати його до нуля, то у вас вічно прослужить акумулятор. Число таких циклів лише вказує середню тривалість життя батареї при максимальному навантаженні в плані зарядки пристрою. Отже, деякі особливості використання можуть забезпечити деяке збільшення цієї цифри. Про це трохи пізніше.

Батарея ноутбука Sony

Тип і характеристики батареї впливають на кількість її життєвих циклів

Поради по роботі

Після невеликої теорії можна перейти, власне до головного питання: як правильно користуватися акумулятором ноутбука? Щоб відповісти на це питання, давайте розглянемо рекомендації по роботі з пристроєм:

    • Почнемо з самого початку, ніби ви щойно придбали новий портативний комп’ютер. Як правильно заряджати новий акумулятор для ноутбука? Намагайтеся повністю не розряджати і заряджати його. Оптимальним варіантом буде такий розклад: розряджається максимум до 10-20 відсотків, після чого заряджаєте до 80 відсотків. Це дозволить дещо продовжити життя акумулятора.
    • Якщо вам не потрібна портативність ноутбука, тобто, ви не відключаєте його харчування, то краще за все буде зарядити батарею до 75-85 відсотків, потім витягти її і прибрати в шафу або в інше сухе прохолодне місце. А ноутбук підключіть до мережі живлення і користуйтеся ним, як звичайним комп’ютером. Зверніть увагу, що при тривалому зберіганні акумулятора рекомендується заряджати раз в чотири-п’ять місяців, щоб батарея втратила своє життя.

  • Акумулятори пристроїв Apple Macbook, навпаки, люблять працювати не від мережі. Вони не потерплять тривалого зберігання і «безтурботним» життя. Тут буде краще користуватися найпершим радою, але постійно працювати від батареї. Вона розрахована на 1000 циклів, як було сказано вище, тому можете не переживати, що через рік-два вона втратить свої властивості.
  • Багатьом цікаво: як розгойдати акумулятор ноутбука? Для початку вам потрібно буде зарядити акумулятор ноутбука до 100 відсотків, а потім приєднати його від адаптера живлення і повністю розрядити. Перейдіть в налаштування електроживлення через панель управління і натисніть на пункт «Створити план електроживлення» в лівому блоці. Встановіть параметр «Висока продуктивність» і введіть ім’я для плану. В налаштуваннях схеми управління живленням встановіть параметри «Ніколи» для роботи від батареї в пунктах відключення дисплея і переведення пристрою в сплячий режим. Також встановіть максимальну яскравість і натисніть «Створити». Тепер можете грати, дивитися фільми, писати книги, поки батарея повністю не сяде, після чого відразу включіть його до живлення від мережі і дочекайтеся повного заряду акумулятора (можна простежити за допомогою світлових індикаторів на корпусі ноутбука).
  • Чи не кладіть ноутбук на м’яку поверхню: в такому положенні система охолодження не зможе працювати, і пристрій буде сильно нагріватися, що негативно позначається на системі живлення. Отже, краще розташувати пристрій на твердій рівній поверхні. Те ж саме стосується і холоду: монтувати відео або грати в ігри на морозі — не найкраща ідея.

висновок

Дорогі друзі, сьогодні ми з вами присвятили обговорення того, як правильно користуватися акумулятором ноутбука. Сподіваємося, що поради та рекомендації допоможуть вам забезпечити максимальну тривалість життя батареї пристрою. Намагайтеся дотримуватися по можливості їх все, тоді, можливо, вам не доведеться купувати щороку новий акумулятор. Не забуваємо ділитися своєю думкою, враженням, а також особистим досвідом в коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector