Як працює струменевий принтер? Принцип роботи і пристрій

принтер
Напевно в кожному будинку був або до цих пір стоїть струменевий принтер і якщо раніше їх брали тільки через доступності, то зараз струменевий принтер найчастіше використовується для друку фотографій, але він здатний перенести на папір все що завгодно його господареві. Ті хто досить часто друкує текст, графіки, таблиці та інші чорно-білі зображення вже давно повинні були придбати собі лазернік, адже ціна одного листа з урахуванням заправок і обслуговування лазерного принтера в більш ніж два рази дешевше, ніж на струменевому принтері. Але якщо Вам необхідно час від часу друкувати фото, то краще ніж струменевий принтер Вам не знайти. Це дешево, практично і надійно. Хоча на останньому затвердження варто зупинитися докладніше.

Наскільки надійний струменевий принтер?

Під надійність різні люди розуміють різні речі. Кому то досить того щоб принтер включався і реагував на команди, а такі речі як чистка картриджа, заправка чорнила, обнуління лічильника сторінок — він зробить сам. Для такого плану людей струменевий принтер будь-якої компанії, будь-якого виробника — «ідеальний». Але на превеликий жаль чи на щастя компаній виробників таких людей дуже мало. І більшості користувачів доводиться звертатися за ремонтом принтера в http://lamaplus.ru/remont-orgtekhniki або будь-яку іншу компанію в Вашому місті. А струменевий принтер досить примхливий до різного роду технічної безграмотності користувачів.

З цієї причини краще:

  • відразу після покупки встановити безперебійну подачу чорнила, якщо не має досвіду, то краще заплатити один раз в компанію по ремонту;
  • Не забувати на довгий час про принтер, друкувати хоча б одну повнокольоровий сторінку раз в 2-3 тижні, в той разі якщо принтер на водних чорнилі краще частіше.

У чому його секрет ?.

Відповідь одночасно проста і складна — в дюзах. Друкуюча головка такого принтера складається з більш ніж 3 тис. Крихітних сопел або більш правильна назва — дюз, основним інструментом для друку є чорнило. Струменевий принтер розпирскуватися їх на папері з точністю до мікрона.

технологія друку

пьезопечать
Технологій нанесення крапель на папір існує -2. Перша полягає в тому, що чорнило в надходять в певну область тиску, над якою знаходиться п’єзоелемент і в момент подачі струму на необхідний п’єзоелемент він деформує область тиску. Внаслідок чого крапля через сопло потрапляє на папір. Таку технологію називають пьезопечать і яскравий приклад пьезоструйних принтерів — це колекція струйников від компанії Epson.

термопечать
Друга технологія друку полягає в тому, що в сопла встановлений міні нагрівальний елемент, який в свою чергу нагріває в потрібний момент краплю надійшла в сопло. Внаслідок чого чорнило розширюються і «вилітають» на папір. Такий вид друку називають бульбашковим або термоструйная. Дана технологія притаманна принтерів Cannon, Lexmark і багатьом іншим маловідомим.

Пристрій принтера в цілому

Корпус принтера нічим не примітний, тому що всі його головні компоненти знаходяться всередині. Спочатку з лотка ролик захоплює папір і простягає її всередину апарату. Головним компонентом принтера є його друкована головка (принцип її роботи ми вже розглянули вище), до якої за допомогою спеціальних трубок підводяться чорнило з картриджів. Гумовий ремінь з’єднує друковану головку з її кроковим двигуном. Саме так працює даний вид принтера, за допомогою цих частин він розшифровує інформацію, що посилається комп’ютером. Головним завданням апарату є в потрібний момент підвести лист під друковану головку, нанести з її допомогою зображення на лист і викотити готове зображення назовні.

Склад чорнила у кожної марки струменевого принтера свій. Вони являють собою рідину, що складається з барвників і хімічних речовин. Чорнило повинні висихати на папері за лічені секунди, не повинні швидко висихати і тьмяніти. Комбінуючи кілька кольорів принтера можна отримати мільйони відтінків. Маючи всього 10 мл. чорнила один картридж здатний видати до 1 млн. крапель, що вистачить на сотню листів.

Чотири мотора роблять зі статичної пластмасовою коробки справжню фабрику друку:

  • Обертає ролик захоплення паперу;
  • Обертає ролики, які проштовхують папір в принтері;
  • Рухає друкованої головкою;
  • Виштовхує чорнило;

Спільна робота всіх чотирьох моторів забезпечує апарату належну роботу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector